Юрій ПАВЛЕНКО: «Ткаченко уособлював прошарок ретроградів...»
Тим часом парламентська криза набула широкого резонансу в суспільстві, i акції прихильників як однієї, так і іншої частини парламенту вже проходять поза стінами ВР. Серед громадських відгуків на рішення більшості про зняття спікера Олександра Ткаченка, мабуть, найнестандартнішою була молодіжна акція під кодовою назвою «Убили негра!».
Саме під цю пісню представники молодіжних партій висували головне гасло дня: «Ткаченко — у відставку!» Одним із ініціаторів цієї гучної акції виступала ОПР-МПУ, лідер якої Юрій ПАВЛЕНКО прокоментував останні події таким чином:
— Ця акція мала цілком балаганну облатку i здебільшого в такому світлі й розцінювалося громадськістю. Мовляв, зібрали студентів, напоїли їх пивом і спрямували молодіжні веселощі в потрібне політичне русло. Насправдi ж подія ця мала цілком серйозний підтекст. Справа в тому, що ситуація склалася абсолютно критична. Перевиборні баталії прямували до свого апогею.
Ткаченко, як ви пам'ятаєте, постійно змінював свою позицію в розкладі кандидатів у президенти. З іншого боку, з боку ВР, «валилася» ціла низка законів, що заважало нормальній роботі уряду... В очах молодих, а особливо тих молодих, що цікавляться політикою, Ткаченко уособлював той прошарок ретроградів, якi заважали подальшій еволюції держави.
— В чому полягає «ретроградність» Ткаченка, чому саме він, а не наприклад, ще лівіший лідер КПУ Петро Симоненко став об'єктом акцій молодіжних партій?
— Я наголошу, що мова йшла не про депутата Верховної Ради i навіть не про голову фракції. Мова йде про одну з перших осіб держави — керівника її законодавчого органу, фактично одного з трьох стовпів, на якому базується державна влада та уявлення про неї. Звичайно, наша акція була швидше популістським голосливим заходом, однак ми ставимо за мету створити й дати країні нові цінності та новий якісний продукт. На цьому шляху Ткаченко як голова ВР України заважав, будучи захисником старих комуністичних цінностей.
— Чи не здається вам, що вас використали більш зрілі політики для вирішення власних проблем? Адже Ткаченко уособлював опозицію, без якої неможливий нормальний розвиток держави?
— У випадку з Ткаченком більшою мірою це була наша ініціатива, з якою виступили організації далеко не маріонеткового гатунку. Хоча насправді проблема використання молодіжного руху «дорослими» політиками у своїх інтересах існує i стає надалі все нагальнішою. Зараз молоді лідери приходять до розуміння, що партії, котрі ставлять на молодіжну ідею, повинні координувати свої зусилля, щоб не допустити профанації цієї ідеї як однієї з найбільш перспективних на майбутніх парламентських виборах. Ми нещодавно проводили круглий стіл із зазначеної проблеми, на якому була утворена координаційна рада, до якої увійшли 20 молодіжних партій та організацій.
КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР
Координаційна рада парламентської більшості сформувала два пакети з кандидатами на посаду голови ВР — Віктором Медведчуком (перший віце- спікер — Степан Гавриш, «Відродження регіонів», віце-спікер — Геннадій Удовенко, НРУ і Юрій Костенко, Рух- УНР) та Іваном Плющем (перший віце- спікер — В.Медведчук, віце-спікер — Ю.Костенко). Як повідомив Інтерфаксу- Україна Олександр Зінченко, на сесію 1 лютого повинен бути винесений тільки один пакет з кандидатами.