З нами Аллах і три кулемети!
До перебудови більшість людей перебувала в Комуністичній партії й не вірила в Бога. За святкування світлого християнського свята Великдень можна було запросто й без партквитка залишитися.
Але ось подули свіжі вітри змін (за версією комуністів, ленінське Політбюро ЦК КПРС встало на шлях ревізіонізму й зради інтересів трудящих) і більшість народу перестала перебувати в партії, а навпаки стала ходити до церкви й святкувати релігійні свята. Ось і Президент також піддався загальному настрою й сказав, що йому «хотілося б відсвяткувати Великдень, як це робить більшість людей, а більшість людей ходить до церкви й вірить у майбутнє України».
І не те щоб КПРС перестала бути «розумом, честю й совістю нашої епохи», просто настала інша епоха. І людям, які поклали практично все своє життя на те, щоб влаштуватися в тій епосі, довелося влаштовуватися в цій. Тому обкоми терміново замінили президентськими адміністраціями, імперіалістичну загрозу на загрозу лівого реваншу, а роль радіостанції «Голос Америки» (з передач якої й дізнавалися, що відбувається в світі насправді) тепер із успіхом виконує Інтерфакс-Україна.
І в цій новій епосі вже не Генеральний секретар поздоровляє зі святом Великої Жовтневої революції, а Президент поздоровив увесь український народ зі світлим святом Воскресіння Христова. Й покладався Леонід Кучма за цього не на звитяжне вчення з красивою назвою марксизм-ленінізм, а на те, щоб «сили небесні трохи допомогли Україні в цей нелегкий час подолати всі труднощі на її шляху».
Правда, в іншому все залишилося, як і раніше. Президент підкреслив, що «цей нелегкий і тернистий шлях ми пройдемо гідно тільки разом, якщо віритимемо і йтимемо назустріч один одному, якщо будемо принциповими й знаходитимемо компроміси, долаючи неминучі труднощі становлення».
Тож, панове, епоха епохою, а шлях у нас все одно нелегкий і тернистий, труднощі гарантовані, й, як і раніше, слід бути принциповим, постійно вступаючи в компроміси.
Очевидно, втілюючи свій принцип «багатовекторності», Леонід Кучма в ніч на неділю взяв участь у трьох святкових великоднiх богослужіннях у Володимирському соборі (Українська православна церква Київського патріархату), Церкві святого Миколая (Українська греко-католицька церква) й Трапезному храмі Свято-Успенского собору Києво-Печерської лаври (Українська православна церква Московського патріархату).
Тепер, як не крути, сили небесні допоможуть щонайменше втричі більше, ніж пан Кучма просив спочатку. Але до Володимира Жириновського наш Президент все ж не дотягнув. Той по широті душевній поздоровив із Великоднем не лише православних і католиків, але й мусульман, й іудеїв, чим практично охопив увесь електорат за винятком сатанистів.
А що, зрештою, Борис Березовський заявив, що Леонід Кучма посланий Україні Богом. Тож на цьому політичному ярмарку релігійного марнославства дочекаємося того, що іміджмейкери строчитимуть передвиборні промови на кшталт: «Аз єсмь кандидат у президенти України, посланий вам господом Богом і главою СДПУ(о). З нами Аллах і три кулемети!»