Перейти до основного вмісту

З поправкою на аудиторію

22 грудня, 00:00

Україна може бути сильною та стабільною країною, розвиваючи відносини як зі Сходом, так і з Заходом, заявив кандидат на посаду президента Віктор Янукович, виступаючи вчора перед представниками іноземного дипкорпусу. «На заклики окремих представників крайніх флангів політичної арени України зробити однозначний вибір — Європа чи Росія — я відповідаю: і Європа, і Росія. Протиставляти ці два основні напрями зовнішньої політики — означає не бачити очевидних реалій сьогодення», — сказав В. Янукович.

Він також виступив за досягнення Україною стандартів НАТО та назвав проголошення країною наміру вступити до Альянсу «логічним кроком, який, проте, передбачає довгий і нелегкий шлях до повної інтеграції». «Сучасна військово-політична обстановка й інтереси національної безпеки України обумовлюють необхідність поглиблення відносин із НАТО як із найімовірнішим гарантом безпеки та стабільності в Європі», — наголосив В. Янукович. «Головне ж сьогодні — зберегти позитивну динаміку у відносинах з НАТО та перевести в конкретну площину процес досягнення Україною стандартів Альянсу», — зауважив В. Янукович. З його слів, Україна збирається й надалі розвивати активну співпрацю в рамках основних європейських і регіональних організацій, зокрема, ОБСЄ, Ради Європи, Центральної Європейської ініціативи, ОЧЕС. Кандидат особливо наголосив на прагненні України розвивати співпрацю як із Росією, так і з Євросоюзом і США. «Це лише побіжний аналіз зовнішньополітичних пріоритетів, які я реалізовуватиму на посаді президента», — заявив Віктор Янукович.

Цікаво, що кілька місяців тому, перед іншою «цільовою аудиторією» (під час зустрічі в Києві з керівниками російських засобів масової інформації) В. Янукович висловлював про перспективи членства України в НАТО діаметрально протилежну думку. Тоді він говорив, що вступ до НАТО Україні невигідний, оскільки здатен спричинити руйнування всього нашого ВПК. Звучала також, на відміну від учорашнього дня, тема подвійного громадянства з РФ та другої державної мови. З іншого боку, можливо, така стрімка пронатовська переорієнтація кандидата, який буквально до останнього моменту позиціонував себе як суто проросійський політик, — також один з елементів його нового іміджу?..

Віктор Янукович також вважає доцільним розгляд питання про виведення українських військ з Іраку, але, на його думку, це необхідно робити продумано — «як у часі, так і з урахуванням інтересів народу Іраку та наших союзників». Зі слів В. Януковича, рішення про відправку миротворчого контингенту до Іраку «на тому етапі було правильним і зваженим кроком». «Залишитися осторонь означало б втратити важелі впливу на провідні питання світової політики та безпеки», — цитує кандидата Інтерфакс-Україна.

Що стосується внутрішньої політики, то Віктор Янукович заявив, що не має наміру миритися зi спробами розділити Україну, розколоти народ за територіальною, мовною або релігійною ознаками. «Єдність нашої країни, її незалежність і суверенітет для мене — вища цінність, яку я захищатиму на будь-якій посаді та в будь-яких умовах», — наголосив він. В. Янукович збирається, з його слів, покласти край будь-яким крокам, що перешкоджатимуть розвитку української культури, української мови. Нарівні з цим він виступатиме за належне забезпечення прав представників інших національностей, які проживають в Україні, вільне використання їхньої рідної мови. В. Янукович відзначив, що не має наміру, «як дехто намагається переконати, робити з України великий Донбас». Він акцентував на тому, що любить регіон, у якому виріс, але є патріотом усієї України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати