Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За ліками – до прем’єр-міністра

Учора активісти вимагали від голови уряду Арсенія Яценюка нарешті налагодити постачання медикаментів для ВІЛ-позитивних українців
02 липня, 10:25
1 ЛИПНЯ 2015 Р. КИЇВ. МІТИНГ БІЛЯ КАБМІНУ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «ДЕНЬ»

Черга з десятків людей вишикувалася під Кабінетом Міністрів. Учасники акції тримали у руках порожні пляшки від ліків і роздавали чиновникам, які йшли на роботу, листівки з написом: «Яценюк, де ліки?» Активісти обурюються, бо Міністерство охорони здоров’я досі не закупило препарати антиретровірусної терапії для ВІЛ-позитивних людей, і близько 30 тисяч пацієнтів скоро можуть залишитися без ліків.

Люди постійно нагадують урядовцям про проблему із закупівлею медикаментів, але реакція влади популістська. «День» відслідковує тему, про попередню акцію пацієнтів з ВІЛ ми писали у матеріалі «Кладовище? Замість ліків». Нагадаємо, взимку компанія-постачальник «Вектор Фарма» (яка згодом перереєструвалася як «Фіоліс») отримала повну передоплату від держави за ліки для людей з ВІЛ, але за півроку не надала препаратів і судиться з МОЗ, щоб отримати більше коштів. Компанія-виробник ліків «Ранбаксі» могла поставити Україні препарати для ВІЛ-позитивних людей взимку, але не зробила цього, оскільки колишня «Вектор Фарма» не перерахувала гроші.

«На засіданні уряду Арсеній Яценюк пообіцяв вирішити цю проблему, зокрема доручив міністру внутрішніх справ Арсену Авакову змусити «Вектор Фарма» виконати умови договору з державою. Віз донині там. Місяць благодійні організації віддають ліки, передбачені для нових пацієнтів з ВІЛ, «старим», щоб ті вижили», — каже голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін. Днями колишня «Вектор Фарма» все-таки виплатила «Ранбаксі» 8% необхідних коштів, але ситуація лишається критичною. Пацієнти лікуються препаратами, які надає Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Активісти передали представнику Кабміну звернення до Арсенія Яценюка, де виклали алгоритм дій для вирішення ситуації. Зокрема, треба надати виробнику препаратів державні гарантії оплати поставки ліків у повному обсязі згідно договору між МОЗ і «Вектор Фарма» (нині — «Фіоліс»). Також активісти просять, щоб у Держбюджеті передбачили кошти на компенсацію витрат Глобального фонду, який ліквідує дефіцит препаратів. Крім цього, треба покарати винних у ситуації, коли життя десятків тисяч людей опинилося під загрозою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати