Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«За одним кадром – ціла історія!»

Фотовиставку «Дня» у Харкові відвідують і герої наших публікацій
07 лютого, 13:54
Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

На фотовиставку «Дня» в Харкові люди приводять своїх дітей, щоб пояснити їм те, що відбувається в країні, за допомогою візуальних фіксацій часу. «Це нібито подивитися на події власними очима, - каже Наталя, яка обговорює фото із 15-річною донькою Вікторією, студенткою технікуму. – Бо з багатьох джерел інформація приходить дещо спотворена, і в наших дітей виникає багато питань щодо АТО, політичних діячів та рішень. Їм важко відрізнити правду від брехні чи пропаганди. Це важко зробити навіть нам, дорослим досвідченим людям! А тут ми бачимо безпосередні свідоцтва, просто фотодокументи без упереджених пояснень. І за допомогою цієї виставки я відповідаю на питання доньки».

Глядачі обговорюють майстерність світлин. «Навіть непрофесійні світлини мають яскравий сюжет, - зауважує мати Вікторії, Наталя. - Інколи важлива саме краса, наприклад фото «Перлина», де зображена крапля, і в ній нібито немає нічого особливого, але це високе мистецтво. Я теж цікавлюся фото і розумію, що інколи треба зробити кілька тисяч кадрів, щоб отримати один, гідний».

Крім візуального ряду, відвідувачі цими днями мають унікальний бонус – у «ЄрміловЦентрі» можна отримати свіжий «День» та оформити безкоштовну передплату на наступний місяць – у суботу до середини дня охочих виявилося більше півсотні!

У залі бачу одразу двох харків’ян – героїв матеріалів газети «День» двох останніх років. Це Сергій Грицаєнко, науковець та громадський активіст, якій вже близько року є добровольцем полку «Азов» і воює під Маріуполем, та Олена Шостко – професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, яка теж воює – але проти корупції в Державній міграційній службі. Обоє кажуть – виставка вражає. На нижньому ярусі, де зображені військові репортажі, Олена Шостко зізнається – не витримала, розплакалася: «Це дуже страшні фото. Але й необхідні. Треба вести сюди школярів та студентів! Сповістити директорів шкіл. І, дивлячись на фото хлопців, що боронять тебе під обстрілами, на морозі, розумієш, що кожної миті маєш бути їм вдячним».

Сергій Грицаєнко вважає, що дуже вдало побудована композиція виставки: «Тут страшне та сумне переплетене із веселим та життєствердним – саме, як воно і відбувається в житті!» Воїн АТО прибув до Харкова у коротку відпустку, а також щоб взяти участь у суді проти місцевих кримінальників, які вчинили напад на його оселю в січні 2015 року, після чого померла мати Сергія (нагадаємо, «День» писав про ситуацію у матеріалі «Побутова сварка чи помста?»).

Доброволець вважає, що багато фото на виставці мають світовий рівень виконання, концептуальний та технічний – як роблять західні репортери. «Я звернув увагу на фото з Маріуполя, що зроблене 24 січня. І тут є і загиблі, і військовий, і простий чоловік, який бачить страшну картину. І це фото можна довго роздивлятися, це ціла історія за одним кадром! - каже воїн, який якраз невдовзі після цього обстрілу Маріуполя поїхав боронити місто. – Також вражають не постановочні фото людей, наприклад - обличчя бійця в Пісках. Бачити, що людина не позувала, вона така, яка є, посміхається через втому. Чи ця дівчина, що танцює, – це просто дивовижно схоплений кадр».  Тим часом Олена Шостко бере участь у визначенні переможців фотоконкурсу, кладе заповнений бюлетень до скриньки. «Для мене страшне й сильне фото, де лелека летить в чорному диму від нафтобази, що горить. Це як країна в пожежі корупції», - впевнена правник, що всебічно протидіє корупційним проявам (ідеться про фотороботу «Реальний апокаліпсис» Сергія Гудака – авт.).

Також на виставці є молоді художники – 23-річний Ілля Бугрімов та 18-річна Марія. «Я прийшов сюди за новими думками, настроєм, – каже Ілля. - Ця виставка надала мені багато неочікуваних ідей. Спершу я не хотів дивитися на війну, але виявилося, що ці роботи  не про війну, а про життя, про страшні ситуації, в які ми потрапляємо, і важливі моменти, що відкривають нашу суть. Це дуже щирі роботи! Були фото, на які важко дивитися, але дивитися треба. Бо якщо ми відвертаємося від випробувань, то не отримуємо розуміння».

Майже всі відвідувачі говорять про майстерне розташування світлин на виставці та про потужні зміни настрою між першим та другим рівнем експозиції. Приєднуйтеся і ви до тисяч харків’ян, що вже отримали незабутні враження від експозиції найкращих робіт Міжнародного фотоконкурсу «День»-2015!

Експозиція відкрита у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» ХНУ ім. В.Н. Каразіна (майдан Свободи, 4) щодня, крім понеділка, з 12.00 до 20.00. Виставка діє до 12 лютого. Вхід вільний. 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати