Перейти до основного вмісту

За собак заступилася Феміда

В Україні вперше засудили догхантерів
13 червня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нарешті Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» запрацював: у понеділок Святошинський районний суд Києва засудив студента Олексія Ведулу до чотирьох років тюремного ув’язнення за знущання над тваринами й розміщення сцен насильства в Інтернеті (газета «День» писала про це, зокрема у статті «На Євро приїдуть... догхантери?», 7 червня 2012 р.). Нагадаємо, восени минулого року 19-річного студента Олексія Ведулу затримала міліція після того, як він розмістив в Інтернеті фотографії й відео вбивств собак і цуценят. Знімав друг Ведули Роман Полібін, який отримав за це чотири роки умовно. У квартирі Олексія Ведули вилучили системний блок комп’ютера, із якого він завантажував відео в Інтернет, зокрема в соціальні мережі. При цьому психіатри визнали його здоровим. Як завжди, під час проведення засідання під дверима суду пройшла акція зоозахисників, які вимагали справедливого рішення. Небайдужість громадськості відіграла вирішальну роль у тому, що закон став на сторону тварин.

Ася СЕРПІНСЬКА, директор Київського міського товариства захисту тварин:

— Це — наша перемога. Уперше за всю історію України людина, яка страшно знущалася над тваринами, задовільняючи свої садистські патологічні потреби, дістала заслужене покарання (ми вимагали максимального покарання — п’ять років ув’язнення за ст. 300 — «пропаганда жорстокості»). Але боюся, що це не кінець: вони ще подадуть на апеляцію, касацію й так далі. Якщо ж рішення залишиться незмінним, то це буде маленькою перемогою гуманізму в Україні. Гадаю, що найбільша заслуга в цьому — зоозахисників і судді, якій ми дякуємо, тому що вона насправді нормальна, гуманна, цивілізована людина. На її місці могла б бути консервативна особистість із власним негативним ставленням до тварин, яку, може, колись укусила собака... Також слід зазначити позицію громадськості: нині в Україні є доволі сильний зоозахисний рух, який має вплив на органи влади. І третє, що ми повинні підкреслити, — абсолютна бездіяльність міліції. Те, що Ведула попав до суду, навіть на 1% не її заслуга. Тому що міліція його не шукала, незважаючи на всі наші звернення, протести й листи. Вона і тепер не розшукує отруювачів тварин чи садистів. Цю людину здали самі догхантери: вони це визнали. Кілька місяців тому я була на брифінгу в редакції однієї газети, і там відбувалося спілкування он-лайн із одним із догхантерів. У нього було закрите обличчя, але він відповідав і сам ставив запитання. Сказав, що Ведулу вони здали самі, тому що вбивають собак, але не знущаються, не демонструють це і що він їх «компрометував»...

На жаль, як визнають самі догхантери, убивства й отруєння собак в Україні тривають. У Києві служба відлову тварин їх хоч не вбиває, а от що відбувається в регіонах — просто жах. Там треба на п’ять років посадити всіх, хто має стосунок до масових убивств тварин. Наприклад, у Луганську це роблять прямо на вулиці: використовують заборонений курареподібний препарат, від якого собака протягом 15 — 20 хвилин умирає від задухи. Я приїжджала туди з німецькою принцесою Майєю фон Гогенцоллерн, але мер міста заборонив нам відвідати комунальне підприємство, яке здійснює відлов та евтаназію тварин. Зрозуміло: там усе суперечить і ветеринарному законодавству, і закону про захист тварин, і санітарним нормам, уже не кажу про те, що крадуть державні кошти. Тому досвід Києва треба поширювати на всю Україну, хоч як це важко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати