Замість книгозбірні – Центр оцінювання держслужбовців?
У Києві Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника збирає підписи щодо недопущення виселення18 липня на сайті електронних петицій Київської міської ради була зареєстрована петиція «Щодо недопущення виселення Центральної районної бібліотеки імені Євгена Плужника». У документі йдеться про те, що до книгозбірні надійшов лист від Національного агентства України з питань державної служби (НАДС), у якому написано: «просимо Вас забезпечити вивільнення... приміщень до 27.07.2018 року». Ідеться про приміщення на вул. Прорізній, 15 (у самому центрі столиці), яке займає 315,9 кв.м. НАДС планує створити на цій площі Центр оцінювання державних службовців. Агентство у своїх вимогах керується постановою Кабінету Міністрів України про реформування державної служби. Як орендодавець агентство вирішило не продовжувати з книгозбірнею договір оренди, термін дії якого спливає 27 липня.
Зі свого боку, Олена Урванцева, заступниця директора Централізованої бібліотечної системи, зазначає «Дню»: «У цій постанові йдеться лише про дистанційне оцінювання держслужбовців, а не очне. Звісно, НАДС, як орендодавці, можуть вимагати своє приміщення назад. Але ми теж захищені і постановами Верховної Ради, і статтями Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Тим паче що наша бібліотека — центр бібліотечної роботи району. Усього у нас у підпорядкуванні — 19 бібліотек».
Книгозбірня розпочала збір підписів задля недопущення виселення. Станом на 17 липня зібрано близько 1000 підписів від територіальної громади Києва.
У бібліотеці вважають, що «подібні дії функціонерів від державних структур є безпідставними і обурливими, адже орендна плата та комунальні рахунки сплачуються вчасно і в повному обсязі, приміщення бібліотеки підтримується в належному стані. У 2004 році було зроблено капітальний ремонт».
У цьому році бібліотека має відсвяткувати 70-річний ювілей. Приміщення на вулиці Свердлова (нині Прорізна) їй було надано згідно з рішенням виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих ще від 26 серпня 1952 року за №1791. Щороку книгозбірня обслуговує понад 5700 користувачів. Фонд становить близько 50 тисяч примірників, серед яких раритетні видання кінця ХІХ — початку ХХ ст., сучасні коштовні книги. Для потреб відвідувачів працює інтернет-центр на 5 місць і вільна Wi-Fi зона для роботи на власних станціях.