Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Жовтень» таки виселяють

Господарський суд Києва зобов’язав повернути приміщення кінотеатру громаді міста
09 жовтня, 13:05

Попри шалену підтримку киян, кінотеатру «Жотвень» доведеться виселитися з приміщення на Подолі. Таке рішення ухвалив 7 жовтня Господарський суд Києва. Нагадаємо, що ТОВ «Кіноман», створене членами колективу кінотеатру, орендує приміщення у КМДА вже понад десять років. І весь цей час адміністрація «Жовтня» бореться за його збереження. Та останній рік виявився найскладнішим у цій боротьбі, оскільки позов про виселення подала Подільська прокуратура в інтересах Київської міської ради, бо нібито в «Кіномана» немає підстав для оренди приміщення.

Рішення суду директор кінотеатру Людмила Горделадзе не коментує. Пояснює нам, що поки в них немає на руках письмового рішення суддів. А офіційну заяву підготують до кінофестивалю «Молодість», котрий розпочнеться 25 жовтня.

Тим часом прес-служба прокуратури міста Києва вже оприлюднила своє пояснення, чому виселяють на вулицю найдавніший кінотеатр столиці. Це попри те, що з очільниками КМДА в керівників «Жовтня» була домовленість підписати новий договір оренди, і це питання мали винести на найближчі засідання Київради. «У ході перевірки, проведеної за зверненням Департаменту комунальної власності КМДА, встановлено, що з 2011 року ТОВ «Кіноман» безпідставно користується приміщеннями кінотеатру для здійснення своєї підприємницької діяльності. Зокрема з’ясовано, що Київрада не приймала рішень про надання в оренду «Кіноману» цього майна. Так само не існує жодних судових рішень про визнання права зазначеного товариства на користування приміщеннями кінотеатру. Зважаючи на те, що дії ТОВ «Кіноман» відверто суперечили інтересам громади, яку, по суті, було позбавлено можливості ефективно розпоряджатися своїм майном, прокуратура звернулася до суду з позовом щодо звільнення незаконно займаних приміщень кінотеатру»...

«Жовтень» збудували у 1929 — 1930 роках за проектом відомого архітектора Валер’яна Рикова, він був причетний і до проекту будинку НБУ, і ще багатьох відомих будинків Києва. Тому цей кінотеатр можна назвати пам’яткою не тільки архітектури, а й пам’яткою великого просвітницького та ідеологічного значення. Тому таке рішення суду щодо «Жовтня» для мене є дивним...» — розповідає «Дню» києвознавець Віталій Ковалинський.

Виникає запитання: а в чиїх інтересах тепер буде використовуватися приміщення «Жовтня»? Навряд чи для блага громади, нібито заради якої вся ця каша й заварилася. Надто ласий шматочок землі займає кінотеатр...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати