Зона – на «стовпі» Державний кордон, що проходить зоною відчуження, почали охороняти Прикордонні війська
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20010724/4129-2-1.jpg)
Згідно з наказом, у місті Іванкiв, на кордоні з тридцятикілометровою зоною відчуження, буде створено комендатуру, до складу якої увійдуть дві застави. Саме їх силами планується прикрити 147-кілометрову ділянку по периметру зони відчуження. У саму зону, зі слів заступника командира Житомирського прикордонного загону Олександра Зищука, в структуру якого входить новоутворена комендатура, прикордонники ходити не збираються, замість цього планується прикрити постами ключові дорожні вузли по її периметру. Пов’язане таке «небажання» з тим, говорить О. Зищук, що поки не передбачені додаткові кошти на спецзахист службовців і чорнобильські виплати, а, крім того, зі слів заступника командира прикордонного загону, абсолютно непотрібно патрулювати зону відчуження, адже контрабандисти і нелегальні мігранти, як правило, використовують для переміщення і перевезень контрабанди автотранспорт. Для його перевірки будуть організовані подвійні патрулі і пости, на яких будуть перевірятися машини і особи, які в’їжджають у область. З пішими ж «нелегальними» мігрантами, за словами прикордонників, боротися можна тільки за допомогою місцевого населення.
Так, затриману тиждень тому групу нелегальних мігрантів з Афганістану, яка прибула з Білорусі, вдалося відшукати з допомогою місцевих «активістів», які також не в захопленні від прибульців. Зі слів прикордонників, поступово жителі починають розуміти, наскільки нелегали шкодять Україні, а крім того, на думку О. Зищука, тут ще вiдiграє роль і традиційна ксенофобія української глибинки, яка у цьому випадку — на руку прикордонникам. «Та й у тридцятикілометровій зоні місцевість така, що без машини пройти там просто неможливо», — говорить О. Зищук. Крім виконання традиційних для себе завдань, прикордонники, як планується, будуть перевіряти автотранспорт на наявність металу, що вивозиться із зони відчуження, ягід та грибів, які часто прямо звідти потрапляють на київські ринки. Такі заходи, з слів О. Зищука, пов’язані з тим, що міліції у цьому районі важко охопити пунктами всі дороги.
Тільки за період розгортання прикордонних застав, а це не більше місяця, Житомирським прикордонним загоном було затримано десять нелегальних мігрантів, які намагалися потрапити в Україну через чорнобильську зону. Усього ж тільки за перше півріччя поточного року на білорусько-українській ділянці кордону прикордонниками було затримано 108 нелегалів (121 минулого року). До того ж не треба забувати, що від кордону зони відчуження до Києва всього близько 135 кілометрів, а столиця України традиційно притягає «шукачів щастя» можливістю загубитися і заробити грошей для ривка на Захід. Можливо, за допомогою організації прикордонних постів у Київській області і за належного технічного їх оснащення Київ і Україна стануть більш прикритими від нелегальних мігрантів.