Перейти до основного вмісту

Зоополіція. Версія волонтерів

Нарешті у Києві запрацює служба захисту тварин
25 жовтня, 10:31
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Три екіпажі у складі юриста, спортсмена, волонтера та репортера курсуватимуть Києвом, щоб пильнувати, чи ніхто не завдає шкоди безпритульним тваринам. Їх мав би захищати закон про захист від жорсткого поводження. Утім, його норми порушуються мало не щодня, а винних ніхто не карає. Головна мета зоополіції, що має з’явитися у Києві, — боротьба з живодерами. Такий орган контролю за правами тварин є ініціативою зоозахисника Ельшана МЕХТІЄВА та журналістки Ярослави КОБИ. Наразі вони оголосили «кастинг» для тих, хто хоче працювати у команді. Щоб долучитися, можна написати волонтерам у «Фейсбуці».

Ідея створення служби захисту тварин не нова. Про це говорили кілька років тому в Міністерстві екології та природних ресурсів, згодом над цим замислилися у Київраді. Газета «День» та її головний редактор Лариса Івшина давно пропагують ідею створення зоополіції в Україні. Коли наші ідеї збігалися із заявами чиновників, здавалося, що Україна от-от отримає власну зоозахисну службу. Але поки втілили ідею лише волонтери. До речі, кілька років тому створити загони екополіції пробували активісти Дарницького району Києва. 

Ельшан Мехтієв в інтерв’ю радіо «Голос столиці» пояснив, як працюватиме зоополіція: «Екіпажі виїжджатимуть на місце злочину, а краще — до скоєння злочину, та намагатимуться цьому запобігати, тобто ми за профілактику злочинів. Якщо цуценя вб’ють, я мало чим йому допоможу, я повинен захистити його до злочину. Обов’язково буде репортер і спортсмен чи АТОвець, хто зможе вчасно зупинити провокацію. Повірте, нас провокуватимуть на конфлікт, щоб приховати справжній злочин».

Поки що зоозахисна команда працюватиме в Києві та області. Наразі активісти узгоджують співпрацю з Міністерством внутрішніх справ, де мають погодити формат існування волонтерської зоополіції як приватної структури. Це також дозволить правоохоронцям без претензій брати до розгляду заяви про злочини.

«Ми не просимо ні в кого грошей, ми просимо підтримки в Національної поліції, щоб співпрацювали з нами, приймали заяви та проводили розслідування, — додала у розмові з журналістами «Голосу столиці» Ярослава Коба. — Нещодавно у Франції один чоловік викинув з вікна свого кота, і його одразу заарештували, розуміючи, що така людина може бути небезпечною для суспільства. В Україні це (злочини проти тварин. — Ред.) вважається нормою. Першу кримінальну справу щодо жорстокого поводження з тваринами було порушено проти Олексія Ведули 2012 року. Я тоді була заявником, над справою працювала ціла команда адвокатів, юристів, ми посадили його на чотири роки. Після цього у країні почало щось змінюватися, бо з’явився прецедент. Зараз є розуміння, що на злочини проти тварин не можна закрити очі. Будемо старатися, щоб поліція над цим працювала ще ефективніше».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати