Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Звідки у вбогого профіцит?

09 жовтня, 00:00

Коментуючи «Дню» хід обговорення у парламенті «Бюджету-2000», голова підкомітету ВР з питань витрат держбюджету Олександр Турчинов сказав: «Країна доведена до такого рівня, що ні наш комітет, ні Верховна Рада, не в змозі чимсь допомогти у плані запобігання дефолту, що насувається. Це можуть зробити лише новий президент і новий уряд, якщо домовляться з кредиторами про реструктуризацію боргу. Іншого шляху сьогодні немає. Переговори у цьому напрямку вже йдуть, але Україну сьогодні ніхто серйозно не сприймає.

Усе залежатиме від економічної програми, яку запропонує новий уряд. А поки що ми йдемо до втрати економічної незалежності, оскільки сьогоднішній уряд робить ставку не на внутрішні ресурси, а на залучення нових і нових зарубіжних кредитів. Це — шлях у нікуди, в безодню».

За словами О.Турчинова, «Бюджет-2000» у його нинішньому вигляді представляє небезпеку для країни, оскільки містить стратегічну позицію — залучення нових кредитних ресурсів. У 2000 році необхідно повернути 16,5 млрд. гривень боргів. І профіцит бюджету, вважає О.Турчинов, — це не профіцит, а лише стаття для покриття зовнішнього боргу. А кредит на 16 мільярдів гривень, та ще й за заниженим курсом долара ($1 за 5 грн.) треба знайти за кордоном. О.Турчинов зазначив, що доля країни таким чином ставиться у залежність від отримання кредитів, а на яких умовах вони надаватимуться, нескладно передбачити.

О.Турчинов вважає, що у бюджеті треба зробити наголос на пошук власних, причому не податкових ресурсів. Так, на його думку, замість запропонованої урядом приватизації на суму 2,5 млрд. грн., слід би передбачити прибутки (5 млрд. грн.) від конкурсів на право управління підприємствами.

Академік Володимир Пилипчук, оцінюючи на прохання «Дня» запропонований урядом бюджет, спитав: «А чи може з курячого яйця вилупитися страус?» Так само і при ВВП, який падає, на його думку, не можна скласти хорошого бюджету, тим більше, що збільшуючи податки, уряд пиляє гілку, на якій сидить. На думку В.Пилипчука, так відбувається із року в рік. Цього року становище найважче, а майбутнього буде ще гірше, адже нічого не зроблено для того, щоб трансформувати тінь у відкриту економіку. Тим, хто платить до бюджету, буде ще важче. Реальний ВВП буде і далі падати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати