Перейти до основного вмісту

Звичайна «сибірка»...

Просто раніше про неї менше повідомляли
18 серпня, 00:00

Учора в Міністерстві аграрної політики знову говорили про «сибірку». Зі слів першого заступника голови державного департаменту ветеринарної медицини Володимира Горжеєва, у погоні за сенсацією представники ЗМІ «роздули» типові для цієї пори року випадки захворювання «сибіркою» практично до розмірів епідемії. У той час як ситуація на сьогоднішній день не повинна викликати тривогу.

За статистичними даними, кількість несприятливих пунктів (тих, де була зафіксована «сибірка»), цього року навіть менша, ніж за аналогічний період минулого року (у 2000 році було зафіксовано 10 несприятливих пунктів, а цього — тільки 9). У той час як у 70-і, 80-і роки стабільно фіксувалося 20—30 осередків «сибірки». Саме тому випадки у Вінницькій, Запорізькій та Рівненській областях В.Горжеєв розцінює тільки як звичайне явище цього сезону, посилене, правда, незвичною для організмів тварин спекою, яка спостерігалася цього літа. У Яготинському районі причиною виникнення спалаху було випасання худоби на пасовищі, де колись німці поховали тварини, хворих на «сибірку». У той час, як, згідно з усіма санітарними нормами, хворі тварини разом із залишком корму повинні спалюватися. А місця, де подібні випадки були зафіксовані, заносяться у спеціальний каталог місць поховання трупів тварин, «скошених» сибіркою, оскільки наявність поховань виключає проведення тут певних сільськогосподарських робіт.

Зі слів заступника начальника управління забезпечення протиепізоотичної роботи Валентини Титаренко, планується, що у п’ятницю — суботу карантин у Яготинськом районі буде відмінено. Причинами ж спалаху сибірки є ряд суб’єктивних чинників, на які держдепартамент ветеринарної медицини вплинути не може. Це, насамперед, слабкий імунітет у тварин, викликаний неповноцінним харчуванням худоби, а також чинники природного характеру, наприклад виключно високі температури, що роблять вакцину неефективною. Вакцинація ж проводиться в обов’язковому порядку всім тваринам і цілком безкоштовно. За даними держдепартаменту ветеринарної медицини, цього року план з вакцинації від «сибірки» великої рогатої худоби виконано на 114%, а свиней — на 137%. Тим часом, за інформацією заступника Головного державного санітарного лікаря Києва Лариси Колос, цього року на території Труханового острова без дозволу санепідслужби знаходилося 3 стайні, коні у яких прищеплені не були. Представники держдепартаменту ветеринарної медицини декілька разів запевнили, що для неспокою причин немає, якщо, звісно, купувати м’ясо і молочні продукти не на стихійних ринках.

ДО РЕЧІ

У інфекційне відділення лікарні міста Бердянська Запорізької області госпіталізовано ще одну людину за підозрою на захворювання сибіркою. Це лікар-ветеринар, котрий контактував з твариною, хворою на «сибірку». Уточнено також діагноз госпіталізованого раніше мешканця села Новопетрівка Бердянського району — «сибірка шкірної форми». Стан його здоров’я покращується... При обході дворів виявлено ще 30 чоловік, які контактували з хворими тваринами. Хворих серед них поки не виявлено. Вони знаходяться на профілактичному амбулаторному лікуванні. У районі працює бригада фахівців облсанепідемстанції, обласного управління охорони здоров’я, проводяться епідемобстеження осередку захворювання.

Тим часом захворюваність на лептоспіроз у цьому році збільшилася в 4 рази. Одна людина померла від цієї хвороби у міській інфекційній лікарні Миколаєва. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна головний інфекційний лікар Миколаєва Станіслав Титовський. Зараз у лікарні перебувають ще 5 чоловік з таким же діагнозом, один з них у важкому стані в реанімації. У 2001 році в області зареєстровано 8 випадків захворювання на лептоспіроз проти 2 за весь минулий рік. Захворювання характеризується високою температурою, почервонінням шкіри, сильними болями, особливо у литкових м’язах. Медики рекомендують бути особливо обережними у воді, де небезпеку становлять пацюки, заражені лептоспірами. Будь-який контакт з пацюками або мишоподібними гризунами спричиняє можливість зараження.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати