Перейти до основного вмісту

Чи потрібна Україні нафта?

05 червня, 00:00

З перших хвилин червня найбільша нафтовидобувна компанія України ВАТ «Укрнафта» вимушено припинила видобуток нафти на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі (Краснокутський район Харківської області). Це було зроблено на вимогу НАК «Надра України», яка відізвала свої довіреності виконавчому директору та головному бухгалтеру НГВУ «Охтирканафтогаз». Крім того, керівництво дочірнього підприємства «Надр України» «Полтаванафтогазгеологія» не підписало технічні режими, без чого неможливо вести видобуток вуглеводнів на 16 свердловинах (12 нафтових та 4 газових) експлуатаційного фонду цього родовища..

Внаслідок цього добові втрати ВАТ «Укрнафта» становитимуть приблизно 140 тонн нафти з газовим конденсатом та 450 тисяч кубометрів газу. У зв’язку з цим виконання планових показників, доведених «Укрнафті», стає неможливим. За попередніми підрахунками, до кінця 2007 року компанія, зокрема, та Україна в цілому втратять приблизно 30 тисяч тонн нафти з газовим конденсатом та 100 мільйонів кубометрів газу.

Нагадаємо, що 14 травня закінчився термін дії ліцензії ДП «Полтаванафтогазгеологія» на користування нафтогазоносними надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі — на дослідно-промислову розробку Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища. Однак наприкінці квітня Мінприроди без будь-якого конкурсу все ж продовжило цій структурі ще на два роки ліцензію на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку цього родовища. На думку правників, правомочність цього акта викликає великі сумніви. «Укрнафта» неодноразово зверталася до уряду із заявами про готовність забезпечити ефективне для держави використання надр Сахалінського родовища та сплатити до держбюджету за ліцензію не менш як 300 мільйонів гривень. Крім цього, компанія заявляла про готовність і надалі інвестувати значні власні кошти (протягом 10 років — близько трьох мільярдів гривень) в розробку родовища, а також забезпечити впровадження новітніх технологічних процесів для збільшення видобутку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати