Перейти до основного вмісту

Економимо на горілці, витрачаємо на ліки

У кожному населеному пункті Донеччини є точки збуту контрафактного алкоголю
27 квітня, 00:00

Торгівля контрафактною продукцією — це порушення, за яке належить кримінальне покарання. Не випадково продавець кіоску, в якому було багато фальшивого алкоголю, не допустила на свою територію «перевіряючих» і почала терміново роздавати пляшки з фальсифікованою горілкою. Цей факт наводили на нараді в Донецькій облдержадміністрації.

Близько шести тисяч порушень чинного податкового законодавства в сфері обігу алкогольної продукції та тютюнових виробів виявлено під час оперативно-профілактичної операції «Акцизна марка», що нещодавно завершилася в Донецькій області. Підробки буквально заполонили ринок, і їх продають уже активніше за легальні та захищені акцизними марками алкогольні вироби.

Минулого року підприємства Донбасу виробили 16 млн. декалітрів алкогольної продукції, тоді як у 2002 роцi трохи більше за 9,5 млн. декалiтрiв. Сьогодні в регіоні працюють 12 виробників лікеро-горілчаних виробів. Роздрібною торгівлею займаються близько п°яти тисяч підприємств, оптовою — 50. Якщо в 2002 році надходження акцизного збору до бюджету становили 143 млн. грн., то в 2003 році — вже 252 млн. грн. Така тенденція зберігається і цього року. За березень надходження акцизного збору виросли проти аналогічного періоду минулого року на 40%.

Разом із тим «алкогольна» проблема стала в області однією з найболючіших. Точки нелегального збуту алкоголю є практично в кожному місті та районі регіону. На жаль, перевірка ДПАУ виявила тільки деякі з них. А всього в області виявили понад три тисячі фактів порушень правил торгівлі. Вилучено на 2,66 млн. грн. алкогольних напоїв, припинено діяльність 28 підпільних цехів, порушено 141 кримінальну справу, анульовано 266 та припинено дію 299 ліцензій на право торгівлі алкогольною продукцією. До адміністративної відповідальності притягнули 1700 осіб. Сума штрафів наближається до 500 тис. гривень.

Зі слів донецького губернатора Анатолія Близнюка, контролюючі органи області не забезпечують послідовність під час виявлення та руйнування схем мінімізації податків, не відстежують процеси формування собівартості продукції, прибутку, рівня рентабельності підприємств-виробників лікеро-горілчаної продукції. Це, зрештою, сприяє відмиванню тіньових капіталів, упевнений губернатор.

З його слів, несумлінні підприємці, «вміло» використовуючи недосконалість чинного законодавства, з легкістю отримують ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв і при цьому не мають власних виробничих приміщень і потужностей для їхнього виготовлення.

Природно, це створює сприятливі умови для «тіньового» виробництва алкогольних напоїв та ухилення від сплати акцизного збору. За даними перевірки, яку провели представники генеральної прокуратури України, «ліву» горілчану продукцію з акцизними марками Донецької області перехоплюють практично в усіх регіонах України. На думку А. Близнюка, найбільшою популярністю в області користується горілка за три гривні, а не ліцензійна, захищена акцизними марками продукція, яка коштує вдвічі дорожче. Отже, люди економлять на власному здоров’ї, щодня наражаючись на ризик важкого отруєння. І проблема неліцензованої алкогольної продукції набуває особливої гостроти. Примусити людей купувати якіснішу, а отже, дорожчу горілку, практично нереально, адже це багатьом просто не по кишені. В облдержадміністрації замислилися й вирішили... вкотре розробити план заходів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати