Перейти до основного вмісту

Iнженери, на старт!

Уперше наші студенти візьмуть участь у європейських змаганнях
13 травня, 00:00

Цього року наша країна вперше приєдналася до довгого списку учасників інженерних змагань, що проводяться під егідою студентської організації BEST (Board of European Students of Technology — Рада студентів технічних вузів Європи).

Інженерні змагання — одні з найзначущіших заходів цього студентського об’єднання, що проводяться з 2003 року і об’єднують 82 технічні ВНЗ в 30 країнах Європи. У квітні стартував і перший тур всеукраїнських змагань. Українські локальні групи BEST, що функціонують упродовж останніх п’яти років у трьох лідируючих технічних ВНЗ нашої країни — Запорізькому національному технічному університеті, Національному університеті «Львівська політехніка» і Національному технічному університеті України «КПІ» — вперше об’єднали зусилля для проведення Всеукраїнських інженерних змагань. Основною їхньою метою є надання найактивнішим і найталановитішим студентам інженерних та суміжних спеціальностей можливості застосувати знання, отримані в університеті, та свої інноваційні ідеї на практиці.

Змагання на регіональному рівні з 22 по 30 квітня пройшли в Запоріжжі, Львові та Києві. Подальші змагання на національному рівні проходять цього тижня — з 12 по 15 травня в Запоріжжі серед шести команд, що перемогли на регіональному етапі змагань. Про їхні результати «День» повідомить у подальших номерах.

Але вже зараз можна констатувати, що дві команди-переможниці Всеукраїнських інженерних змагань представлятимуть Україну на Загальноєвропейських (European BEST Engineering Competition — EBEC) у бельгійському місті Гент із 1 до 12 серпня, в яких візьмуть участь 80 студентів із 60 технічних вузів 18 країн Європи.

На регіональному рівні змагання мали дві категорії: командне проектування та ситуаційне завдання. У кожній категорії змагалися по шість команд.

У київському етапі боротьбу командного інженерного мислення і створення виграли Олексій Слободчан, Михайло Логвинець, Іван Буліч і Сергій Шинкаренко з команди «The Dudes», обігнавши свого переслідувача всього на один бал.

«Можливості застосувати свої елементарні знання з базових предметів, що вивчали у ВНЗ, порадувався. Чекаю подальших завдань і цікавих вражень», — розповідає Олексій Слободчан із команди «The Dudes», що змайструвала кращу катапульту з виданих їй матеріалів. Солідарний із партнером по команді й Михайло Логвинець: «Інженерні змагання мені припали до душі, ці три дні мій мозок заполонила думка про нашу конструкцію!».

А ідеї №1, за результатами оцінювання журі, виявилися в команди «Pumps» (учасників Костянтина Бірюкова, Євгена Городніченка, Олександра Ковалінського та Сергія Сафонова). Їм найкраще вдалося розробити систему встановлення відеоспостереження на автостоянці і в магазині, а потім зробити презентації своїх рішень.

«Нарешті з’явилися хороші змагання для інженерів! Дух боротьби, нервовість — усе це наша стихія... На четвертому курсі вже все так набридло, що на пари немає сил ходити, хочеться чогось цікавого, нового... Мені так сподобалося, що наступного року я братиму участь знову, і сам рекламуватиму захід!», — обіцяє Олександр Ковалінський.

Задоволені як учасники, так і спонсори змагань... Так, президент компанії «Хонда Україна», що виступає як стратегічний інноваційний партнер цих змагань, Хідето Ямасакі зауважив, що Україна традиційно сильна в технічних науках і неодноразово демонструвала своє лідерство в багатьох сферах — від нанотехнологій до космічних досліджень. «Без сумніву, розвиток інженерної думки в Україні стане основоположним чинником у прогресі країни, і ми дуже раді бути частиною цього процесу», — зазначає Ямасакі.

Але найголовніше, що проведення інженерних змагань сприяє розвитку активного студентства та інженерії в Україні, зауважує представник журі змагань у Запоріжжі, кандидат фізико-математичних наук Євген Соколов. За його словами, змагання однаково приділяють увагу як розвитку технічних навичок студентів, творчих здібностей і командній роботі, так і розвитку навичок вирішення бізнес-завдань і презентації своїх проектів, що важливо для успішної реалізації технічного таланту на практиці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати