Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

21 грудня, 00:00

Падіння ВВП у січні— листопаді — 0,7 відсотка

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) у січні—листопаді поточного року знизився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 0,7%, повідомляє Інтерфакс-Україна. У листопаді поточного року зростання ВВП порівняно з листопадом 1998 р. становило 3,3%. Як повідомлялося раніше, ВВП України за підсумками перших десяти місяців 1999 р. порівняно з аналогічним періодом торік знизився на 1,2%, за підсумками перших дев'яти місяців — на 1,7%. Номінальний ВВП, за орієнтовною оцінкою, склав за січень— листопад 116,504 млрд. грн., у тому числі за листопад — 12,851 млрд. грн.

За січень—листопад порівняно з січнем—жовтнем темп зниження реального ВВП скоротився на 0,5 відсоткових пункта. Це сталося за рахунок зниження темпів приросту валової додаткової вартості (ВДС) у промисловості й інших сферах послуг (по 0,7 відсоткових пункта) і зменшення темпів падіння (ВДС) у провідних галузях економіки: торгівлі та громадському харчуванні (на 1,4 в.п.), промисловості (на 1,1 в.п.), транспорті та зв'язку (на 0,7 в.п.).

Нацбанк закликає обмежити платежі

Нацбанк закликав комерційні банки рекомендувати своїм клієнтам не планувати самим «активної діяльності щодо різного роду розрахунків і платежів на початок 2000 року». Як повідомляється в телеграмі НБУ від 14 грудня, комбанкам для зниження ризиків можливих негативних наслідків «проблеми-2000» рекомендовано також вжити низку заходів. Зокрема, НБУ пропонує рекомендувати клієнтам здійснити виплату зарплати й інші виплати, які повинні бути проведені за результатами діяльності за грудень 1999 р. і за рік загалом, за 1-2 тижні до кінця поточного року; рекомендувати клієнтам здійснити всі розрахунки зі своїми клієнтами і партнерами за 1-2 тижні до кінця року.

Комбанки, які до 22 грудня не підтвердять Нацбанку свою готовність працювати 2000 року в контексті розв'язання «проблеми-2000», 31 грудня будуть відключені від платіжної системи України. У документі зазначається, що такі заходи будуть вжиті з метою усунення можливих проблем для платіжної системи і запобігання в ній «ланцюгової реакції.

Американський ринок не став доступнішим

У шостому засіданні Комітету з торгівлі та інвестицій Українсько-американської міжнародної комісії Кучма — Гор, яке проходило у Вашингтоні, брав участь перший заступник голови Держстандарту Юрій Рубан. У ході засідання українська сторона запропонувала в галузі стандартизації та сертифікації спрощення взаємного доступу української та американської продукції на ринки обох країн. Для досягнення цієї мети потрібна міжурядова угода про взаємне визнання оцінки відповідності. На ці пропозиції американська сторона відповіла, що найближчим часом не збирається укладати такі угоди будь з ким, посилаючись на складність реалізації аналогічної угоди між США та ЄС. За словами Ю.Рубана, це питання не буде вирішене позитивно до того часу, доки до обговорення не підключиться Офіс торгового представника США — єдиний орган, уповноважений приймати рішення на державному рівні. Петро ІЖИК, «День»

«УкрСиббанк» на Дніпровському меткомбінаті

Акціонерний комерційний інноваційний банк «УкрСиббанк» призначено уповноваженою особою з управління пакетом акцій, що належить державі ВАТ, «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» у розмірі 50%+1 акція, закріпленого в держвласності терміном на п'ять років. Рішення про це передбачено розпорядженням Кабміну від 10 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Нацагентству з управління держкорпоративними правами доручено розробити і затвердити умови передачі пакету акцій, завдання з управління корпоративними правами цього ВАТ і укласти договір на управління.

ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» спеціалізується на виробництві чавуну, прокату, товарів народного споживання. Глибина приватизації підприємства — 1,2%. За пільговою передплатою реалізовано 0,55% акцій, на сертифікатних аукціонах — 0,6%, на комерційному конкурсі підлягає продажу 25%, через фондову біржу — 23,7% акцій. Статутний фонд комбінату — 594136 тис. грн., номінал акції — 0,25 грн.

Новий тягар для виробників алкоголю

Постанова уряду «Про внесення змін до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», якою передбачено запровадження 1-відсоткового збору від реалізації в оптово-роздрібній торгівлі на кожному етапі, фактично збільшує сплату збору у 2-3 рази, що може призвести до подорожчання алкогольних напоїв та пива, а також до збільшення обсягів контрабанди, вважає Асоціація сприяння обігу і виробництву алкоголю та тютюнової продукції (СОВАТ).

Введення в дію цієї постанови, вважають фахівці, стане додатковим податковим тягарем для підприємств, які виробляють та реалізують алкогольні напої та пиво, ляже на собівартість цих виробів і призведе до зменшення кількості операторів ринку та обсягів продажу. Податок з обігу алкогольних напоїв та пива призведе до приховування реальних обсягів продажу, і, як наслідок, до переміщення в тіньовий бізнес значних сум, які б могли працювати на економіку України.

Асоціація СОВАТ переконана, що такий «новорічний подарунок» від Кабміну шкодить як держбюджету, так і безпосередньо самому ринку та споживачам продукції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати