ХРОНІКА ПОДІЙ
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990715/4127-5-2.jpg)
Збір на переробку тари: друге пришестя
Суб'єкти підприємницької діяльності, котрі використовують тару й упаковку і котрі не забезпечують її збір та утилізацію, повинні укладати договори із держкомпанією «Укртарапереробка» про переробку тари та упаковки, які передбачають оплату цих послуг. Таку норму запроваджено постановою Кабміну від 9 липня, повідомляє Інтерфакс-Україна. У березні уряд уже запроваджував обов'язковий збір за переробку тари й упаковки, однак потім відмінив це рішення, узявши до уваги негативну реакцію підприємців.
Нині запроваджений збір, на відміну від прийнятого в березні, поширюється не лише на тару й упаковку, але й на закупорювальні засоби та одноразовий посуд. Окрім того, нові тарифи для вітчизняних виробників визначені залежно від ваги тари (упаковки), а не окремих її одиниць. Для тари, що використовується для упаковки продукції дитячого харчування та медпрепаратів, тарифи знижено вдвічі.
Для імпортерів продукції замість 1,5% збору, що розраховується від митної вартості товару, запроваджено диференційовану шкалу тарифів од 4,5% до 0,6% від митної вартості, але не більше як 10 грн. за одиницю упаковки.
Спекотний пік вітчизняного розливу
Випуск безалкогольних напоїв і мінеральної води в першому півріччі становив 46 472 тис. дал, у тому числі безалкогольні напої — 25 359 тис. дал — 111,8% до першого півріччя 1998 р., мінеральні води — 21 113 тис. дал — 115,8%. Як і торік, найбільшим виробником напоїв в Україні є завод компанії Coca Cola в Київській області — у січні-червні вироблено 5449 тис. дал напоїв або 21,5% від загального виробництва. Найбільшим виробником мінводи є Миргородський завод мінеральних вод (Полтавська обл.) — 3085 тис. дал води або 14,6% загального виробництва.
За даними Держкомстату, 1999 р. безалкогольні напої виробляють більше 300 підприємств, мінеральну воду — близько 245 підприємств. Останнім часом розливати напої і воду почали безліч маленьких підприємств, не завжди дотримуючись технології виробництва.
На думку фахівців, ринок споживання напоїв і мінеральної води в Україні має значні можливості зростання, повідомляють Українські новини. Середньостатистичний українець випиває близько 17 літрів напоїв на рік, що в кілька разів нижче, ніж у європейських країнах і США.
Дефіцит за позначкою «мільярд»
Дефіцит бюджету України за червень — початок липня зріс майже на 500 млн. грн. Фінансування дефіциту зведеного бюджету України станом на 6 липня за методологією МВФ становило 1020 млн. грн. порівняно з 785 млн. грн. на кінець червня і 523 млн. грн. — на кінець травня, повідомило агентству Інтерфакс-Україна інформоване джерело в уряді. При цьому за рахунок внутрішніх джерел бюджет було профінансовано на 1216 млн. грн., тоді як зовнішнє фінансування становило мінус 196 млн. грн. Це найвищий рівень фінансування дефіциту з початку року.
Відповідно до меморандуму уряду за програмою розширеного фінансування EFF, критерій ефективності фінансування дефіциту заплановано на кінець липня в розмірі 1065 млн. грн., тоді як на кінець червня програмний показник становив 825 млн. грн.
Зростання дефіциту сталося через невиконання плану грошових надходжень у червні. Маючи план у 1275 млн. грн., грошові надходження до бюджету становили в червні 936 млн. грн. (у травні — 855 млн. грн.). Усього за перше півріччя бюджет одержав грошовими коштами 5738 млн. грн., маючи узгоджений з МВФ план у 6285 млн. грн. Крім того, на початку липня майже на 100 млн. грн. збільшилася заборгованість уряду перед банками.
Лінія «замкнеться» в Донецьку
Німецький Vereinsbank відкриє банкові «Форум» (Київ) кредитну лінію на загальну суму DM10 млн. для фінансування проекту ЗАТ «Фарлеп-Телеком-Холдинг» (м. Донецьк) для будівництва в Донецьку та області 15 цифрових АТС модульного типу F-1500 місткістю від 500 до 5000 номерів кожна.
Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова банку «Форум» Ігор Колесник, згідно з угодою, кошти надаються терміном на 10 років під відсоткову ставку Libor + 6%. Кредит буде використано на придбання систем передачі даних німецької фірми Elecon, а також обладнання для цифрової АТС. Проект фінансується без надання гарантій уряду. Кредитна лінія застрахована німецькою страховою компанією Hermes. Термін окупності проекту — близько 5 років.
ЗАТ «Фарлеп-Телеком-Холдинг» створено 1997 р. і спеціалізується на установці та обслуговуванні обладнання, а також на наданні послуг проводового телефонного зв'язку. Розмір статутного фонду товариства не розголошується.
У першому кварталі залізниці України отримали 1204 млн. грн. прибутку від перевезень, в тому числі від вантажних — 1054 млн. грн. (87,5%), від пасажирських — 149,9 млн. грн. (12,5%), повідомили УНІАН у Міністерстві транспорту.
За цей період експлуатаційні витрати становили 1232,8 млн. грн., що нижче встановленого завдання на 142,8 млн. грн., або на 10,4%. Середня собівартість 10 тонно-кілометрів становила 27,8 коп. Збитки залізниць України становили 28,8 млн. грн., в тому числі від пасажирських перевезень — 290 млн. грн. Збитковими є перевезення пільгових категорій населення, які становили 109,1 млн. грн.
Питання компенсації збитків від перевезень пільгових категорій пасажирів передбачене статтею 9 Закону України «Про залізничний транспорт». Однак місцевими органами самоврядування це практично не виконується. У 1998 р. від місцевих бюджетів отримано компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів — 365,7 тис. грн., що становить 0,08% витрат у приміському сполученні. У першому кварталі таку компенсацію місцеві органи залізницям не надали.
Випуск газети №:
№127, (1999)Рубрика
Економіка