Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

05 липня, 00:00

Президент України підписав указ про державну монополію на виробництво й обіг алкоголю та тютюнової продукції, повідомляє Інфобанк. Згідно з указом, виробництво спирту дозволено лише державним підприємствам за наявності відповідної ліцензії, так само як і його експорт та гуртова торгівля ним. При цьому право здійснювати дві останні операції мають лише підприємства, уповноважені Кабміном. Указом заборонено імпорт питного спирту й роздрібну торгівлю будь-яким видом спирту, використання його в бартерних операціях та переробку на давальницьких умовах. Імпорт спирту дозволено лише для власних виробничих потреб підприємствам усіх форм власності, що мають ліцензію на виробництво алкогольної продукції.

Ліцензуванню підлягає й гуртова та роздрібна торгівля тютюновими виробами, їх експорт-імпорт, а також гуртова торгівля сировиною для виготовлення тютюнових виробів (роздрібна торгівля такою сировиною заборонена). При цьому заборонено продаж чи придбання алкогольно-тютюнової продукції за цінами, нижчими від цін, які забезпечують відшкодування її собівартості, одержання мінімального рівня рентабельності й сплати усіх нарахованих сум податків.

Бюджетна реформа без адміністративної не зрушить

Однією з найгостріших проблем у найближчі 5-6 років для України стане удосконалення міжбюджетних відносин, сказав директор Світового банку по Україні та Білорусі Пол Сігельбаум, відкриваючи минулого тижня конференцію «Міжбюджетні відносини в Україні: аналіз сьогодення та перспективи на майбутнє». Приводом для широкого обговорення стало дослідження Світового банку, в якому узагальнено практику міжбюджетного фінансування в Україні за останні роки.

Міжбюджетне фінансування — це фінансові відносини між центральною та місцевою (обласною, районною, міською, сільською) владами. Від їхньої впорядкованості залежить макроекономічна стабільність у країні. Діюча бюджетна система, як зазначалося на конференції, розвивалася хаотично і непередбачувано, тому вона не в усьому стикується із законом про місцеве самоврядування. Виступаючі неодноразово підкреслювали: бюджетний процес не можна розглядати окремо від інших загальнодержавних проблем. Тож і бюджетна реформа тісно пов'язана насамперед з адміністративною. Доля ж останньої поки що незавидна — далі розробки концепції справа не просунулася...

Петро ІЖИК, «День»

Найстаріший копір

Дилери корпорації Xerox відшукали в Харкові, Донецьку, Черкасах і Києві унікальні апарати — Xerox 660, Xerox 3600, Xerox 7000, що працюють в Україні з кінця 60-х років. Йдеться про справні машини, які досі служать людям. За словами заступника завідуючого відділом технічної роботи з документами Верховної Ради України Петра Требена — одного з призерів конкурсу «Найстаріший копір» у категорії «почесний користувач старого копіру», Xerox 7000 був першим високошвидкісним апаратом нового покоління, який використовувався в Україні. Організатори конкурсу виявили й першого оператора Xerox 7000. Ним була Галина Балаценко. За її словами, за день на такому апараті встигали обслуговувати до 180 відвідувачів.

Безумовно, роботу Xerox у стилі ретро спрямовано на те, щоб активізувати продаж своїх сучасних машин. Цій же меті служить й організоване компанією змагання між дилерами із просування на ринок нових цифрових машин, які поєднують можливості копіру, принтеру й факсу і які дозволяють перекладати документи з паперової форми на електронну й навпаки.

Олена СЕРЕБРЯКОВА

Cоcа-Cola — «завод року». Не плутати з бельгійською

Міжнародний журнал інженерингу харчової промисловості визнав завод Кока-Кола в Броварах «заводом року».

Однак ця радісна подія не завадила журналістам на прес-конференції, проведеній з цієї нагоди, засипати українське керівництво Кока-Кола масою запитань про нещодавній скандал у Бельгії та можливості його повторення в Україні.

Генеральний директор компанії Кока-Кола Україна Андре Тейшера назвав причиною отруєння людей невідповідний нормам привізний вуглекислий газ — під час перевезень «сірка потрапила до технологічного компоненту». За словами А. Тейшери, умови виробництва у Броварах виключають таку можливість, тому що тут використовується вуглекислий газ власного виготовлення.

«Мета нашого виробництва — український споживач. Попередня підготовка води, унікальна система очищення цукру та запатентовані концентрати Кока-Кола гарантують якість і безпеку продукції, яка випускається в Україні», — переконував А. Тейшера.

Юлія ШАЙДА

Експорт зернових зменшиться

Загальний обсяг експорту зернових наступного сільськогосподарського сезону (липень 1999 — червень 2000 року) зменшиться до 3,7 млн. тонн, вважає експерт Української аграрної біржі (УАБ). Експорт зерна в сезоні 1998-1999 років за попередніми оцінками становив 5,2- 5,4 млн. тонн.

Зменшення обсягів експорту, за словами фахівця, зумовлено незначними кінцевими запасами зернових культур й очікуваним відносно невисоким урожаєм поточного року. На біржі зазначають, що високий попит, який зберігається, змушує операторів ринку замислитися, чи залишиться Україна великим експортером агропродукції в новому сезоні. Очікуються деякі зміни у структурі експорту, зокрема, зменшиться вивезення пшениці, тоді як експорт інших культур може збільшитися.

Раніше повідомлялося, що, за даними УАБ, основні західні трейдери вже запропонували орієнтовні закупівельні ціни на зернові врожаю 1999 року. Ціна на пшеницю 3-го класу на умовах FOB і CPT порти Чорного моря становить $79-86 і $73-78 за тонну.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати