Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ХРОНІКА ПОДІЙ

19 травня, 00:00

Вартість добудовування енергоблоків №4 Рівненської і №2 Хмельницької АЕС завищена експертами ЄБРР майже у 2 рази, для добудовування необхідно 800 млн. доларів — по 400 млн. доларів для кожного блоку, повідомив на нараді в Кабміні перший заступник міністра енергетики Михайло Уманець. Добудовування енергоблоків планувалося завершити за допомогою кредитів ЄБРР, повідомляють Українські Новини. ЄБРР не виключає можливість надання кредиту в розмірі $180 млн. або 12% вартості всього будівництва ($1,5 млрд.).

За словами заступника віце-президента ЄБРР Жана Маку, вартість добудовування енергоблоків, оцінена зарубіжними експертами в 1,5 млрд. доларів, може бути знижена, оскільки у вартість будівництва входить комплекс заходів щодо безпеки експлуатації енергоблоків, а також аварійні ризики.

Збитки від травневих приморозків

Уряд не планує надавати сільськогосподарським підприємствам додаткові ресурси для ліквідації наслідків травневих заморозків, повідомив міністр АПК Борис Супіханов. «Додатково ресурси не надаються. Посильна допомога урядом буде надаватися господарствам тільки в рамках постанови від 10 грудня 1998 р. про постачання матеріально-технічних ресурсів АПК в 1999 р.», — сказав Б.Супіханов.

Нині збитки від травневих заморозків оцінюються в 260 млн. грн. За інформацією МінАПК, загинуло й пошкоджено майже 1,2 млн. га ярових культур — майже 10% загальної площі ярових посівів. «Загинули на півдні практично всі фрукти, овочі», — підкреслив Б.Супіханов. Сьогодні МінАПК намагається вирішувати питання постачання пального й насіння регіонам, що найбільш потерпіли від цього лиха.

За словами Б.Супіханова, господарства мають вирішити проблеми, пов'язані з заморозками. «Вийдемо із ситуації, що склалася. Частину посівів налагодимо, частину пересіємо — де терміни дозволяють», — сказав міністр. За даними МінАПК, господарствам поставлено товарних кредитів вартістю майже 500 млн. грн.

Зима дивиться у вічі

Готується урядова постанова «Про підготовку галузей національної економіки до функціонування в осінньо-зимовий період 1999-2000», повідомляють Українські новини.

Міністерству енергетики проект наказує забезпечити постачання ядерного палива і обладнання на атомні електростанції, ввести в жовтні-грудні 1999 року в експлуатацію енергоблоки №8 і №12 Бурштинської ТЕС і лінію електропередачі напругою 330 кВт «Хмельницька АЕС — Хмельницький», розробити план заходів щодо створення річного запасу ядерного палива на українських АЕС і разом із Держкомрезервом внести пропозиції щодо створення державного резерву ядерного палива в обсягу піврічної потреби.

Міненерго, Мінвуглепром і Держкомрезерв повинні забезпечити накопичення на складах електростанцій до 15 жовтня 6 000 тисяч тонн вугілля і 600 тисяч тонн мазуту. Держкомрезерв і Мінфін зобов'язані профінансувати до 1 жовтня 400 млн. гривень для закупівлі вугілля державним резервом, а Мінвуглепром — забезпечити відвантаження 1999 року 25 млн. тонн вугілля на ТЕС (68,5 тис. тонн на добу).
 
 

Продаж акцій «Укрнафти»
Продаж 10,95% акцій ВАТ Ф'Укрнафта'' необхідно здійснити на зарубіжному ринку цінних паперів, використовуючи механізм випуску американських депозитарних розписок. Про це заявив агентству Інтерфакс-Україна член правління Національної акціонерної компанії (НАК) Ф'Нафтогаз України'' Олег Салмін.

— Для проведення приватизації має бути залучена компанія- консультант для організації Road-show, — сказав він. — Якщо швидко провести тендер із вибору консультанта, то продаж можна здійснити на початку наступного року. Хоч держава може форсувати процес, — зазначив О.Салмін. Він також повідомив, що НАК вважає за необхідне в майбутньому знизити частку держави в статутному фонді Ф'Укрнафти'' з контрольного пакету до блокуючого. Як повідомив О.Салмін, пакет, який пропонується до продажу значний і Ф'може відіграти важливу роль у формуванні політики Ф'Укрнафти''.

Глиноземному потрібен господар

Парламент припинив приватизацію Миколаївського глиноземного заводу і вирішив створити чергову слідчу комісію з перевірки роздержавлення на МГЗ. Проте Фонд держмайна поки що не змінив планів приватизації глиноземного заводу.

— І це зрозуміло, — заявив «Дню» голова Контрольної комісії ВР із питань приватизації Олександр Рябченко, — постанова ще не підписана спікером Ткаченком. А зробить він це, у кращому разі, до суботи. Що стосується голови цієї слідчої комісії (його повинна обрати сама комісія. — Авт .), то я не думаю, що ним стане хтось із комуністів (власне, які й затіяли нові «розбірки» і які вимагають зняття директора МГЗ. — Авт. ). Стосовно самого багатостраждального заводу, то я абсолютно впевнений в тому, що йому потрібен лише реальний власник контрольного пакету акцій. Потрібен господар. Яна МОЙСЕЄНКОВА, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати