Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

01 грудня, 00:00

Борг 62 позичальників становить $870,2 млн.

Станом на 1 листопада 1999 р. заборгованість 62 підприємств-позичальників перед державним бюджетом, що з'явилася внаслідок виконання гарантійних зобов'язань уряду за іноземними кредитами, становить $870,2 млн., повідомляє УНІАН. Із початку 1999 р. підприємства-боржники повернули до держбюджету лише 37,4 млн. грн., що становить близько 1,1% від загальної суми боргу. Водночас іноземним кредиторам за цей період за рахунок коштів держбюджету було сплачено $256 млн.

Окремі позичальники, заборгованість яких становить близько 50% від загальної суми заборгованості перед держбюджетом за іноземними кредитами, протягом останніх років узагалі не відшкодовують витрати уряду. Це, зокрема, ВАТ «Макіївський металургійний комбінат» ($80,14 млн.), комбінат «Криворіжсталь» ($49,9 млн.), ВАТ «Оріана» ($36,6 млн.), холдингова компанія «Реле та автоматика» ($41,4 млн.), фірма «Атон» ($38,9 млн.), концерн «Украгротехсервіс» ($24,1 млн.), фірма «Біомед» ($76,9 млн.), асоціація «Земля і люди» ($56,7 млн.). Серед найбільших боржників також ВО «Південмаш», ВАТ «Запорізький алюмінієвий завод», ВАТ «Лисичанськнафтооргсинтез».

Чи вилучать цукор із вільної торгівлі з РФ?

Міністерство АПК має намір запропонувати уряду вилучити цукор із режиму вільної торгівлі з Росією, повідомило Українським новинам джерело в МінАПК. Режим вільної торгівлі передбачає взаємне звільнення від стягнення ПДВ і мита при торгівлі товарами, включеними в цей режим.

За словами джерела, наміри міністерства зумовлені випадками контрабандного ввезення цукру в Україну через межуючі з Росією області, що почастішали останніми місяцями.

Джерело разом із тим не виключає, що Росія зможе добитися від України не вилучати цукор із режиму вільної торгівлі. «Коли Росія на український цукор ввела квоту й мито, ми також спробували вилучити цукор із режиму вільної торгівлі. Вони (Росія) погрожували пограти в гру з акцизами на нафту, на газ. Україна й притихла», — сказало джерело.

За даними Держкомстату, імпорт російського цукру в Україну за 10 місяців становив менше 1 тис. тонн. Зараз ставка ввізного мита на цукор становить 0,3 євро/кг.

Створено нафтогазовий департамент Міненерго

Президент Леонід Кучма підписав указ, що затверджує положення про Державний департамент нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в Міненерго, повідомляють «Українські новини». Департамент є правонаступником Державного комітету з нафти, газу й нафтопереробної промисловості, указ про ліквідацію якого було прийнято раніше. Основними завданнями департаменту є здійснення держуправління нафтогазовим комплексом, участь у формуванні та проведенні державної політики в цій сфері. Департамент має розробляти баланси споживання газу, нафти та нафтопродуктів, здійснювати моніторинг ринку газу, нафти й нафтопродуктів. Відповідно до положення, департамент також має брати участь у підготовці законопроектів, рішень Кабінету Міністрів, розробляти програми розвитку нафтогазового комплексу.

Згідно з положенням, компанія «Нафтогаз України» підпорядковується департаменту. «Департамент здійснює державну політику. Він не втручається в діяльність господарюючих суб'єктів, у тому числі «Нафтогазу України», але накази департаменту будуть обов'язковими й для «Нафтогазу», — сказав фахівець Держнафтогазпрому.

Президент також затвердив положення про Державні департаменти електроенергетики та атомної енергетики Міненерго.

Незалежні постачальники перейдуть на зимовий графік

Незалежні постачальники електроенергії планують збільшити постачання електроенергії в зимові місяці, повідомив «Українським новинам» представник Асоціації незалежних постачальників електроенергії Віктор Полунін. «Збільшення постачання електроенергії носитиме сезонний характер. Взимку надійність енергозабезпечення істотно знижується, що спонукає споживачів шукати більш надійні та стабільні джерела електроенергії, ніж обленерго», — сказав В.Полунін.

За даними НКРЕ, в листопаді незалежні постачальники планують реалізувати споживачам 4159 млн. кВт е год. електроенергії. Фахівці Асоціації прогнозують збільшення в зимові місяці постачання електроенергії за нерегульованим тарифом як енергогенеруючими компаніями, так і незалежними постачальниками.

Зараз постачання електроенергії здійснює понад 100 операторів, більшість компаній постачають менше 1 млн. кВт е год. на місяць. Найбільша частка в постачанні електроенергії незалежними постачальниками належить «Енергоатому», що реалізував у жовтні 2090 млн. кВт е год. електроенергії або 64% електроенергії, що постачали оператори.

Збитки від «Джон Дірів»

Залучення іноземного товарного кредиту під гарантії уряду за контрактом, укладеним «Украгропромбіржею» з компанією «Джон Дір Експорт» (США) на постачання в Україну зернозбиральних комбайнів «Джон Дір» на суму $200 млн., здійснювалося з порушеннями затвердженого порядку й призвело до значних втрат бюджетних коштів. До такого висновку дійшли фахівці Рахункової палати за результатами перевірки виконання контракту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається в звіті Рахункової палати, «неефективні управлінські рішення центральних органів виконавчої влади» в рамках згаданого контракту «завдали шкоди вітчизняним товаровиробникам».

Як повідомлялося, організатори закупівлі техніки віддали перевагу компанії «Джон Дір», оскільки вона заявила про намір організувати спільне з Україною виробництво зернозбиральної техніки. Однак цього не сталося, й роботу отримали «сотні висококваліфікованих робітників у семи штатах США, Англії, Бразилії, Іспанії», а не в Україні, зазначає Рахункова палата. Іноземному кредитору за станом на 1 листопада поточного року було сплачено $131 млн. за рахунок бюджету, потрібно заплатити ще $106 млн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати