ХРОНІКА ПОДІЙ
Українська асоціація підприємств чорної металургії (УАЧМ) розпочала оформлення скарги про порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту нержавіючого листа в Україну. Про це заявив виконавчий директор УАЧМ Володимир Терещенко на засіданні ради експортерів у Києві.
В.Терещенко звернувся до МЗЕЗторгу і до Державної митної служби із проханням допомогти асоціації в збиранні матеріалів про імпортерів нержавіючої сталі, про походження імпортної нержавіючої сталі. Коментуючи агентству Інтерфакс- Україна намір розпочати антидемпінгове розслідування, В.Терещенко повідомив, що сьогодні імпорт нержавіючого листа в Україну становить 50%-60% од усіх обсягів його виробництва в країні. На думку В.Терещенка, це дає підставу для здійснення антидемпінгового розслідування. «Тепер ми з'ясовуємо, які країни постачали (нержавіючий лист), які замовники одержували цей метал в Україні, чому вони це робили. Можливо, вони висували вимоги до якості, які українські підприємства не могли задовольнити», — зазначив В.Терещенко.
Едильберто Сегура залишається в Україні
Доктор Едильберто Сегура, колишній голова місії Світового банку в Україні, з 1 січня 2000 р. починає свою роботу в Україні на посаді голови Київського представництва міжнародної компанії Sigma Bleyzer, повідомляє Інтерфакс- Україна.
Е.Сегура з 1996 по 1998 рік керував діяльністю місії Світового банку в Україні і сприяв програмам економічних реформ в країні. До цього пан Сегура мав понад 20-річний досвід роботи у Світовому банку в Латинській Америці та Карибському регіоні, Європі, Середньому Сході та Південно-Африканському регіоні.
SigmaBleyzer — міжнародна компанія, що працює на ринку інвестиційних банківських корпоративно- фінансових та консалтингових послуг. Структури компанії діють в основному в Україні та США. В оруді SigmaBleyzer знаходиться Фонд українського розвитку (UGF) — родина фондів, які управляють в Україні більше ніж $100 млн.
Яйця — недешевий продукт
З 10-го по 20 листопада середні ціни на яйця по Україні зросли порівняно із жовтнем на 13%, до 2,72 грн./десяток, повідомила Українським новинам Держінспекція з контролю за цінами при Мінекономіки. У 9 областях і Севастополі роздрібні ціни на яйця підвищилися на 4,5-38,5%, або на 0,1-1,0 гривень/десяток, максимальні ціни зафіксовано в Закарпатській (3,6 грн.) та Одеській областях (3,3 грн.), в Криму (3,3 грн.), мінімальні — в Сумській області (1,9 грн.).
Фахівці об'єднання «Укрптахопром» вважають, що ціни на яйця ще зростатимуть. «Комбікорм дорожчає, енергоресурси — також, фабрики просто змушені підвищувати ціни на яйця», — сказав начальник відділу економіки «Укрптахопрому» Сергій Прищепа. За даними об'єднання, ціни птахофабрик на яйця становлять 2,64 грн. (Полтавська фабрика) і 2,8 грн. (Київська). «В Україні у зв'язку з низьким урожаєм овочів і картоплі населення активно купує яйця», — сказав С.Прищепа. У жовтні роздрібні ціни на яйця в середньому зросли на 11,1% — до 2,4 грн.
Деревина під контролем властей
Заборонити з 1 січня 2000 р. вивезення деревини-кругляку за межі Прикарпаття — таке рішення ухвалила минулого тижня колегія при голові Івано-Франківської облдержадміністрації. Обмеження запроваджено, щоб запобігти зростанню експорту лісової сировини і запобігти криміналізації лісозаготівлі. Адже нині потужний деревообробний комплекс зазнає значних втрат, бо його потужності завантажено щонайбільше на третину. Місцеві підприємства переробляють від 13% (система держлісгоспів) до трохи більше за половину заготовленої деревини (акціоновані лісокомбінати).
Влада намагається також вплинути на ситуацію за рахунок зменшення кількості лісозаготівельників. Саме тому з наступного року доступ до рубок у місцевих лісах матимуть тільки ті суб'єкти господарювання, які володіють заготівельною і переробною технікою за погодженням із райдержадміністраціями.
Цього року вивезенням деревини в області займається, за даними обласної прокуратури, понад 2 тисячі контрагентів, яким дано дозвіл на вивіз 250 тисяч кубометрів сировини.
Петро ПАРИПА
Підвищення плати за телефон неминуче
Уряд не мінятиме тарифів на основні послуги зв'язку до кінця року, повідомив Українським новинам голова Держкомзв'язку Олег Шевчук. Проте він вважає, що підвищення тарифів на телефонний зв'язок неминуче. «Наші тарифи — одні з найнижчих у світі», — підкреслив О.Шевчук.
За словами О.Шевчука, Держкомзв'язку хоче створити робочі групи з участю операторів ринку зв'язку для розробки пропозицій щодо зміни тарифів на послуги телефонного зв'язку.
Як сказав О.Шевчук, комітет збирається припинити субсидування розвитку одних видів зв'язку за рахунок інших, зокрема, зняти різницю у тарифах на телефонні переговори для юридичних і фізичних осіб, припинити субсидування сільського зв'язку за рахунок прибутку від послуг зв'язку у великих містах. Востаннє тарифи на основні послуги зв'язку підвищувалися 1 листопада 1998 р.
Для населення щомісячна плата за телефон становить: на АТС без похвилинної оплати розмови — 7 грн., з похвилинною оплатою — 4,9 грн. Вартість 1 хвилини місцевої телефонної розмови — 1 копійка.
Випуск газети №:
№221, (1999)Рубрика
Економіка