Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Колектори з новою силою почали тероризувати позичальників

Юрист: «Людям, у яких є борг з іпотеки, краще сформувати і тримати при собі «пакет безпеки»
31 серпня, 17:10

Розуміючи, що шанси на повернення боргів українців за валютними кредитами в правовому полі мінімальні, колектори почали жорсткий тиск на позичальників. Про це заявив президент ЮК «Головко і партнери» Дмитро Головко.

За словами правозахисника, зараз найагресивніше поводяться співробітники таких факторингових компаній, як «Кей-Коллект», «УкрБорг», «Вектор Плюс», «Кредекс Фінанс». При цьому, окрім «класичного» психологічного тиску, колектори постійно винаходять власні ноу-хау. Наприклад, «УкрБорг», «Кей-Коллект» і «Вектор Плюс» почали за допомогою окремих нотаріусів, ігноруючи всі правові нюанси, перереєстровувати житло боржників на свої компанії.

«За основу беруть договір іпотеки як правоустановчий документ, хоча він і не є таким. Так от, на підставі договору іпотеки ці нотаріуси в реєстрі майнових прав на нерухоме майно перереєстровують житло боржника на кредитора і видають колекторам відповідну виписку з реєстру. Цей документ — на бланку і з печаткою нотаріуса. Далі колектори приходять до людей, показують цей папірець і говорять: «Тепер ця квартира наша». Ось так просто, без рішення суду, без виписки людей — вони приходять уранці і вриваються в квартири. Інколи їм вдається навіть виписувати людей із квартир. Також із цією випискою з реєстру вони можуть викликати поліцію і почати розповідати, що це їхня власність. Поліція не завжди знається на цих правових нюансах і тому часто погоджується з колекторами. А страждають чесні люди — позичальники», — розповідає Дмитро Головко.

За словами президента ЮК «Головко і партнери», кожен позичальник, який наразі має борг перед банком з іпотеки, має бути готовий до подібної ситуації. Протистояти таким колекторам можна і треба. Перше, що повинен зробити позичальник, — сформувати «пакет безпеки» і завжди тримати його під рукою.

«До «пакету безпеки» повинні входити копії правоустановчих документів, форма №3, яка підтверджує, що позичальник прописаний і проживає на цій житлоплощі. У разі виникнення кризової ситуації — викликати поліцейських і показати їм ці документи, які показують, кому насправді належить ця квартира. Говорити поліцейським: «Ми тут живемо, ось наша прописка, ось наше майно, наші речі. Що це за виписка з реєстру — ми не знаємо, а щодо цього спірного питання ми звертатимемось до суду. Також добре мати під рукою юриста, який усім популярно розкаже, що примусове виселення з квартири в нашій державі можливе лише за рішенням суду і лише органами виконавчої служби, а не колекторами і полісменами. Головне — не панікувати і не боятися. Коли вони відчують гідну відсіч, поводитимуться набагато скромніше», — резюмує Головко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати