Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ЕКОНОМІКА

29 липня, 00:00

Чи покриє приватизація держборг—2000

Мінфін розробив план обслуговування боргу в наступному році, в основі якого лежить активізація продажу державної власності, повідомляють Українські новини. «Він дозволяє вирішити проблему 2000 року. Основа цього плану полягає в прискоренні приватизації, можливо, навіть шляхом випуску конвертованих (в акції держпідприємств) облігацій», — сказав начальник управління зовнішнього боргу Мінфіну Віталій Лисовенко. За словами В. Лисовенка, план також передбачає підтримку фінансування з боку Міжнародного валютного фонду і Світового банку, а також залучення кредитів від Європейського Союзу і Японії. В. Лисовенко відзначив, що запропонований власникам доларових облігацій Merrill Lynch обмін їх на єврооблігації, номіновані в німецьких марках, є складовою частиною плану обслуговування боргу-2000.

Продаж 25,49% статутного фонду не відбувся

ФДМ не зміг продати на конкурсі 25,49% статутного фонду Керченського металургійного комбінату через те, що не було заявок, повідомляють Українські Новини. «Скоріше ми будемо повторно продавати пакет. На початку серпня таке рішення буде прийнято», — сказав начальник конкурсного відділу регіонального відділення ФДМ Криму Борис Фальковський. За словами Фальковського, вартість пакету буде знижено до 30%, але не нижче за номінал. Стартова ціна пакету акцій на конкурсі становила 8 218 600 гривень.

Приватизацію в металургії відновлено

27 липня ФДМ скасував свій наказ від 15 жовтня 1997 року про призупинення продажу акцій відкритих акціонерних товариств, створених на базі Орджонікідзевського, Центрального, Північного, Інгулецького гірничо-збагачувальних комбінатів та гірничо-збагачувального комбінату «Суха Балка», повідомляє Інфобанк. Як сказано у наказі від 27 липня, продаж їх акцій знову дозволено у зв'язку із завершенням перевірки процесу приватизації цих комбінатів та необхідністю виконання державної програми приватизації на 1999 рік.

Піраміда ОВДП: знову попит?

На торгах фондової секції Української міжбанківської валютної біржі, що відбулися, було укладено дві угоди із продажу облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 108,675 тис. гривень, повідомляють Українські Новини. У торгах узяв участь один продавець, що запропонував облігації на загальну суму 19 824,600 тис. гривень і два покупці із сумарною заявкою на купівлю ОВДП в розмірі 94 108,275 тис. гривень. На попередніх торгах, які відбулися 23 липня, угоди не укладалися.

Критичний імпорт для АНТК ім. Антонова

Кабмін дозволив Авіаційному науково-технічному комплексові імені Антонова ввезти як товари критичного імпорту (без сплати ПДВ) програмне обладнання за контрактами, укладеними АНТК у травні-червні 1999 року з низкою зарубіжних фірм, повідомляє Інфобанк. Розпорядженням уряду передбачено, що з цього обладнання буде стягнено лише митний збір у розмірі 0,01% митної вартості без будь-яких додаткових зборів за митне оформлення, встановлених постановами Кабміну.

У строю діючих енергоблоків — поповнення

3-й енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергосистеми у вівторок о 8.00 після проведення аварійного ремонту, повідомляє Інтерфакс-Україна. Нині в роботі на атомних станціях України перебуває 8 із 14 діючих енергоблоків. Плановий ремонт проводиться на 2, 4, 5-му енергоблоках ЗАЕС, 1-му енергоблоці Південно-Української АЕС, 3-му енергоблоці у Чорнобильської АЕС і на 1-му енергоблоці Хмельницької АЕС.

Україна буде проектувати нафтопровід. Можливо...

Нафтопровід по дну Каспійського моря з Казахстану до Азербайджану, можливо, проектуватиме Український інститут транспорту нафти, повідомляє УНІАН. На зустрічі з казахським віце-прем'єр- міністром Жанібеком Карібжановим директор інституту Олександр Тодійчук наголосив, що Україна зацікавлена в цьому проекті, оскільки нафта таким шляхом по транскавказькому транспортному коридору могла б надходити і на український ринок. А.Тодійчук зазначив, що очолюване ним підприємство вже має досвід співпраці з Казахстаном і брало участь в проектуванні нафтоперекачувальної станції Кенколь і трубопроводу, який має з'єднати Тенгизьке нафтове родовище в Казахстані з китайським кордоном.

У комерційних банків відбирають ліцензії

Нацбанк ухвалить постанову про відкликання частини ліцензій у 19 банків, що не виконали вимог достатності капіталу за станом на 1 липня. «Проект постанови вже завізований членами правління, але ще не підписаний головою правління банку», — сказав Українським новинам директор департаменту пруденціального нагляду НБУ Віктор Зінченко. Постанова передбачає відкликання більшої частини ліцензій у 5 банків, що мають серйозні фінансові ускладнення і не мають можливості збільшити капітал, а також позбавлення 14 банків, що представили малореальні програми капіталізації, ліцензіі на право здійснювати валютні операції на міжнародних ринках і на операції з банківськими металами. В. Зінченко також повідомив, що рішення щодо інших банків-порушників резервних вимог буде прийняте в двотижневий термін після вступу постанови в силу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати