Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ЕКОНОМІКА

18 березня, 00:00

Постачання газу «Ітерою» скоротилося на чверть

З 4 по 13 березня «Ітера» скоротила постачання газу до України приблизно на чверть — з 60 млн. кубометрів за добу до

43-44 млн. кубометрів, повідомляють Українські новини. «Ітера» утримується від коментарів з цього приводу. На думку фахівців, зниження постачання може бути пов’язане з низьким рівнем оплати газу в Україні. У січні-лютому «Ітера» поставила в Україну 3,6 млрд. кубометрів газу, усього в січні-лютому Україна імпортувала 15,5 млрд. кубометрів газу. 1999 року постачання газу в Україну здійснюють «Нафтогаз України» та «Ітера». Планувалося, що «Ітера» поставить для українських споживачів 25 млрд. кубометрів газу.

Експорт цукру до Грузії може збільшитися

Україна пропонує Грузії постачання цукру, повідомив Українським новинам перший заступник міністра АПК Леонід Сватков. Можливі обсяги постачання, і ціни ще обговорюються. Схема експорту передбачає постачання цукру, переробленого з імпортного сирця. Україна вже має домовленість з Азербайджаном про експорт 250 тис. тонн цукру за аналогічною схемою. Експорт цукру до Грузії 1998 року становив 2381 тонну на $814 тис.

Повнокольорові копіри стали розкішшю

Економічна криза, що вразила Україну 1998 р., відбилася й на продажу копіювальної техніки. В умовах, коли курс гривні падає й у підприємств немає грошей, повнокольорові копіри стають розкішшю для організацій, що використовують їх для друку внутрішньої документації у власних видавничих центрах. За словами Вікторії Лесневської, менеджера з повнокольорової техніки Xerox, із лютого 1999 р. компанією знову введено тактичні ціни на цей вид обладнання, вони трохи вищі від грудневих.

Є й новинки: в третьому-четвертому кварталі з’явиться нова модель копіра-принтера Lynx зі швидкістю друку 12 А4 на хвилину, плату поєднання з комп’ютером буде розроблено фірмою Xerox. Службою PR за підтримки представництва Xerox у лютому було оголошено конкурс «Найстаріший копір-принтер» за участю дилерських організацій. Його підсумки планується підбити в квітні, інформує Альона СИБІРЯКОВА.

Борона для української цілини

Кіровоградський проектно-конструкторський інститут «Грунтопосівмаш» створив принципово новий агрегат для безплужного обробітку грунту. За словами генерального конструктора, голови правління акціонерного товариства Юрія Курсова, комбінована борона АКБ-3 чудово проявила себе під час випробувань на полях Херсонської та Кіровоградської областей, навіть на тих площах, які не лише були не зорані минулої осені, а й на зарослих минулорічним бур’яном та бадиллям. Найефективнішою нова техніка виявилася для ланів, де вирощують культури з неглибоким висіванням — ріпак, кукурудзу, соняшник. Нова борона дешевша за подібну зарубіжну техніку, повідомляє кореспондент Віталій ЛЮБАРЕЦЬКИЙ.

РЕГІОНИ

I Незважаючи на зниження виробництва виноградного вина майже всіма заводами Херсонщини, торік його було вироблено на 44,4% більше, ніж 1997 року. Цього досягнуто завдяки ТОВ «Агропромислова фірма «СЕПРО», яке, працюючи переважно на сировині з інших регіонів, забезпечило 64% обласного показника. Інші ж 11 підприємств винно-горілчаного профілю не почуваються так упевнено. Щороку виноробна галузь потерпає через прохолодну зиму: вимерзають значні площі виноградників. За останні роки вціліло трохи більше 7 тисяч га. А відновлення насаджень — це тривалий процес. Тому повернутися на рівень 10-15-річної давнини, коли бюджет майже на 40% поповнювався коштами від реалізації продукції виноградарства та виноробства, Херсонщині практично неможливо. І все-таки, як вважає генеральний директор об’єднання «Херсонсадвинпром» Анатолій Вислогузов, хоча реконструкція 1 га виноградника обходиться майже в 30 тис. грн., це зовсім не привід для бездіяльності, повідомляє Ярослав ДАВИДЕНКО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати