Коротко / ЕКОНОМІКА
Цукру вже не буде забагато
Виробництво цукру 1998 р. в Україні буде найнижчим за останні кілька десятків років. Як повідомили агентству УНІАН у Національній асоціації цукрових підприємств України, цукру буде вироблено приблизно 1,8 млн. тонн, що відповідає його внутрішньому споживанню. Основними причинами спаду виробництва фахівці вважають скорочення посівних площ під цукровий буряк (з 1,7 млн. га 1990 року до 1 млн. га 1998 року), зниження майже вдвічі середньої врожайності цукрового буряка (з 327 ц/га. 1990 року до 175 ц/га 1997 року і 185 ц/га 1998 року), а також скрутне фінансове становище бурякосіючих господарств і цукрових заводів.
На широкому податковому полі готується великий збір
Як заявив голова ДПАУ Микола Азаров, якби не податківці, що забезпечили в найважчий період фінансової кризи неухильне зростання надходжень до бюджету (серпень — 1,8 млрд. грн., вересень — 1,9 млрд. грн., жовтень — 2 млрд. грн.), Україну не обминув би російський, тобто гірший, варіант. Однак подальше поповнення бюджету, за його словами, буде важким, і акцент тепер робиться на залучення тіньових доходів. Цього року ДПАУ вже виявила 20 тис. фіктивних підприємств. В Україні, вважає М.Азаров, сформувався новий вид бізнесу — на відшкодуванні ПДВ, і час відсікти від нього фірми-одноденки. Правда, визнав голова ДПАУ, розроблений новий механізм відшкодування ПДВ боляче вдарить по новоутворених підприємствах. Усього ж найближчим часом ДПАУ розраховує запровадити в дію 13 указів Президента і відповідних законопроектів, покликаних розширити податкову базу і збільшити надходження до бюджету, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК.
РЕГІОНИ Цікаві дослідження проведено Південноукраїнським територіальним відділом Українського НДІ прогнозування та зондування агроресурсів, який вивчав фільтрошлами-відходи Херсонського целюлозно-паперового заводу (запаси — понад 2 мільйони тонн). На думку завідувача відділом Анатолія Семенова, відходи за вмістом органіки багатші за гній, мають достатню кількість фосфору та калію, щедро діляться із землею легкозасвоюваним азотом. На його думку, вони можуть облагородити рисові чеки, оздоровити виноградні плантації та забезпечити бездефіцитний баланс гумусу та елементів живлення на піщаних грунтах, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК. На Лисичанському заводі гумово-технічних виробів створено спільне російсько-українське підприємство «Пожежні рукава» — перше в країні виробництво такого профілю. Два підприємства-виробники пожежних рукавів після розпаду Союзу залишилися на російській території, тим часом потреба України в такій продукції велика — 3 млн. метрів на рік (одній Луганській області необхідно не менше 120 тис. метрів). Нове виробництво створено за допомогою заводу «Пожежні рукава» (Павлов-Посад Московської обл.), який як головний засновник вніс свою частку до статутного фонду 18 унікальними верстатами, 25% фонду належать Лисичанському заводу ГТВ і 25% — управлінню державної пожежної охорони МВС Луганської області, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА. Виповнилося 70 років Національному науковому центру «Фізико-технічний інститут», який знаходиться у Харкові. У цій найбільшій в Україні науковій установі вперше у світі було розщеплено ядро атома літію, створено першу в СРСР кріогенну лабораторію, побудовано радіолокатор, здійснено холодну реакцію ядерного синтезу. Зараз потреби наукового центра фінансуються з держбюджету лише на 60%. 80 докторів і 300 кандидатів наук місяцями не одержують зарплатні, існують лише на соросівські й інші гранти і завдяки виконанню хоздоговірних тем, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.
№221 18.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№221, (1998)Рубрика
Економіка