Коротко / Економіка
«Укрзалізниця» придбає 110 локомотивів у грузинського підприємства
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») 5 жовтня підписала угоду з АТ «Електровозобудівник» (Грузія) на постачання 110 магістральних вантажних електровозів ВЛ11М/6, повідомила прес-служба «Укрзалізниці». Вартість угоди становить 483,13 млн. доларів. «Ця угода підписана в рамках раніше укладеного меморандуму на постачання 141 електровоза. В рамках цієї угоди керівництвом «Укрзалізниці» було прийнято рішення придбати 110 електровозів ВЛ11М/6, а останні одиниці нової техніки законтрактовані по електровозах серії 8Е1і2», — повідомляється у прес-релізі. Перші 24 електровози отримаємо 2012 року, 2013—2014 рр. в Україну прибуде 60 одиниць, 2014 року — 16, 2016 — 10 локомотивів.
Українська та в’єтнамська авіакомпанії будуть разом експлуатувати повітряні лінії
Українська і в’єтнамська авіакомпанії «Аеросвіт» і Vietnam Airlines уклали угоду про спільну експлуатацію (Code-share agreement) повітряної лінії Київ (Бориспіль) — Хошимін. Як зазначено у прес-релізі «Аеросвіту», відповідний документ підписано за підсумками засідання українськов’єтнамської міжурядової комісії з питань торговельно-економічної та науково-технічної співпраці в рамках офіційного візиту до України прем’єр-міністра В’єтнаму Нгуєн Тан Зунга. Відповідно до угоди, фактичним перевізником на лінії Київ — Хошимін є «Аеросвіт», маркетинговим — Vietnam Airlines. Експлуатацію маршруту українська авіакомпанія має намір розпочати 21 грудня 2011 року. Рейси до Хошиміну здійснюватимуться в середу та суботу, у зворотному напрямі — в четвер і неділю. Крім цього, «Аеросвіт» і Vietnam Airlines завершують підготовку до виконання угоди про застосування спеціальних тарифів (Special prorate agreement). Співпраця надасть можливість авіакомпаніям спільно доставляти пасажирів через Хошимін майже в 20 населених пунктів В’єтнаму й інших країн Південно-Східної, Східної Азії й Австралії, у тому числі й Ханой, Токіо, Осаку, Сідней, Мельбурн, Сеул, Сінгапур, Куала-Лумпур і В’єнтьян.
2013 року в Чорнобильській зоні відкриється сховище відпрацьованих джерел радіації
У Чорнобильській зоні відчуження 2013 року буде введено в експлуатацію централізоване сховище відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. «Це сховище дозволить надалі зібрати всі джерела іонізуючого випромінювання з території України, які зберігаються на спецкомбінатах підприємств-банкротів та ін. й надійно — на 50 років як мінімум — зберігати тут, у цьому сховищі», — сказав голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша. Він відзначив наявність у країні безлічі радіоактивних відходів біля великих міст, території яких потрібно очистити. За словами Холоші, сховище, що будується, розраховане на прийом до 21 тисячі джерел іонізуючого випромінювання на рік. «Це дозволить протягом 15 років фактично зібрати все в одне місце і зробити безпечним довкілля», — підкреслив голова Держагентства. У свою чергу, посол Великобританії в Україні Лі Тернер відзначив, що на будівництво сховища його країна виділила GBP8 мільйонів, ще EUR2 мільйона були додатково виділені Європейською комісією. За його словами, дане сховище зможе стати надійним місцем для зберігання понад 400 тисяч джерел іонізуючого випромінювання. Як повідомив Холоша, Україна вже вклала 250 мільйонів гривень у інфраструктуру комплексу «Вектора», де буде побудоване це сховище. Площа даного сховища — 150 гектарів. За потреби його розміри в майбутньому можуть бути розширені. Також голова Держагентства підкреслив, що зберігатися там будуть лише відходи з території України. За його словами, основне навантаження при утилізації буде покладено на державний бюджет, тому що більшість підприємств, що мають такі відходи, є банкротами, вони давно припинили діяльність.
Аеропорт «Бориспіль» отримає з держрезерву три тисячі тонн авіаційного гасу
Кабінет Міністрів України дав державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (Київ) три тисячі тонн авіаційного палива з державного резерву в четвертому кварталі. Згідно з розпорядженням уряду № 956-р від 3 жовтня, відпускати пальне будуть на умовах тимчасового користування з поверненням до 30 березня 2012 року. При цьому летовище щомісячно сплачуватиме 0,9% його вартості, воно також зобов’язане надати фінансові гарантії його повернення.
Випуск газети №:
№180, (2011)Рубрика
Економіка