Коротко / Новини компанiй
«АвтоКрАЗ» поставить ООН партію спецтехніки для Афганістану
ПАТ «АвтоКрАЗ» (Кременчук, Полтавська обл.) до кінця поточного року поставить на адресу Організації Об’єднаних націй (ООН) вісім одиниць комбінованої техніки на шасі «КрАЗ», які будуть направлені Міністерству громадських робіт Афганістану. Як повідомляється в прес-релізі «АвтоКрАЗу», в рамках відповідного контракту з ООН будуть поставлені повнопривідні шасі КрАЗ-63221 і самоскиди КрАЗ-65032 зі встановленим на них солерозкидним устаткуванням для зимового утримування доріг RASCO, пилососами KATMERCILER (Туреччина) та роторними снігоочисниками RETECH (Корея). Спецтехніка буде використана для прибирання й очищення від снігу ділянки дороги від Кабула до Мазар-і-Шарифа, що проходить через тунель Саланг в горах Гіндукуш. Тунель Саланг є важливою транспортною ланкою, що сполучає між собою північну та південну частини Афганістану. Як уточнила агентству «Інтерфакс-Україна» прес-секретар «АвтоКрАЗу» Діна Стеганцева, три автомобілі з снігоприбиральним устаткуванням RASCO буду поставлені замовникові в кінці поточного місяця, решта автомобілів — в кінці грудня поточного року. У прес-релізі нагадується, що «АвтоКрАЗ» є офіційним зареєстрованим постачальником ООН техніки як цивільного, так і військового призначення. Раніше автомобілі «КрАЗ» неодноразово поставлялися для потреб ООН для несення служби в миротворчих контингентах у різних «гарячих» точках. Також «АвтоКрАЗ» постачав вантажівки на адресу вказаного міністерства. «За період експлуатації автомобілі «КрАЗ» дуже добре себе зарекомендували, що і стало основним критерієм при черговому замовленні», — наголошується в прес-релізі.
Депутат відкликав законопроект про тарифи на мобільний зв’язок
Депутат Верховної Ради, член фракції Партії регіонів Юрій Воропаєв відкликав свій законопроект №11387, яким пропонувалося зобов’язати мобільних операторів з істотною часткою на ринку встановлювати тариф на послугу голосової телефонії не нижче, ніж 50% від установленої Національною комісією держрегулювання зв’язку й інформатизації ставки інтерконекту (взаємоз’єднання мереж, послуги термінації). Про це «Українським Новинам» повідомив депутат Ради (фракція Партії регіонів), голова підкомітету Ради з питань телекомунікацій і поштового зв’язку Юрій Мороко. «Воропаєв у п’ятницю відкликав законопроект №11387», — повідомив він. Інформація про причини відкликання цього законопроекту поки не уточнюється. Нагадаємо, «День» наприкінці минуло тижня повідомляв, що 31 жовтня Воропаєв зареєстрував у Раді законопроект №11387, яким пропонувалося зобов’язати мобільних операторів установлювати тариф за хвилину розмови не нижче, ніж 50% від ставки інтерконекту. 24 листопада 2011 року НКРЗ затвердила ставки послуги термінації телефонного трафіку (взаємоз’єднання мереж, інтерконекту) на мережах мобільного зв’язку 36 коп./хв. 20 жовтня того ж року НКРЗ взяла за основу проект, у якому ставка на послуги термінації трафіку на мережах як міжміського фіксованого, так і мобільного зв’язку становили 32 коп./хв. (без ПДВ).
Президент повернув на доопрацювання закон про виробництво й обіг органічної продукції
Президент України Віктор Янукович повернув на доопрацювання прийнятий Верховною Радою закон про виробництво й обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини. Згідно з пропозиціями, опублікованими на сайті парламенту, глава держави рекомендує розробникам документа усунути неузгодженість деяких його положень із законодавчими актами у сфері сертифікації та підтвердження відповідності, здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності. Як зауважує Президент, передбачене законом покладання однакових повноважень з інспекції та сертифікації на орган державної влади та приватні уповноважені органи, а також відсутність чіткого розмежування між ними контрольно-наглядових функцій суперечить Конституції України і може призвести до невиправданої конкуренції між названими суб’єктами. На думку глави держави, поєднання в одній інституції функцій сертифікації та державного нагляду суперечить національним і міжнародним принципам здійснення сертифікації та нагляду. Янукович також указує на недоліки в питаннях маркування. Так, за його словами, закон допускає маркування продукції як органічної при вмісті в ній неорганічних інгредієнтів. «Такий підхід до маркування продукції не лише створює ризик введення в оману споживача, але і не відповідає європейській практиці», — говориться в повідомленні. Глава держави також не підтримує ідею авторів законопроекту щодо надання виробникам органічної продукції податкових пільг, пільг на оплату за оренду землі та водокористування, а також повного відшкодування витрат на страхування аграрних ризиків тощо.
Випуск газети №:
№201, (2012)Рубрика
Економіка