Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Транзит газу — на колишніх умовах?
2006 року умови транзиту російського газу через територію України, а також поставок російського газу в Україну мають залишитися незмінними, вважає в.о. першого віце-прем’єра Анатолій Кінах. «Ми вважаємо, що 2006 рік має залишитися незмінним за умовами транзиту — ставкою $1,09 (ціна транзиту 1 тис. куб. м російського газу на 100 км через українську територію) і $50 (ціна газу для України) за 1 тис. куб. м.», — заявив А. Кінах. Він також вважає, що впродовж наступного року Україна та Росія мають опрацювати на середньострокову перспективу умови поетапного переходу на прозорі фінансові розрахунки за газ з максимальним зниженням товарної бартерної частини розрахунків. При цьому він підкреслив, що «це слід робити поетапно, беручи до уваги недопущення зниження конкурентоспроможності, насамперед української економіки, та зниження рівня життя громадян».
Модернізація контейнерного терміналу
Російська «Національна контейнерна компанія» (НКК) розпочинає реалізацію програми модернізації та розширення виробничих потужностей Іллічівського контейнерного терміналу. (ІКТ, Одеська обл.) на суму близько $500 млн. ІКТ уже отримав перший транш на реалізацію програми в розмірі $2 млн. Інвестиції здійснюватимуться на основі договору між компанією «Укртрансконтейнер» (відповідає за розвиток терміналу) та Іллічівським морським торговим портом. Загалом проект передбачає збільшення потужностей з обробки контейнерів ІКТ до 2015 року до 4 млн. контейнерів у двадцятифутовому еквіваленті (TEU) на рік. Інвестиційна програма передбачає збільшення вантажообігу Іллічівського терміналу до 420 тис. TEU 2007 року. З 12 вересня до роботи за проектом в ролі консультантів долучені фахівці НКК, основне завдання яких — впровадження на терміналі спеціальних IT-програм і технологій Першого контейнерного терміналу (Санкт-Петербург) — провідного в Росії та на Балтиці.
Металурги об’єднуються
Переважна більшість акціонерів металургійного комбінату «Азовсталь» і коксохімічного підприємства ВАТ «Маркохім» (обидва — Маріуполь Донецької обл.) на загальних зборах проголосували за об’єднання компаній. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна представник однієї з компаній, позитивно проголосували щодо питання об’єднання понад 95% акціонерів «Азовсталі» й понад 93% «Маркохіму». Згідно з рішенням зборів акціонерів обох підприємств, приєднання ВАТ «Маркохім» до ВАТ «Азовсталь» буде здійснене шляхом збільшення «Азовсталлю» свого статутного фонду на суму статутного фонду ВАТ «Маркохім». При цьому акції «Маркохіму» обмінюватимуться на акції МК «Азовсталь» у співвідношенні 1:3 — одна акція ВАТ «Маркохім» (номінальна ціна 75 коп.) за три акції ВАТ «Азовсталь» (25 коп.).
Ситуація з металобрухтом викликає побоювання
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (ММК ім. Ілліча) побоюється погіршення в цьому місяці ситуації із забезпеченням підприємства брухтом чорних металів, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Забезпечення сировиною зараз нормальне, крім брухту: цього місяця планували 30 тис. тонн, але, боюся, не отримаємо й десяти, хоча наша потреба в брухті становить 80 тис. тонн», — сказав голова правління ВАТ «ММК ім. Ілліча» Володимир Бойко. При цьому він додав, що меткомбінат працює стабільно, виконуючи планові завдання з виробництва, а також реконструкції. «Ми зупиняли на реконструкцію доменну піч №2, сьогодні вона вийшла на максимальну потужність. Зробили капремонт конвертерного цеху, провели п’ятидобовий ремонт стану-3000 — виконали багато робіт в той час, коли було різке падіння цін і замовлень. Сьогодні ситуація стабілізувалася», — констатував голова правління.
Випуск газети №:
№171, (2005)Рубрика
Економіка