Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Експеримент із бразильською рудою
Металургійний комбінат «Азовсталь» (Маріуполь) розпочав використання аглоруди, яку постачають із Бразилії в обсязі 90 тис. тонн за контрактом із компанією Cia Vale de Rio Doce (CVRD). Про це повідомив генеральний директор підприємства Олексій Білий. За його словами, підприємство вже протягом тижня працює на бразильській руді. О. Білий відзначив, що в той час як собівартість виробництва агломерату з української аглоруди становить 240 грн./тонна, його вартість при використанні бразильської аглоруди дещо вища — 308 грн./тонна. «Собівартість агломерату з бразильської аглоруди вища на 68 грн., проте при цьому нижчий коефіцієнт витрати залізорудної сировини в доменній печі, вищі обсяги виробництва металопродукції, а в подальшому очікується й зниження витрат коксу», — пояснив він. О. Білий відзначив, що сьогодні складно робити остаточні висновки про перспективи використання бразильської аглоруди, — про це можна буде говорити після місяця роботи з пробною партією сировини.
Готується комерційна версія літака
Україна готує в 2008 році виведення на ринок комерційної версії військово-транспортного Ан-70 — середнього транспортного Ан- 70-100. Про це повідомив агентство Інтерфакс-Україна директор служби маркетингу серійного виробника літака — КиГАЗ «Авіант» Валерій Кузенков. Отримання сертифіката типу на нову версію «транспортник» заплановано на кінець 2007 року, відзначив він, уточнивши, що сертифікація Ан-70-100 ведеться паралельно з програмою сертифікації військово-транспортного літака. «У Києві впевнені в хороших ринкових перспективах Ан-70-100», — відзначив співрозмовник агентства, нагадавши, що не так давно модифіковано до вимог НАТО версію Ан-70 — Ан7Х розглядалася як базовий новий європейський середній транспортний літак, і її тактико- технічні характеристики дістали найвищі оцінки фахівців. Як повідомив В. Кузенков, інтерес до нової версії літака вже підтвердили в країнах СНД і Близького Сходу.
Донецькі податківці: відзвітували, порушили, виявили...
Двадцять кримінальних справ щодо підприємств-«мінімізаторів» податкових зобов’язань порушено в Донецькій області з початку поточного року. Із загальної кількості порушених справ 14 стосуються ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Такі дані озвучив на своїй прес-конференції заступник голови державної податкової адміністрації в Донецькій області Анатолій Кобець. За даними А. Кобця, в ході аналітичного відпрацювання господарської діяльності співробітниками ДПА було виявлено підприємства, які, маючи валовий дохід понад 200 млн. гривень, мінімізують податкові зобов’язання, вивозять капітал за кордон і відмивають кошти через офшорні зони. На сьогодні фахівцями управління контрольно-перевірочної роботи ДПА Донецької області вивчено стан розрахунків 31 підприємтва-мінімізатора, що здійснюють платежі через офшорні зони. Керівників більшості підприємств уже притягнуто до відповідальності. Окрім того, за інформацією Анатолія Кобця, поточного року в Донецькій області було виявлено 22 конвертаційних центри, що працюють з підриємствами-мінімізаторами податкових зобов’язань. У ході проведених слідчих дій встановлено, що послугами конвертаційних центрів користувалися 118 СПД-мінімізаторів, що перебувають на обліку. Обіг грошових коштів за рахунками цих центрів склав понад 367 млн. гривень. В результаті спеціальних перевірок на рахунках «конвертів» було заблоковано понад 3,6 млн. гривень грошових коштів, повернено до бюджету 2,2 млн. гривень і порушено 22 кримінальні справи. Загалом же за цією частиною порушень до кримінальної відповідальності притягнуто 15 осіб, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Просто НРБ
Банк «НРБ-Україна» (Київ) перейменовано на «НРБ». Як повідомив агентство Інтерфакс-Україна голова правління банку Владислав Кравець, таке рішення було прийнято на загальних зборах акціонерів банку 12 вересня. За його словами, банк уже передав відповідні документи до Національного банку України для внесення змін до установчих документів у зв’язку з перейменуванням. ЗАТ «Комерційний банк «НРБ-Україна» зареєстроване 15 червня 2001 року. Балансовий капітал банку на 1 липня становив 98,099 млн. грн., активи — 714,041 млн. грн., фінансовий результат за підсумками січня-червня 2005 року становив 4,65 млн. грн.
Малий бізнес змінюється
За останніми показниками Держкомстату, в Івано-Франківській області основна кількість створених малих підприємств зосереджена в чотирьох галузях: торгівлі, промисловості, будівництві та здійсненні операцій з нерухомістю. Майже половина всіх діючих підприємств області займаються оптовою та роздрібною торгівлею. Вже сьогодні спеціалісти в галузі статистики кажуть про переорієнтацію малого бізнесу. Зараз кількість фірм, що займаються здійсненням операцій із нерухомістю, включаючи ріелторські послуги та здачу в оренду приміщень, значно збільшилася. «Існує певна тенденція: збільшення кількості підприємств, які займаються виробничою діяльністю, завжди тягне за собою зменшення числа підприємств, які займаються торгівлею. Тому сьогодні вигідніше здавати в оренду ті ж торгові приміщення, ніж торгувати самим», — коментує начальник відділу структурної статистики Галина Шкура. Серед малих підприємств, які займаються промисловістю, найпоширенішим видом діяльності є виробництво деревини та виробів із неї. Друге місце за кількістю підприємств займає харчова промисловість. Проте кількість діючих підприємств на території Івано-Франківської області зменшилася. У 2004 році було створено на 145 підприємств менше, ніж у попередньому році. Та, не зважаючи на цей факт, щойно створені малі підприємства вміло адаптуються до економічного середовища. За останній рік завдяки малому бізнесу по економіці області було реалізовано продукції на 7,3 % від загального обсягу. Зайнятість івано-франківців на малих підприємствах характеризується відносною стабільністю. Майже п’ята частина всіх найманих працівників працювала у сфері малої промисловості та на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі. Більша частина всіх інвестицій належить підприємствам, що проводять операції з нерухомістю та надають послуги, повідомляє Оксана ДАНИЛЮК , Івано-Франківськ.
Вихід на ринок зовнішніх позик
Харцизький трубний завод (ХТЗ) 2006 року збирається вийти на ринок зовнішніх позик, заявив генеральний директор заводу Андрій Шишацький. Для цього можливе залучення синдицированого кредиту до $40 млн. Крім того, А. Шишацький зауважив, що ХТЗ планує інвестувати близько $25 млн. у виробництво, з яких $15 млн. піде на будівництво нової лінії з випуску одношовних прямошовних труб великого диаметру до 1420 мм. Загальна вартість лінії оцінюється в $25 млн. Гендиректор ХТЗ також зазначив, що інвестиції у виробництво 2005 року становитимуть 100 млн. гривень, тоді як 2004 року вони становили 40 млн. грн.
Випуск газети №:
№165, (2005)Рубрика
Економіка