Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 січня, 00:00

Інвестиції в інвесткомпанію

Інвестиційна група «Російські Фонди» з 1 лютого 2005 року стає власником 100% акцій однієї з провідних інвестиційних компаній України — «Проспект Інвестментс». Відповідну угоду підписали 24 січня 2005 року в Києві. За даними ПФТС, «Проспект» стабільно входить до десятки найбільших компаній за оборотами на українському ринку акцій. PR-директор «Російських Фондів» Володимир Сисоєв повідомив агентству «Інтерфакс-АФІ», що сума угоди не розкривається, але відзначив, що, оскільки український ринок поступається російському, сума за українську філію істотно нижча за ту, яку заплатили за російську компанію «Проспект» (за оцінками сторонніх експертів, вартість російського «Проспекту» оцінювалася в $8 — 18 млн.).

Прицінилися до нового обладнання

ТОВ «Гулянецький щебзавод» (Бондарівка Житомирської обл.) 1 лютого 2005 року випустить п’ятирічні облігації номіналом 50 тис. грн. на суму 15 млн. грн. Прибуток за облігаціями виплачуватиметься щоквартально в розмірі 30% річних, але не менше за 12% річних у доларах США. Умови емісії передбачають оферту в разі зміни відсоткової ставки. Розміщення цінних паперів проводитиметься в період з 1 лютого 2005 року до 31 січня 2008 року за допомогою менеджера позики — компанії «Київ Сек’юрітіз Груп» (Київ). Погашення — 1 лютого 2010 року. Виручені від продажу облігацій кошти компанія планує спрямувати на купівлю обладнання. Зокрема, 5 млн. грн. буде витрачено на придбання технологічної лінії з обробки граніту, 7,5 млн. грн. — на придбання необхідних транспортних засобів.

Двом рейтингам не бувати

Великі українські компанії, які отримали рейтинг міжнародних рейтингових агенцій, можливо, будуть звільнені від необхідності отримувати внутрішній рейтинг уповноваженого ДКЦПФР рейтингової агенції при випуску внутрішніх облігацій. Як повідомив агенції Інтерфакс-Україна голова ДКЦПФР Анатолій Балюк, найближчим часом комісія планує розглянути доцільність такого кроку. Зараз міжнародні кредитні рейтинги мають близько 15 українських емітентів, тоді як єдина уповноважена ДКЦПФР рейтингова агенція «Кредит-Рейтинг» присвоїла близько 30 рейтингів.

Отримали «фінансовий» статус

Держкомісія з регулювання ринків фінансових послуг присвоїла компанії з управління активами і адміністраторові пенсійних фондів Parex Asset Management Ukraine (Київ) статус фінансової організації. Інформацію про компанії внесено до Держреєстру фінансових установ. У грудні 2004 року Parex Asset Management Ukraine і українська «Універсальна інвестиційна група» підписали договір про спільну діяльність у реалізації проекту зі створення відкритого недержавного пенсійного фонду «Універсальний». Мета нового фонду — залучення в довгостроковій перспективі приблизно 300 тис. учасників. Компанією з управління активами і адміністратором фонду виступить Parex Asset Management Ukraine, охоронцем фонду стане банк «Універсальний».

Рецепт привабливості

Для істотного підвищення вартості «Укртелекому» держава має здійснити кардинальні зміни, вважає голова правління ВАТ Георгій Дзекон. Такими діями, за його словами, могли б стати видання оператору ліцензії на мобільний зв’язок, зміна закону «Про приватизацію», збільшення пакету акцій, що пропонуються на продаж інвестору (нині — 42,86%), початок роботи Національної комісії регулювання зв’язку. На думку Дзекона, «Укртелеком» не треба продавати 2005 року. Він також зазначив, що наявне котирування акцій компанії у ПФТЗ не відображає реальну її капіталізацію, оскільки операції проводяться не більше ніж по 2% акцій «Укртелекому». Зараз капіталізація «Укртелекому», розрахована, виходячи з вартості його акцій у ПФТЗ, i становить 16,5 млрд. грн.

Відходи виробництва знайдуть нове застосування

«Дніпроважмаш» (ДВМ, Дніпропетровськ) ввів в експлуатацію установку з переробки відходів ливарного виробництва потужністю до 100 тонн на годину. Установка дозволяє отримувати з відходів (відпрацьованих формувальних сумішей «горілих земель») окремі фракції — пісок, щебінь і металобрухт. При цьому сортування відходів, якими протягом 90 років ДВМ засипав балку глибиною 70 метрів, стане альтернативним способом отримання металобрухту для виробництва, а також створить запаси піску та щебеню. Установка виготовлена на підприємствах групи «Дніпротехсервіс». Зі слів керівника проекту Василя Дяконюка, отриманi пісок і щебінь відповідають екологічним вимогам, їх використовуватимуть для виготовлення будівельних виробів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати