Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Попит на автобуси великої місткості
У рамках програми «Муніципальний транспорт» у 2005 році міська влада Донецька планує придбати десять тролейбусів і десять трамвайних вагонів, а також скласти на базі комунального підприємства «Донелектроавтотранс» не менше 50 автобусів марки «МАЗ-104». «Ми уклали угоду з Мінським автомобільним заводом на складання в Донецьку автобусів великої місткості. На сьогодні зібрані та працюють на міських маршрутах 22 автобуси «МАЗ-104», — повідомив перший заступник міського голови Микола Волков. «Багато обласних центрів уже втратили свій комунальний транспорт. Ми хочемо зберегти комунальний автопарк», — заявив міський голова Донецька Олександр Лук’янченко. Контракт про купівлю в Білорусі 65-и автобусів МАЗ уклала також міська влада Кривого Рогу (Дніпропетровська обл.). П’ять автобусів надійдуть до Кривого Рогу до кінця поточного тижня, а поставка всієї партії завершиться в грудні 2004 року.
Призначено гендиректора компанії в країнах СНД
Компанія Microsoft оголосила про призначення Сергіуша Візи генеральним директором у країнах СНД. На новій посаді С. Віза відповідатиме за роботу підрозділів Microsoft в Україні та в Центральній Азії, а також за зміцнення відносин із замовниками та партнерами компанії на решті території СНД, де до цього часу Microsoft була представлена лише через своїх дистриб’юторів і партнерів. Голови представництв Microsoft в Україні та Microsoft в Центральній Азії підпорядковуватимуться безпосередньо С. Візі, який працюватиме в Москві.
Боротьба із врізками триває
Вчора не відбулися чергові збори акціонерів ВАТ «Укрнафта» з причини відсутності кворума. Між тим, як повідомляє прес-служба ВАТ «Укрнафта», за період з 8 по 20 жовтня працівниками НГВУ «Чернігівнафтогаз» на промислових нафтопроводах виявлено десять несанкціонованих врізок та дві спроби врізок. На недіючому нафтопроводі Прилуцьке родовище — КТУ «Мала Дівиця» діаметром 159 мм виявлено за допомогою трасопошукового приладу PSM шість врізок під одночасну заправку трьох автоцистерн і дві перемички гнучкими рукавами довжиною 2 та 5 метрів між обрізаними кінцями нафтопроводу. Перемички були зроблені для наповнення недіючого нафтопроводу Прилуцьке родовище — КТУ «Мала Дівиця» із сторони діючого нафтопроводу Монастирище — КТУ «Мала Дівиця». 17 жовтня на нафтопроводі Монастирище — КТУ «Мала Дівиця» діаметром 325 мм при обстеженні працівниками НГВУ виявлена несанкціонована врізка, розміщена в штучному підземному бункері. На цьому ж нафтопроводі за допомогою трасопошукового приладу PSM виявлено ще дві несанкціоновані врізки. 19 жовтня на ДНС Мільки — Леляки діаметром 273 мм на кукурузному полі за допомогою приладу PSM виявлено несанкціоновану врізку. Від врізки в бік поля відходив гнучкий рукав довжиною 6 метрів. У лісопосадці біля цієї врізки виявлено 50 метрів 60-міліметрової труби, підготовленої для закінчення лінії під заправку автоцистерн. 20 жовтня при обстеженні нафтопроводу Леляки — Подище виявлено спробу несанкціонованої врізки, зроблені спроби просверлити нафтопровід у двох місцях. Зараз усі несанкціоновані врізки ліквідовані, проводиться демонтаж недіючого нафтопроводу С. Полова — КТУ «Мала Дівиця». Усього у 2004 році станом на 22 жовтня в НГВУ «Чернігівнафтогаз» виявлено та ліквідовано 36 несанкціонованих врізок.
Банкiр — Герой України
Голова правління Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку Володимир Матвієнко удостоєний звання Герой України. Відповідний указ підписав Президент України Леонід Кучма. Це звання присвоєне В. Матвієнку за видатні особисті заслуги перед українською державою в розвитку банківської системи, багаторічну самовіддану працю та суспільну діяльність. Він також нагороджений орденом Держави. Глава держави також нагородив групу працівників Промінвестбанку за вагомий внесок у реалізацію державної грошово-кредитної політики, високий професіоналізм і багаторічну добросовісну працю.
Стратегія франчайзингу
Шість цехів і двадцять п’ять приймальних пунктів хімчистки одягу має у Києві компанія Ун Моменто. Але голова ради директорів цієї іноземної фірми Вадим Гуржос вважає, що даний сегмент ринку у столиці заповнено тільки на 20%, а у регіонах і того менше. Тому нова стратегія компанії будується відтепер на перспективах ділової співпраці з українським дрібним і середнім бізнесом на умовах франчайзингу. Бажаючим поборотися за чистоту компанія надає свою торгову марку, обладнання і витратні матеріали, навчає персонал. Ось тільки купити франчайзинговий пакет під силу далеко не усім, особливо підприємцям-початківцям. Його ціна — не менше 50 тисяч євро.
Випуск газети №:
№192, (2004)Рубрика
Економіка