Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

01 червня, 00:00

Українсько-російська ракета-носій «Зеніт» у липні виведе на орбіту астрофізичну обсерваторію

Запуск ракети-носія (РН) «Зеніт-3SLБФ» з російським космічним апаратом (КА) «Спектр-Р» із космодрому «Байконур» назначено на липень, повідомила прес-служба космічного центру «Южный» (РФ). «Нині в НВО ім. Лавочкіна (РФ) проводяться завершальні перевірки «Спектра-Р». Очікується, що космічний апарат надійде на «Байконур» у першій половині червня», — говориться в повідомленні. КА «Спектр-Р» — це астрофізична обсерваторія міжнародного проекту «Радіоастрон», призначена для вивчення сонячного вітру й міжпланетного магнітного поля, галактик, квазарів, чорних дір та нейтронних зірок. Лабораторія має стартову масу близько 3,85 т. Час активного існування супутника — не менше п’яти років. РН «Зеніт-3 SLБФ» розроблено в ГКБ «Південне» (Дніпропетровськ). Перший і другий ступінь ракети розроблено в ГКБ «Південне», виготовлено на ВО «Південмаш» (Дніпропетровськ). Розгінний блок «Фрегат-СБ» розроблено й виготовлено в НВО ім. Лавочкіна. Згідно з озвученими раніше даними української сторони, в 2011 — 2012 роках українсько-російська ракета «Зеніт-3SLБФ» виведе на орбіту п’ять російських космічних апаратів. При цьому три з п’яти запланованих запусків мають відбутися 2011 р. Перший із них відбувся 20 січня: РН «Зеніт-3SLБФ» успішно вивела на орбіту російський метеорологічний супутник нового покоління «Електро-Л».

Монополіст скасував тендери за оцінкою семи нафтогазових площ у Росії

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» скасувала тендери за оцінкою запасів і ресурсів нафти й газу семи площ і родовищ на території Республіки Комі (РФ) з метою придбати їх. Згідно з опублікованим на веб-сайті Міністерства економічного розвитку й торгівлі України оголошенням, зокрема, скасовано тендер на оцінку російських ТОВ «Рената» (Усинськ) і ТОВ «Нефтяная компания «Дельта-нефть» (Ухта), а також тендер на оцінку семи площ і родовищ у Росії, що належать цим компаніям. Тендери скасовано через те, що ціна найвигіднішої пропозиції з оцінювання перевищила суму, яку було передбачено замовником на фінансування робіт.

Металопродукція харківського заводу освоїть ринок Близького Сходу

Найбільший у країнах Східної Європи та СНД виробник перфорованих металевих виробів, ВАТ «Завод ім. Фрунзе» (Харків), відкрив представництво в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), щоб виводити свою продукцію на ринок Близького Сходу. Як повідомила прес-служба підприємства із посиланням на голову правління Олександра Василенка, відкриття представництва в Дубаї стало логічним продовженням участі компанії восени минулого року в головній будівельній виставці цього регіону The Big 5 Show. Перш за все компанія розраховує на просування продукції, пов’язаної з будівельною тематикою: секцій огороджування, металевих сіток, перфорованого листа, кошиків для сміття. Першу партію товару для близькосхідних замовників уже відправлено. Представництво Frunze Perfosteel офіційно зареєстроване в ОАЕ і буде представлене офісом, а також складом готової продукції. Підприємство наприкінці минулого року також запустило сайт арабською мовою.

Сумське НВО ім. Фрунзе братиме участь у реконструкції узбекистанського газопереробного заводу

ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» візьме участь у проекті з розширення виробничих потужностей Мубарекського газопереробного заводу (ГПЗ) в Узбекистані, переуклавши контракт на постачання обладнання для установки отримання пропан-бутанової суміші (УПБС). Днями підприємство отримало авансовий платіж. Суму контракту й термін постачання обладнання в прес-службі української компанії не уточнюють. У прес-релізі з посиланням на начальника сектора управління продажами об’єднання Володимира Боровика повідомляється, що контракт на виготовлення продукції для Мубарекського ГПЗ підписано ще 2009 року. Замовником тоді виступила швейцарська компанія Zeromax GMBH. Проте через деякий час вона припинила своє існування, тому замовлення не було реалізовано. Вирішити питання вдалося в березні 2011 року: НВО ім. Фрунзе підписало контракт на виробництво установки з прямим замовником — Мубарекським ГПЗ.

Для фінансування дорожньої галузі додатково шукають три мільярди гривень

Президент України Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову та міністру фінансів Федору Ярошенку залучити в поточному році додаткові 3 мільярди гривень під державні гарантії для фінансування дорожньої галузі. Відповідне доручення оприлюднено на сайті глави держави. Крім того, Янукович доручив голові «Укравтодору» Володимиру Демішкану забезпечити введення в експлуатацію і відкриття руху не менше, ніж на 1,5 тис. кілометрів автомобільних доріг уже в поточному році. На початку року «Укравтодор» оцінював потребу в кредитах 10 мільярдів гривень для введення в експлуатацію 1,2 тис. кілометрів автошляхів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати