Коротко / Новини компанiй
«Укрзалізниця»: 20% зерновозів перебувають за межами країни
Понад 20% інвентарного парку вагонів-зерновозів перебуває за межами України, повідомляє Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця»). За даними її прес-служби, оскільки вагони мають юридичний статус вагонів інвентарного парку, «Укрзалізниця» не має якихось реальних важелів на прискорення процесу повернення зерновозів до країни, тому найближчим часом чекати цих вагонів не варто. Адміністрація зазначає, що, як правило, інвентарний пересувний склад повертається в стані, що вимагає капітального ремонту. «Укрзалізниця» постійно проводить роботу з повернення зерновозів до України через запровадження режиму термінового повернення. «Ситуацію ускладнює ще вельми поширене з боку зернотрейдерів порушення термінів завантаження-вивантаження. У результаті дефіцитний пересувний склад простоює, чекаючи машини із зерном, потім простоює в очікуванні кораблів у портах, перетворюючись на мобільні склади на колесах. За умови кращої організації завантаження-вивантаження з боку вантажовласників нинішньої кількості зерновозів «Укрзалізниці» цього року всім би вистачило», — повідомляє адміністрація. У той же час через зовнішні чинники останнім часом склався ажіотажний попит на вагони-зерновози з боку зернотрейдерів. «У ситуації, що склалася, «Укрзалізниця» докладає максимум зусиль для забезпечення всіх підприємств вагонами під завантаження й завжди готова до співпраці», — підкреслюють в адміністрації.
Нацбанк готує «правки» до Податкового кодексу
Національний банк України (НБУ) готує низку законопроектів, які вносять зміни до Податкового кодексу країни, якими будуть уточнені норми, що стосуються діяльності банків. Як повідомив глава НБУ Сергій Арбузов під час міжнародної конференції «Практика та проблеми засосування податкового законодавства», організованої Асоціацією платників податків України, наразі триває активна підготовка згаданий законопроектів для їх подальшого винесення на розгляд експертів і відповідних комітетів парламенту. «Ми готуємо проект змін до Податкового кодексу й інших законів. Зокрема, пропонуємо звільнити банки від сплати ПДВ при здійсненні операцій продажу третім особам нерухомого майна, наданого кредитором як застава, а також звільнити банки від функції податкового агента при операціях із заставним майном фізичних осіб», — сказав він. НБУ також має намір розробити законопроект, що уточнює норми ліквідації банків, суми у депозитних операціях, а також з метою уточнити деякі норми оподаткування самих банків.
До Миколаївського порту хочуть збудувати залізничну гілку й автодорогу
Морський спеціалізований порт «Ніка-тера», що базується в Жовтневому районі Миколаєва, звернувся до Миколаївської облдержадміністрації з пропозицією про будівництво об’їзної залізничної вітки й автомобільної дороги на території району. Як повідомила прес-служба ОДА з посиланням на її першого заступника глави Геннадія Ніколенка, на сьогоднішній день розробляється техніко-економічне обгрунтування необхідності реалізації цього проекту. Керівництво «Ніка-тера», у свою чергу, зазначає: з урахуванням того, що до 2018 року значно зросте перевезення вантажів, в порту виникла необхідність будівництва окремої об’їзної залізничної лінії. Як уточнює «Ніка-тера», наразі пропускна спроможність залізничної ст. Жовтнева, що поблизу порту, становить 23 пари потягів на добу за необхідних 32. Спочатку планувалося від ст. Котляреве до ст. Жовтнева паралельно наявним залізничним коліям прокласти ще одну додаткову, проте через близькість до житлових будинків реалізація цього проекту стала неможливою. З урахуванням цього зараз розробляється ТЕО будівництва об’їзної залізничної вітки. Як зазначає Ніколенко, усвідомлюючи, що збільшення перевезення вантажів портом «Ніка-тера» паралізує всю транспортну мережу Корабельного району Миколаєва, а це вплине на умови життя городян, ОДА зацікавилася реалізацією цього проекту.
Випуск газети №:
№209, (2012)Рубрика
Економіка