Коротко / Новини компанiй
Мінагропрод України просить зернотрейдерів посилити контроль обсягів експорту пшениці
Міністерство аграрної політики та продовольства України просить зернотрейдерів посилити контроль обсягів експорту пшениці у зв’язку з досягненням гранично обумовленого з міністерством рівня — 5,5 млн тонн. «Враховуючи, що Меморандумом (про взаєморозуміння між Мінагропродом і експортерами зерна. — Ред.) визначено граничні обсяги експорту пшениці в 5,5 млн тонн, а його терміни — до 1 грудня 2012 року, просимо посилити контроль за виконанням норм Меморандуму», — йдеться в офіційному листі міністерства від 30 листопада, який має в своєму розпорядженні агенція «Інтерфакс-Україна». Цього листа адресовано Американській торговельній палаті, Українській зерновій асоціації, Українській аграрній конфедерації, Європейській бізнес асоціації, Асоціації фермерів і приватних землевласників України, а також Аграрному союзу України. У своєму листі міністерство повідомляє, що станом на 30 листопада 2012 року фактичні обсяги експорту пшениці становлять майже 5,43 млн тонн, окрім цього, на кораблі завантажено 94 тис. тонн.
Україна й Китай врегулювали фінансові розбіжності щодо проекту «Повітряний експрес»
Китайська машинобудівна компанія (CMEC) і Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) 30 листопада 2012 року підписали технічну угоду, яка усуває останні перешкоди для фінансування національного проекту «Повітряний експрес» експортно-імпортним банком Китаю. Як повідомила прес-служба Держінвестпроекту, раніше відомство висловило низку зауважень до окремих положень проекту технічної угоди, початковий текст якої містив пункти, що істотно погіршують умови реалізації проекту. Проте після двосторонніх перемовин було підписано відповідний протокол щодо врегулювання цих пунктів, і зараз всі зауваження української сторони враховані повною мірою. «Підписання угоди фактично розблоковувало подальшу реалізацію національного проекту «Повітряний експрес». Найближчим часом Держінвестпроект чекає відкриття кредитної лінії експортно-імпортним банком Китаю для фінансування проекту», — наголошується в повідомленні. Нагадаємо, реалізація проекту «Повітряний експрес» здійснюється за рахунок кредитних коштів, наданих Китаєм під державні гарантії уряду України.
У 49 найбільших містах встановлять 100 контейнерів для збору відпрацьованих батарейок
ДП «Укрекоресурси» встановить 100 контейнерів для збору використаних батарейок у 49 найбільших містах України. Перший контейнер вже облаштували у центральному офісі ДП «Укрекоресурси». «Українці викидають батарейки у загальне сміття. Хоча ні для кого не секрет, що, розкладаючись, батарейки забруднюють довкілля важкими металами та іншими небезпечними для здоров’я речовинами, — говорить начальник департаменту маркетингу ДП «Укрекоресурси» Ольга Дробишева. — Найбільш ініціативні та небайдужі намагаються організувати процес збору батарейок своїми силами, але зіштовхуються з проблемами логістики збору та відсутністю пунктів переробки». ДП «Укрекоресурси» прийняло рішення підключитися до розв’язання цієї проблеми. Підприємство на державному рівні організовує процес збору батарейок та транспортування їх до ДП «Аргентум», єдиного в Україні підприємства, що в пілотному режимі відпрацьовує технології промислової переробки розряджених батарейок та побутових акумуляторів. Спеціальні контейнери ДП «Укрекоресурси» планує закупити у того ж ДП «Аргентум» по 480 грн за штуку. Місткість одного контейнера — близько п’яти кілограмів батарейок. «Відпрацьовані батарейки слід переробляти з двох причин. Перша — недопущення забруднення довкілля. Друга — відпрацьовані батарейки є цінною сировиною кольорових металів. В масі батарейок металів міститься в сотні разів більше, ніж у руді, з якої ці метали видобувають», — розповідає директор ДП «Аргентум» Тарас Когут. Перші 100 контейнерів буде встановлено у всіх містах з населенням понад 100 тисяч осіб. Таких в Україні 49. Далі ініціатори проекту планують дослідити обсяги збирання та інтенсивності наповнювання контейнерів, а також провести інформаційну кампанію. За результатами пілотного проекту буде розроблено національну програму організації збору та утилізації батарейок, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Випуск газети №:
№221, (2012)Рубрика
Економіка