Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 січня, 00:00

«Київенерго» модернізувало систему очищення води для опалювання на ТЕЦ-5

ВАТ «Київенерго» впровадило систему зворотного осмосу для очищення води, що використовується в системі опалювання, від органічних та мінеральних домішок на ТЕЦ-5, повідомляє прес-служба столичної енергокомпанії. «Воду для роботи теплоелектроцентралі ми беремо в природних водоймищах. Система зворотного осмосу усуває понад 90% домішок, які є в такій природній воді», — зазначається в повідомленні. Вартість системи — 3,6 млн. гривень. Нагадаємо, система зворотного осмосу забезпечує надтонке очищення на рівні молекул.

Сумське НВО ім. Фрунзе підписало ще один контракт на забезпечення компресорної станції у Сибіру

Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (НВО) ім. Фрунзе до початку 2012 року планує завершити постачання обладнання в рамках підписаного з дочірньою компанією ВАТ «ЛУКОЙЛ» — «ЛУКОЙЛ-Західна Сибір» — чергового контракту в рамках спільної роботи щодо забезпечення головної компресорної станції (КС) «Находкінська». Як повідомила прес-служба НВО в середу, зокрема, в січні підписаний контракт на виготовлення загальностанційного обладнання для КС, на яку сумські машинобудівники постачають газоперекачувальні агрегати одиничною потужністю 16 МВт. Згідно з новими домовленостями, НВО ім. Фрунзе виготовить теплообмінники, сепаратори, арматурні блоки, апарати повітряного охолоджування та інше загальностанційне обладнання. «Таким чином після постачання з обох контрактів замовник отримає повноцінно працюючу компресорну станцію», — підкреслюється в прес-релізі. Відвантаження продукції здійснюватиметься в два етапи. Перша партія буде відвантажена замовникові вже в березні цього року, а наступне постачання заплановано на кінець 2011 — початок 2012 року. У прес-релізі пояснюється, що необхідність відвантаження в дві черги виникла через кліматичні особливості регіону, де споруджується КС «Находкінська», основне призначення якої — транспортування природного газу з родовищ Большехетської западини. Монтаж і налаштування обладнання проведуть фахівці Сумського НВО ім. Фрунзе, які мають великий досвід роботи в умовах вічної мерзлоти, в тому числі — на об’єктах ВАТ «ЛУКОЙЛ».

«Запоріжтрансформатор» у середині року поставить обладнання для Казахстанської ДРЕС

Великий світовий виробник трансформаторного обладнання — «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) — у середині 2011 року планує поставити трансформатори для ТОВ «Екібастузька ДРЕС-1» (Казахстан) у рамках укладеного в грудні 2010 року контракту після перемоги ЗТР у відповідному тендері. Як повідомила прес-служба ЗТР у середу, згідно з умовами контракту, вартість якого не розголошується, підприємство виготовить автотрансформатор 267 МВА 500 кВ і трансформатор 630 МВА 500 кВ. Згідно з повідомленнями, крім ЗТР у тендері брали участь і китайські виробники. Обладнання буде поставлено в рамках програми модернізації та оновлення трансформаторного устаткування на «Екібастузькій ДРЕС».

Турбогенератор першого енергоблоку РАЕС автоматично відключився через мікротріщини ізолятора

Турбогенератор №1 енергоблоку №1 Рівненської атомної електростанції (АЕС) у вівторок автоматично відключився через мікротріщини на опорному ізоляторі струмопроводу, повідомляє прес-служба держпідприємства «НАЕК «Енергоатом». Через це потужність першого енергоблоку понижена до 55% номінальної. У середу о 8.49 за київським часом турбогенератор було підключено до мережі після усунення дефекту, продовжується поступове навантаження енергоблоку. «За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) інцидент класифікується як «поза шкалою», — зазначається в повідомленні. Показники, що характеризують радіаційний, протипожежний і екологічний стани на промплощадці АЕС, перебувають у межах норми, наголошується в прес-релізі. Нагадаємо, перший і другий енергоблоки Рівненської АЕС є найстарішими з тих, що діють в Україні, проектний термін експлуатації першого енергоблоку — до грудня 2010 року, другого — до грудня 2011 року. Державний комітет з ядерного регулювання України 10 грудня 2010 року продовжив терміни їхньої експлуатації ще на 20 років.

На оновлення інфраструктури морських портів витратять понад мільярд гривень

За даними Державної служби морського та річкового транспорту, 2011 року на оновлення перевантажувальної техніки морських заплановано виділити 1,02 мільярда гривень. Крім того, на розвиток залізничної інфраструктури в портах заплановано спрямувати майже 60 мільйонів гривень. «Треба створити підходи до порту, збільшити кількість доріг, тобто підготувати всю інфраструктуру нашої держави — від вантажовідправника до вантажоодержувача. Вона має бути модернізована», — цитує віце-прем’єр-міністра України — міністра інфраструктури Бориса Колеснікова прес-служба міністерства. Аби досягти поставлених цілей на оновлення перевантажувальної техніки, Ізмаїльський порт 2011 року виділить шість мільйонів гривень, Маріупольський — 31,9 мільйона гривень, Південний — 75,1 мільйона гривень, Іллічівський — 214,8 мільйона гривень та Одеський — 591,8 мільйона гривень. За оцінками фахівців галузі, оновлення сприятиме збільшенню обсягу вантажів. «Оновлення інфраструктури портів є необхідним кроком для збільшення вантажопотоків та повернення обсягів обробки вантажів, втрачених унаслідок світової фінансово-економічної кризи», — наголосив голова Укрморрічфлоту Сергій Крижановський. У міністерстві нагадують, що 2010 року на оновлення перевантажувальної техніки було виділено 174 мільйони гривень, а на розвиток залізничної інфраструктури — близько 30 мільйонів гривень, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати