Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

04 листопада, 00:00

«Київхімволокно» повернули до міської власності

Господарський суд Києва задовольнив вимоги Генеральної прокуратури й визнав недійсним договір купівлі-продажу 51% акцій ВАТ «Київ хімволокно» (Київ). Як повідомляється в прес-релізі Київської міськдержадміністрації, ТОВ «Новий регіон», яке виступило покупцем 51% акцій «Київхімволокна», зобов’язано повернути їх у власність територіальної громади Києва. «Я вже говорив і хочу ще раз сказати — всю столичну власність, яку було незаконно відчужено, ми повернемо киянам. Йдеться не про реприватизацію чи перепродаж цих об’єктів, а саме про їхнє повернення київській громаді. Це моя принципова позиція», — цитує прес-служба першого заступника голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова. Як повідомлялося, влітку 2010 року стало відомо про продаж містом 2009 року своїх часток у холдинговій компанії «Київміськбуд» (80%), «Київводоканалі» (25,464%), «Київгазі» (28,46%) й «Київхімволокні» (51%). Всі угоди було здійснено за схожою схемою: на аукціонах через Українську універсальну товарну біржу (УУТБ), де покупцем виступила ФК «Новий регіон». Вже відомо, що у випадку з «Київміськбудом» і «Київгазом» торговець потім перепродав ці акції офшорним компаніям.

Пивобезалкогольний завод закриють

Акціонери ВАТ «Євпаторійський пивобезалкогольний завод» (АРК) вирішили ліквідувати підприємство. Згідно з оголошенням Євпаторійської броварні відповідну ухвалу прийнято 99,76% голосів її акціонерів, які володіють 79,8% акцій. В оголошенні наголошується, що причиною ліквідації підприємства є його неприбутковість, пов’язана з припиненням виробництва та відсутністю коштів для дематеріалізації акцій та проведення процедури лістингу відповідно до вимог чинного законодавства. За підсумками 2009 року вартість чистих активів ВАТ становила 7,9 мільйона гривень. При цьому загальна сума зобов’язань на 30 вересня 2010 року становила 122 тисячі гривень.

Агрохолдинг до 2013 року збільшить земельний банк майже втричі

Агрохолдинг «Мрія» (Тернопіль) планує до 2013 року збільшити земельний банк майже втричі — до 650 тисяч га. «Мрія» також має намір нарощувати свої потужності з одноразового зберігання сільськогосподарських культур, враховуючи, що її потреба в них досягне в найближчі три роки приблизно 1,2 мільйона тонн. Компанія також вивчає можливість будівництва портового елеватора потужністю 300—600 тисяч тонн одноразового зберігання на Чорному морі. Зараз розглядається дві ділянки: у порту «Південний» та в Іллічівському порту.

ТЕЦ «Київенерго» прикрили газовий вентиль

Газотранспортна компанія «Київтрансгаз» у вівторок вранці почала знижувати тиск газу для теплоелектроцентралей ВАТ «Київенерго» через борги, повідомила прес-служба столичної енергокомпанії. За її даними, внаслідок падіння тиску газу на столичних ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 знизилося як виробництво електроенергії, так і показники теплової енергії, що виробляється. «Таким чином, температура теплоносія на ТЕЦ-5 вже впала на п’ять градусів і становить 60 градусів (при нормативному рівні 65), на ТЕЦ-6 — на один градус і становить 64», — наголошується в повідомленні. У «Київенерго» нагадують, що обмеження газопостачання пов’язане із заборгованістю компанії за природний газ у розмірі 743 мільйонів гривень, яка обумовлена низьким рівнем розрахунків споживачів за тепло- й електроенергію, а також із невідшкодуванням Київською міськдержадміністрацією різниці в тарифах на теплову енергію. Зокрема, борг КМДА перед «Київенерго» становить 860 мільйонів гривень, а спільний борг усіх споживачів — близько 1,7 мільярда гривень (за електроенергію — 913,7 мільйона гривень, за теплоенергію — 765 мільйонів гривень).

НБУ ліквідує ще один банк

Національний банк України (НБУ) відкликав ліцензію та ініціював процедуру ліквідації банку «Синтез» (Київ). Як вказано в повідомленні Нацбанку, відповідну ухвалу закріплено постановою НБУ від 3 листопада (№479). Ліквідатором банку призначено службовця НБУ Олександра Болдирева, який у минулому очолював тимчасову адміністрацію Інпромбанку (Харків). Нагадаємо, що АБ «Синтез» засновано 1993 року. НБУ запровадив тимчасову адміністрацію в банку «Синтез» у червні 2010 р. На початок липня 2010 р. його найбільшими акціонерами були Олександр Лойфенфельд — 74,9192% і ТОВ «Преміум плюс» — 24,96%. За розміром загальних активів банк «Синтез» на 1 липня 2010 року посідав 140 місце (309 мільйонів гривень) серед 176 українських банків.

Нафтогазовий монополіст розробляє проект створення мережі АЗС

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» розробляє проект створення державної мережі автомобільних заправних станцій (АЗС). За словами глави правління НАК Євгена Бакуліна, АЗС планується побудувати в усіх регіонах країни. У той же час глава правління «Нафтогазу України» не уточнив заплановану для запуску кількість АЗС відповідно до проекту, оскільки, за його словами, це питання ще перебуває у стадії вивчення. При цьому Бакулін зазначив, що робота «Нафтогазу України» на роздрібному ринку нафтопродуктів дозволить домогтися стабілізації цін на ньому й виключити спекулятивні коливання. Окрім того, він повідомив, що одним із можливих джерел постачання нафтопродуктів на АЗС буде Кременчуцький нафтопереробний завод.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати