Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Через занижену оренду у Феодосійського заводу коньяків і вин відібрали понад чотири тисячі га землі
Рада міністрів Автономної Республіки Крим на засіданні 31 серпня скасувала прийняте в липні 2006 року рішення, яким попередній склад уряду автономії передав ЗАТ завод «Феодосійський завод коньяків і вин» (АРК) земельні ділянки площею більш як 4033 га, повідомляє веб-сайт уряду Криму. Згідно з повідомленням, ділянки було передано заводу в оренду на 10 років для виноградарства й виробництва вина. Приводом для скасування попереднього рішення послужила занижена вартість оренди. «Ділянки було передано в оренду за заниженою ціною, що становить лише 0,16% від дійсної вартості оренди землі. У результаті держава недоотримала десятки мільйонів гривень», — зазначено в повідомленні.
У Запоріжжі до кінця року запустять виробництво кремнію для сонячної енергетики потужністю понад 10 тисяч тонн
ВАТ «Завод напівпровідників» (Запоріжжя) планує після реконструкції випускати понад 10 тисяч тонн полікристалічного кремнію на рік для потреб сонячної енергетики. Як повідомляє сайт Запорізької облдержадміністрації, запуск першої черги виробництва планують на четвертий квартал 2010 року. Перший заступник голови обладміністрації Володимир Кальцев, чиї слова наводяться в повідомленні, відзначив, що область уже зараз опікується реалізацією продукції заводу. «В область мають намір прийти німецькі інвестори, що бажають побудувати сонячну електростанцію в Приморському районі. Ураховуючи, що завод напівпровідників виробляє полікристалічний кремній, використовуваний у сонячних батареях, ми ведемо переговори про те, щоб на сонячних електростанціях використовували матеріали саме запорізького виробництва», — відзначив чиновник. Раніше, перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, що є одним із співвласників підприємства, говорив про запланований старт виробництва в червні 2010 року.
80% акцій «Київміськбуду» все-таки було продано — ще в липні минулого року
Головне управління комунальної власності Києва 29 липня 2009 року уклало договір з ТОВ Фінансова компанія «Новий регіон» про продаж 80% акцій ВАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд», ідеться в позові Генпрокуратури, поданому до Господарського суду Києва. Згідно з текстом, обнародуваним у системі розкриття судових рішень, Генпрокуратура просить визнати договір недійсним і зобов'язати «Новий регіон», а також реєстраторів «Київміськбуду» — ТОВ «Компанія «Термінал-реєстр» і ТОВ «Адрем» — повернути акції Києву. Позов було подано 20 серпня, суд узяв його до розгляду, розпочав ведення справи та призначив її розгляд на 16 вересня, а також залучив як третю особу ХК «Київміськбуд». Нагадаємо, Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню й захвату підприємств при уряді України 28 липня доручила перевірити, кому належать акції «Київміськбуду», у зв'язку з інформацією, що з'явилася в ЗМІ, про відчуження Києвом контрольного пакету акцій.
Китайці зацікавилися будівництвом дніпропетровського метрополітену
Компанія China Railway International (КНР) зацікавлена в участі другої черги метрополітену в Дніпропетровську. «За майже три з половиною місяці переговорів з китайською компанією China Railway International влада області вже має певні домовленості. Зокрема, китайські інвестори виразили зацікавленість у будівництві чергової лінії дніпропетровського метрополітену, у будівництві ділянки міської кільцевої дороги (з'їзд з Кайдацкого моста), і в інших», цитує прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації свого голову Олександра Вілкула. За даними ОГА, дніпропетровський міський голова Іван Куличенко має намір 1 вересня підписати меморандум про взаєморозуміння з China Railway International. Зі свого боку, представники китайської делегації запевнили, що вони готові протягом трьох-чотирьох місяців підготувати всі необхідні документи, аби в грудні надати українській стороні відповідні контракти. Для будівництва другої черги метрополітену — трьох станцій протяжністю 4 км — необхідно 2,3 мільярда гривень. У той же час зацікавленість у будівництві кільцевої й об'їзної доріг Дніпропетровська, ремонті міських автодоріг і будівництві метрополітену також виразив Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР). «На кінець вересня запланована зустріч з представниками ЄБРР з цього питання: представники банку мають намір відвідати в цей період Київ і один з регіонів, яким стане саме Дніпропетровська область. Цього року потрібно визначитися з інвесторами», — відзначив Вілкул.
Уряд відмовив двом компаніям у продажі квот на викиди в рамках Кіотського протоколу
Кабінет міністрів України відмовився від продажу 150 мільйонів AAU (одиниці виміру антропогенних викидів) двом іноземним компаніям у рамках Кіотського протоколу. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №1714-р від 30 серпня 2010 року, що відміняє постанови Кабміну №549 від 20 травня 2009 року. Раніше передбачалося продати 100 мільйонів одиниць викидів компанії «Дайтон Карбон СА» (Швейцарія) і 50 мільйонів одиниць компанії «Тавхакі Інтернешнл ЛП» (Нова Зеландія). З компанією «Номура Інтернешнл Плс» (Великобританія) уряд мав намір підписати договір про залучення інвестицій. Як повідомили в Нацекоінвестагенції, жоден з перерахованих договорів підписаний не був. Крім того, уряд відмінив дію порядку надання держпідтримки компаніям, що реалізовують проекти скорочення викидів парникових газів. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №774 від 30 серпня 2010 року про відміну постанови Кабміну №1313 від 25 листопада 2009 року. Раніше Всесвітній Банк оцінив вартість AAU в можливих операціях з Україною в діапазоні від EUR1 до EUR10 за одиницю.
Випуск газети №:
№156, (2010)Рубрика
Економіка