Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 січня, 00:00

У Європейській асоціації вугілля поповнення з України

Один із лідерів паливно-енергетичного комплексу України — компанія ДТЕК — заявляє про вступ до складу EURACOAL (Європейська асоціація вугілля) як корпоративного члена. «Ми вітаємо ДТЕК як нашого першого корпоративного учасника з України. Ми розуміємо, що компанія зробила значні інвестиції для підвищення продуктивності, захисту довкілля та створення безпечних умов роботи на придбаних компанією активах, що раніше належали державі, і ми з надією дивимося на нові перспективи, які компанія принесе нашій асоціації», — цитується в прес-релізі компанії привітання генерального секретаря EURACOAL доктора Торстена Діркса. У свою чергу генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко зауважив, що в компанії дуже раді її прийняттю до асоціації. «Ми доклали великих зусиль для впровадження систем менеджменту, що відповідають європейським стандартам, у всіх сферах нашої діяльності — від корпоративного управління до питань безпеки. Ми прагнемо поділитися нашими поглядами на промисловість Європи, а також отримати вигоду від обміну інформацією та розширення ділових зв’язків», — додав він. Європейська асоціація вугілля (EURACOAL) об’єднує вугільні підприємства Європи. Її метою є актуалізація значущості вугілля для гарантування енергетичної безпеки та незалежності країн розширеного Євросоюзу, а також розвиток надійної структури видобування й використання вугілля в Європі на користь членів асоціації, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Середній по країні рівень розрахунків підприємств теплоенергетики за газ — 4%

За оперативними даними ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» (станом на 25.01.10., без АЕК «Київенерго»), підприємствами комунальної теплоенергетики з початку 2010 року спожито природного газу на суму 1,385 мільярда гривень. Сплачено ж загалом — 411,6 мільйона гривень, у тому числі за поточне споживання — 52,9 мільйона гривень, в урахування заборгованості за газ, спожитий у попередніх періодах, — 358,7 мільйона гривень. Як повідомляється в прес-релізі Міністерства з питань житлово-комунального господарства, середній по Україні рівень розрахунків становить 4% (без урахування очікуваних пільг та субсидій та проведеної оплати в погашення боргу 2009 року) загальний рівень оплат за січень 2010 року становить 30%. Заборгованість за 2010 рік складає 1,332 мільярда гривень. А загальна заборгованість за період 2000—2010 років — 5,834 мільярда гривень, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

«Алкогольні» інвестиції — у розвиток сировинної бази

Один із найбільших виробників ігристих вин в Україні — ЗАТ «Артемівський завод шампанських вин «Артемовськ Вайнері» (Донецька обл.) — планує інвестувати 200 мільйонів гривень у розвиток власної сировинної бази. «Ми вкладатимемо кошти в розвиток цього сегменту нашої діяльності (виноградарство. — Ред.). За попередніми підрахунками, первинні інвестиції складуть близько 200 мільйонів гривень попри те, що їхнє повернення — перспектива десятиліть», — повідомив генеральний директор ЗАТ «Артемівський завод шампанських вин «Артемовськ Вайнері» Олексій Гаркуша під час інтернет-конференції на веб-порталі журналу «Акциз». Підприємство, за його словами, за рахунок розширення власних виноградників планує збільшити валовий збір винограду в найближчі п’ять-сім років із двох тисяч тонн 2009 року до 10 тисяч тонн. Гаркуша, зокрема, повідомив, що Артемівський завод шампанських вин зацікавлений у придбанні Державного підприємства «Садівник» (Крим). «Дійсно, одним із початкових завдань «Артемовськ Вайнері» є придбання держпідприємства «Садівник», — зауважив він.

Чорноморські нафтовики знову пересіли на вертольоти

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» після майже дворічної перерви відновило вертолітні перевезення на морські об’єкти компанії. Як повідомляє прес-служба «Чорноморнафтогазу», у вівторок авіакомпанія «МАРС-РК» виконала три технічні рейси на вертольоті Мі-8МТВ, що успішно доставив для вахтовиків питну воду й продовольство на самопідйомну плавучу бурову установку (СПБУ) «Таврида», а також на блок-кондуктор-23 і Морську стаціонарну платформу (МСП-17) газоконденсатного родовища «Штормове» в Чорному морі. «Це знакова для компанії подія. Відновленню польотів передувала велика підготовча робота з приведення у відповідність до сучасних вимог вертолітних майданчиків. У результаті Державна авіаційна адміністрація Міністерства транспорту та зв’язку України в грудні минулого року видала ДАТ «Чорноморнафтогаз» сертифікати на експлуатацію 10 вертолітних майданчиків. Вони розташовані на виробничих об’єктах компанії. Причому, як на суші, так і морських стаціонарних платформах і двох самопідйомних плавучих бурових установках. Це перший випадок у країні сертифікації злітно-посадочних майданчиків морського базування», — зауважили в прес-службі. Нагадаємо, що 28 квітня 2008 року в акваторії Чорного моря під час посадки на самопідйомну бурову установку «Таврида» розбився український вертоліт Мі-8. На його борту перебували 17 працівників «Чорноморнафтогазу» і три члени екіпажу. На місці загинули 19 осіб, однин пасажир помер кількома годинами пізніше від отриманих травм. Після катастрофи польоти вертольотів на морські об’єкти «Чорноморнафтогазу» були припинені. Компанія вимушена була доставляти своїх співробітників на експлуатаційні й бурові платформи на суднах. Враховуючи їхню віддаленість від берега, це вимагало значних витрат часу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати