Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Iспанські винарі мітять в українську «десятку»
Іспанська виноробна компанія Bodegas Barbadillo, яка вийшла нещодавно на український ринок, розраховує, що за обсягами продажів її продукції Україна ввійде до десятки найбільших країн. Для цього компанія повинна продавати в Україні близько 500 тисяч пляшок вина на рік. Перші продажі вина компанії почалися в серпні цього року. 2010 року компанія планує продати в Україні близько 300—400 тисяч пляшок вина ємністю 0,75 л. Роздрібна ціна столових вин Barbadillo на українському ринку становить від 43 до 50 гривень за пляшку, хересів — від 50 до 60 гривень за пляшку.
Техніці бракує кредитування...
Найбільший виробник побутової техніки в Україні — ЗАТ «Група Норд», 2009 року знизить виручку на 17% у порівнянні з попереднім роком — до 2,1 мілрд. гривень. За словами почесного президента ЗАТ народного депутата Валентина Ландика, «через припинення кредитування люди менше купують побутової техніки». Він також вважає, що падіння виручки викликане зниженням продажів на 40% на ринку України та країн СНД, тоді як продажі на європейському ринку завдяки девальвації гривні виросли на 120%.
Компанії перейшли на автоматичний контроль
Група компаній «ТЕКТ» (Київ) завершила впровадження комплексної інтегрованої системи управління (ERP-системи). «Дана система дозволяє повністю автоматизувати бізнес-процеси управління, процеси управління активами й торгівлі цінними паперами, і не має аналогів на ринку на сьогоднішній день», — повідомив генеральний директор групи компаній «ТЕКТ» Олексій Сухоруков. Систему розроблено ДК «Інтальов», а розробка і весь процес технологічного впровадження зайняв близько двох років і обійшовся компанії в суму понад 1 мільйон гривень. Ця система керування дозволяє зрозуміти, чим займається кожен підрозділ у режимі реального часу, управлінський баланс на кожен день, фінансовий стан групи — активи групи, власні активи, активи кожної юридичної особи, активи в розрізі проектів, портфелів і так далі
Котеджне містечко в Київській області готують на серпень 2010 року
Девелоперська компанія «Європа» (Київ) планує до серпня 2010 року здати в експлуатацію першу чергу котеджного містечка «Олімпік-парк» Київської області, що включає 418 будинків, тоді як раніше завершення її будівництва було заплановане на листопад 2010 року. 2009 року компанією в будівництво вкладено понад 10 мільйонів дол. (в основному власні кошти компанії). Дві третини з цієї суми було спрямовано на створення інженерних комунікацій у містечку та підключення їх до магістральних комунікацій. Восени цього року було зафіксовано перший сплеск купівельної активності, зокрема, за вересень-листопад у містечку було здійснено 12 продажів, або чотири домоволодіння на місяць.
Військово-морські сили країни до 2018 року планують отримати чотири корвети
Міністерство оборони України та Державна акціонерна холдингова компанія «Чорноморський суднобудівний завод» (ЧСЗ, Миколаїв) у четвер підписали контракт на виконання держоборонзамовлення з будівництва кораблів класу «корвет» для Військово-морських сил країни. Відповідно до контракту, на потужностях ЧСЗ до 2018 року має бути побудовано чотири корвети. Здачу головного корабля замовникові намічено на 2012 рік. Як відзначив після підписання контракту директор департаменту розробок та закупівлі озброєнь і військової техніки (ОВТ) Міноборони Володимир Грек, реалізація цього масштабного проекту забезпечить розвиток оборонно-промислового комплексу України, а також сприятиме підвищенню обороноздатності Збройних сил України. Своєю чергою, генеральний директор ДАХК «ЧСЗ» Дмитро Мордовенко запевнив, що держоборонзамовлення буде виконано ДАХК «ЧСЗ» якісно та вчасно.
Система управління охороною праці виявилася незадовільною
Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) визнав незадовільною систему управління охороною праці на ВАТ «Концерн «Стирол» (найбільший в Україні виробник аміаку, азотних мінеральних добрив, полістиролів і лікарських препаратів). Згідно з повідомленням на веб-сайті Держгірпромнагляду, такі висновки зробила комісія відомства за результатами перевірки на підприємстві 1—11 грудня. У ході перевірки виявили 530 порушень, видано 60 вказівок. «Державна інспекція охорони праці в хімічній промисловості уважно стежитиме за виконанням поданих вказівок, за усуненням виявлених комісією порушень і дотриманням на підприємстві належного стану охорони праці й промислової безпеки», — обіцяє інспекція. Держгірпромнагляд видав 33 розпорядження, якими заборонено, припинено та обмежено експлуатацію 107 виробничих об’єктів і устаткування, а також усунуто від виконання робіт підвищеної небезпеки 58 працівників. У результаті Держгірпромнагляд притягнув до адміністративної відповідальності 42 людини.
У модернізацію двох підприємств концерн вкладе 11 мільйонів гривень
Концерн «Поділля» (Вінниця) розпочав модернізацію підприємств, які входять до нього, зокрема, ТОВ «Качанівський цегельний завод» і ТОВ «Вінбудіндустрія» (обидва — Вінницька обл.), інвестиції в які заплановано на рівні 11 мільйонів гривень. Модернізація цегельного заводу передбачає скорочення використання газу при виробництві продукції на 20% — газові пальники печі буде замінено на пальники з електророзпалом. Крім того, для можливості сушки цегли на повітрі в літній період буде додатково встановлено сушильні камери. У модернізацію заводу концерн планує спрямувати близько 7 мільйонів гривень. У оновлення ТОВ «Вінбудіндустрія» інвестиції оцінюються на рівні близько 4 мільйонів гривень. Завершення модернізації обох підприємств намічене до кінця 2010 року.
Випуск газети №:
№231, (2009)Рубрика
Економіка