Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Україна передала Iндії третю партію модернізованих Ан-32
Україна передала Індії третю партію легких транспортних Ан-32, модернізованих на потужностях українського ОПК на замовлення індійських ВПС. Чергова партія авіатехніки у складі п’яти машин відбула з Києва в Канпур учора вранці. Нагадаємо, індійською стороною в ході церемонії передачі авіатехніки, що пройшла на ДП «Завод 410-ої цивільної авіації» (Київ), високо оцінено якість робіт, що виконуються українськими підприємствами, і нові льотні характеристики модернізованого Ан-32. За даними української сторони, передачу замовнику чергової, четвертої, партії модернізованих Ан-32 заплановано на весну. Перші десять модернізованих літаків відбули до Індії 2011 року: перша партія — у травні, друга — у вересні. Контракт на суму близько 400 млн дол. на ремонт і модернізацію 105 машин Ан-32 індійських ВПС підписано в липні 2009 року між ВПС міністерства оборони Індії і «дочкою» державної компанії «Укрспецекспорту» — компанією «Спецтехноекспорт». Згідно з контрактом, в Україні буде модернізовано 40 літаків, решта техніки — на авіазаводі індійських ВПС BRD-1 у Канпурі (Північна Індія). Виконавцями контракту виступають ДП «Антонов» і ДП «Завод 410-ої цивільної авіації» (обидва — Київ). Модернізований Ан-32 зможе виконувати посадку за II категорією ICAO. При цьому витрата палива, маса порожнього модернізованого літака будуть значно нижчими порівняно з базовим варіантом. Крім того, відповідно до укладеного у грудні 2009 року ВАТ «Мотор Сич» (Запоріжжя) з ВПС Індії трирічного контракту на суму 110 млн дол., буде проведено модернізацію двигунів АІ-20 індійських Ан-32.
Нацбанк створив робочу групу з питання виплат вкладникам Ощадбанку СРСР
Національний банк України створив робочу групу з виконання доручення Президента Віктора Януковича про відновлення виплат вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР. «Уже проведено першу нараду з цього питання, ми працюємо й у вівторок будемо готові надати попередню інформацію про виконання доручення Президента», — цитує прес-служба НБУ слова голови банку Сергія Арбузова. У Нацбанку нагадали, що відповідальними за виконання доручення Янукович призначив також прем’єра Миколу Азарова і міністра соціальної політики Сергія Тігіпка. Як повідомлялося, на розширеному засіданні уряду в середу глава держави доручив уряду забезпечити виплату в червні-грудні 2012 року 6 млн вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР компенсації за знеціненими вкладами у розмірі до однієї тисячі гривень. На момент прийняття 1996 року закону про індексацію знецінених вкладів у співвідношенні 1 карбованець до 1,05 грн загальна їх сума оцінювалася в 131,96 мільярда гривень. За період дії закону було виплачено 10,65 мільярда гривень або трохи більше 8%, а сума скоротилася до 121,31 мільярда гривень на початок 2010 року. При цьому найбільшу суму (6,5 мільярда гривень) було виділено 2008 року. 2011 року вперше в держбюджеті на ці цілі не було передбачено ані копійки. Нинішнім держбюджетом також не передбачено витрати на цю мету. При цьому парламент відмовився від індексації вкладів на рівень інфляції після 1996 року, що становить на 2010 рік 578,5%, що збільшило б їх більш ніж до одного трильйона гривень.
На екореабілітацію Закарпатської області держпідприємство отримало 34 мільйони гривень
Держпідприємство «Солотвинський солерудник» визначено одержувачем 34 мільйонів гривень бюджетних коштів на заходи щодо ліквідації й екологічної реабілітації територій унаслідок впливу гірських робіт у Тячівському районі Закарпатської області. Порядок використання вищезгаданих коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів №124 від 22 лютого, текст якого оприлюднено на веб-сайті уряду. Згідно з документом, бюджетні кошти держпідприємство має направити на запобігання поширенню негативних наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру держрівня. Головним розпорядником коштів і відповідальним виконавцем держпрограми уряд призначив Міністерство аграрної політики і продовольства України. На реалізацію держпрограми з ліквідації й екологічної реабілітації території впливу гірських робіт «Солотвинського солерудника» 2012 року, згідно з держбюджетом, передбачено виділити 34 мільйони гривень. За словами голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледіда, основну роботу щодо вирішення соціального питання жителів Солотвиного завершено, вже визначено ділянку, де зводитимуть будинки, розроблено проектно-кошторисну документацію. Прийнято рішення про зведення житлового масиву для відселення жителів Солотвиного поблизу села Теребля, де планується будівництво шахти і підземних відділень алергологічних лікарень. Також підготовлено пакет проектно-кошторисної документації на будівництво школи на 330 навчальних місць, дитячого садка на 140 місць, інженерних мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання та доріг.
Випуск газети №:
№43, (2012)Рубрика
Економіка