Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Китайців зацікавила транспортна галузь України
Компанія «China Machine-Building International Corporation» (Китай) зацікавлена в реалізації транспортних проектів в Україні — організації руху пасажирських поїздів зі швидкістю 160 кілометрів на годину за напрямком Полтава-Красноград-Лозова-Донецьк та будівництві пасажирського вокзального комплексу на станції «Дарниця». Як повідомляється в прес-релізі Мінтрансзв’язку, з цього приводу 22 жовтня відбулася робоча зустріч першого заступника Міністра транспорту та зв’язку Василя Шевченка з китайською делегацією. Шевченко зазначив, що Мінтрансзв’язку готове розглядати пропозиції щодо співпраці, при цьому зауваживши, що в галузі транспорту та зв’язку України є понад 200 інвестиційних проектів, до реалізації яких можна залучатися. Зокрема, на думку першого заступника, цікавим китайській компанії також можуть стати будівництво метро та транспортного сполучення між Києвом і Борисполем, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
У портовому вантажному парку поповнення
Гараж малої механізації Державного підприємства «Морський торговий порт «Південний» поповнився двома новими фронтальними (ківшевими) навантажувачами «Komatsu WA250» і вагономаневровою машиною фірми «Unilok» із комбінованим ходом, що дозволяє використовувати машину як на рейкових, так і безрейкових дорогах. Як повідомляється в прес-релізі держпідприємства, «Unilok» забезпечуватиме маневрову перестановку вагонів на залізничних коліях. Потужність багатофункціональної машини дозволяє проштовхувати до 12 навантажених вагонів одночасно. Вся техніка призначена для перевантажувального комплексу причалу №9, відкриття якого заплановане на грудень поточного року. На даний момент формуються екіпажі, які працюватимуть на новій техніці. Раніше для технічного оснащення причалу №9 порт уже придбав два портальні крани «Кondor» вантажопідйомністю 40 тонн кожний. З повного переліку перевантажувальної техніки, призначеної для причалу №9, найближчим часом очікується надходження 3 гідроманіпуляторів, 2 портальних кранів фірми «Liebherr» вантажопідйомністю 84 тонни кожний, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Білоцерківського виробника сільгосптехніки ліквідують
ВАТ «Білоцерківсільмаш» визнано банкротом і буде ліквідоване, повідомила прес-служба Фонду держмайна України на сайті в середу. Згідно з повідомленням, відповідне рішення про визнання ВАТ банкротом і відкриття ліквідаційної процедури прийняв Господарський суд Київської області 15 жовтня. Справу про банкрутство «Білоцерківсільмашу» суд порушив на початку березня 2009 року. Державі в особі ФДМ належить 33,4828% акцій підприємства, які вона безуспішно намагається продати останніми роками.
У Закарпатті готуються до спорудження каскаду гідроелектростанцій
Швейцарські компанії Ukrenergy Holding AG, керуюча компанія спільного холдингу держпідприємства «Укрінтеренерго» і Korlea Invest Holding AG узгодили з Кабінетом Міністрів України місце розташування земельної ділянки площею 17,8 гектара для будівництва першої малої гідроелектростанції каскаду загальною встановленою потужністю 24 мегават на річці Тересва в Закарпатській області. «Ухвалене розпорядження дозволить компанії замовити проект відведення земельної ділянки. Підготовлені документи після проходження експертизи в Держкомітеті земельних ресурсів України будуть передані до Кабміну для прийняття рішення про відведення земельної ділянки для будівництва першої гідроелектростанції каскаду», — пояснив керівник департаменту зовнішніх комунікацій Korlea Invest Holding Андрій Комендо. Інвестиційний проект вартістю більше 110 мільйонів євро, що реалізується Ukrenergy Holding, передбачає будівництво чотирьох малих ГЕС одиничною потужністю 6 мегават, уточнюється в матеріалах компанії. Проектний річний обсяг виробництва електроенергії каскадом станцій — до 100 мільйонів кіловат на годину. Крім того, реалізація проекту дозволить захистити населені пункти і сільськогосподарські угіддя від повеней за рахунок зведених дамб і гребель, а також оптимізувати транспортну інфраструктуру регіону створенням нових автомобільних переїздів через ріку Тересва. Замовником будівництва каскаду малих ГЕС є ТОВ «Корлеа Укргідропавер», яке опосередковано належить Ukrenergy Holding.
За забруднення повітря без дозволу — кримінальна справа
Прокуратура Черкаської області порушила кримінальну справу щодо посадових осіб ВАТ «Укршампіньон» за фактом перевищення службових повноважень і забруднення підприємством повітря шкідливими для здоров’я людей і навколишнього середовища речовинами. Як повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України, слідство встановило, що службові особи підприємства, знаючи, що термін дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря закінчився ще в грудні 2007 року, не вжили необхідних заходів для його отримання. Крім того, керівники фірми проігнорували рішення Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області про тимчасову заборону (зупинку) виробничої діяльності підприємства, і продовжували здійснювати виробничу діяльність, порушуючи вимоги ст. 11 Закону «Про охорону атмосферного повітря». Згодом працівники Державної екологічної інспекції в Черкаській області опломбували вентилі природного газу і води, необхідні для використання в технологічному процесі підприємства. Проте посадові особи ЗАТ використали інші джерела тепло і водопостачання, тому підприємство продовжувало працювати без відповідного дозволу, забруднюючи атмосферне повітря шкідливими речовинами. Наразі у справі здійснюється досудове слідство.
Випуск газети №:
№192, (2009)Рубрика
Економіка