Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

09 липня, 00:00

Українській теплоенергетиці додали потужності

Міністерством палива та енергетики України затверджено збільшення встановленої потужності енергоблоку №2 Зуєвської ТЕС (ТОВ «Востокэнерго», ДПЕК) з 300 до 320 МВт. Роботи з реконструкції на станції велися з червня 2008 року по січень 2009 року. Вартість проекту становила 117,2 мільйона гривень. Як повідомляється в прес-релізі підприємства, проведені випробування на енергоблоці підтвердили, що, крім збільшення потужності, внаслідок реконструкції значно підвищено надійність роботи обладнання та збільшено діапазон маневреності блоку на 25 МВт. Реконструкція допоможе знизити собівартість виробництва електроенергії на Зуєвській ТЕС на 1,7%, витрачання умовного палива — на 16 г/кВтч, а також продовжить службу вузлів блоку на термін від 15 до 25 років. Під час повузлової реконструкції було проведено роботи з модернізації турбіни, котла, електрофільтру, комплексного розподільного пристрою, енергоустаткування 6 кВ і електроприводу живильників сирого вугілля. Проект модернізації турбіни К-300-240 енергоблоку №2 із застосуванням нових технічних рішень є одним з учасників Конкурсу на присудження цьогорічної Державної премії України в галузі науки та техніки, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

В Одеський морпорт інвестують $307 мільйонів

Стивідорна компанія «ГПК-Украина», що є дочірньою структурою німецької Hamburg Port Consulting GmbH, виграла тендер на будівництво контейнерного терміналу на Карантинному молі державного підприємства «Одеський морський торговий порт». Як повідомляє прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку, обсяг інвестицій у об’єкт становитиме приблизно $306,9 мільйона (у цінах 2007 року). Згідно з прес-релізом, проект передбачає створення термінала потужністю 600 тисяч контейнерів щорічно, а також штучне створення території площею приблизно 19 гектарів, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

Українське ноу-хау з випуску холодильних і теплотехнічних установок

Індустріальна група УПЕК, одна з найбільших в Україні компаній, що спеціалізуються на машинобудівному бізнесі, та інжинірингова компанія ЗАТ «Турбо-Веста» (обидві — Харків) створили спільне підприємство ТОВ «Альтернативні Турботехнології» (АТТ Ltd) з випуску холодильних і теплотехнічних установок. Як повідомляє прес-служба компанії з посиланням на директора УПЕК з досліджень та інформаційних технологій Едуарда Сімсона, йдеться про «принципово нове покоління альтернативних теплових насосів (комбінованих клімат-систем), а також холодильних машин, що не використовують для режиму охолоджування фреон чи його аналоги, а також не використовують для режиму обігріву ані ТЕНи, ані процеси спалення палива». Холодильний та обігрівальний ефект досягатиметься за допомогою спеціального термодинамічного циклу звичайного повітря, що виступає в цих машинах єдиним робочим тілом. За його словами, за рахунок поєднання ноу-хау компанії в кількох галузях інженерних знань і напрямах техніки, що активно розвиваються, СП виведе на ринок висококонкурентну продукцію й забезпечить додаткові замовлення традиційним промисловим напрямам УПЕК.

Реструктуризацію основного боргу завершено. А решта — трохи зачекають...

Провідний український девелопер компанія «XXI Век» на позачергових зборах акціонерів, що відбулися 7 липня, затвердила всі необхідні резолюції для реструктуризації свого боргу за єврооблігаціями на суму $175 мільйонів. Зокрема, було затверджено схему реструктуризації, внесено зміни до статуту щодо повноважень незалежного директора, номінованого власниками облігацій. «Сьогодні компанія завершила реструктуризацію основного боргу, також працює над реструктуризацією інших боргів, рішення щодо яких плануються найближчим часом, що дозволить нам реалізовувати подальшу розбудову компанії та її проектів», — цитується у прес-релізі компанії генеральний директор компанії «XXI Век» Георгій Цагареїшвілі.

Плоди модернізації

ЗАТ «Сентравіс Продакшн Юкрейн» (Centravis Production Ukraine), що входить до холдингу Centravis Ltd., продовжуючи реалізацію проектів з технічної модернізації виробництва, завершує проекти в трубоволочильному та трубопресовому цехах, повідомляється в прес-релізі компанії. Так, у трубоволочильному цеху завершуються контрактні випробування нового стану холодного прокату труб КПВ-25 продуктивністю 180 м/годину німецької компанії SMS MEER. Аналогічний другий стан буде введено в експлуатацію в серпні поточного року, також проводиться монтаж мийки для знежирення труб Tioda виробництва США. У трубопресовому цеху більш ніж два місяці в режимі контрактних випробувань працює нова пресова лінія, до якої входять піч нагріву заготовки IAS, піч для підігрівання гільз перед пресуванням, трубопрофільний прес 44МН. Основні постачальники обладнання — провідні фірми Німеччини з даного профілю: IAS і SMS MEER. «Ми успішно реалізовуємо план щодо зниження собівартості виробництва та продовжуємо інвестувати в нове обладнання. Вже зараз «Сентравіс» отримує перші плоди цих ініціатив — ми маємо позитивну динаміку набору замовлень, розширюємо асортимент продукції», — слова з прес-релізу генерального директора холдингу Юрія Атанасова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати