Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Українські вина виходять у світ
«Перший Національний Виноробний Холдинг» (ПНВХ) збирається в поточному році почати поставки вин (торгова марка Inkerman) у деякі країни. Поставки вин в Білорусь розпочнуться вже в липні, до Німеччини та країн Балтії — в серпні. До цього часу холдинг експортував вина тільки на російський ринок. За попередніми підрахунками очікується, що в структурі продажу холдингу експорт займе приблизно 35%.
Боргове навантаження знизять за рахунок продажу акцій
Протягом двох місяців ВАТ «Рітейл Груп» розраховує завершити операцію з продажу 10—25% акцій у ході приватного розміщення з метою зниження боргового навантаження компанії. Раніше голова наглядової ради компанії Роман Лунін повідомляв про плани до липня залучити $50—100 мільйонів від продажу частки акцій. Загальна сума боргового навантаження компанії не називається, але зі слів Луніна, для того, «щоб борг був комфортний, ми плануємо його знизити до показника 2—2,5 EBITDA цього року». Лунін також не виключив можливості продажу одного-двох об’єктів нерухомості з понад 20, які належать компанії і висловив сподівання, що компанія в найближчі два роки відновить свою ринкову вартість до $500 мільйонів. При цьому він додав, що «сьогоднішню вартість компанії покаже результат нашого приватного розміщення».
У столиці випробують мобільну мережу бездротового інтернет-доступу
ТОВ «Українські новітні технології» (УНТ, ТМ Alternet, Київ) планує провести в першій половині липня в столиці докомерційний запуск мережі мобільного бездротового інтернет-доступу за технологією WiMAX IEEE 802.16 e. Зі слів генерального директора компанії Євгена Лисицина, в режимі докомерційної експлуатації, яка планується до 1 жовтня 2009 року, буде працювати мережа, що покриває бізнес-центр Києва. Комерційний запуск мережі мобільного WiMAX у 2009 році не відбудеться в Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Сімферополі, Одесі та Львові. «В інших містах ми продовжуємо працювати на фіксованій версії. Цього року операції в стандарті 802.16e в інших містах ми фізично не встигнемо розпочати», — додав він.
Подовжити борги
Один з найбільших українських банків, «Фінанси та Кредит», продовжує переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу. «Переговори тривають, вже призначена презентація нового плану реструктуризації, в якому будуть представлені аргументи того, що банк хоче і буде гасити свої позики. Крім того, і акціонери готові надати деякі гарантії повернення. Сьогодні для будь-якого кредитора важливо не тільки те, коли йому віддадуть гроші, але й готовність віддати їх взагалі», — повідомив голова правління Володимир Хливнюк. Банк у березні 2008 р. залучив річний синдикований кредит в об’ємі $70 мільйонів, організатором якого виступили Raiffeisen Zentralbank, Standard Bank і банк VTB. Ставка по кредиту склала Libor+1,95%.
Шведи займуться українським сміттям
Інвестувати 700 мільйонів євро в проекти зі сміттєпереробки в Україні зібралися шведські компанії. Про це прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила в ході підписання в Києві відповідного меморандуму про наміри, який завізували керівники органів місцевого самоврядування дев’яти міст України (Луцьк, Миргород, Новоград-Волинський, Нова Каховка, Конотоп, Шостка, Старокостянтинів, Володимир Волинський та Буча) та шведські компанії «Екоенерджі» та «Біогазпром».
Або погашення заборгованості, або зупинка
Енергопостачальна компанія ВАТ «Запоріжжяобленерго» вимагає на урядовому рівні вирішити питання про погашення заборгованості казенного підприємства «Запорізький титаномагнієвий комбінат» (ЗТМК) або розглянути можливість його повної зупинки. Як повідомив генеральний директор ВАТ «Запоріжжяобленерго» Віктор Носулько на прес-конференції в п’ятницю, з пропозицією вирішити питання на урядовому рівні він звернувся до міністра палива та енергетики Юрія Продана. «Починаючи з листопада 2008 року, ЗТМК не платить за спожиту електроенергію. Загальна заборгованість на 10 червня 2009 становила 88,94 мільйона гривень. Ми звернулися в своє міністерство з проханням вплинути на профільне міністерство — Мінпромполітики — для прийняття рішення стосовно ЗТМК: або його треба зупиняти і реалізовувати наявні на складі запаси титану, або зробити певні кроки, щоб не обленерго фінансувало поточну діяльність ЗТМК, оскільки наші можливості для цього не передбачені», — сказав Носулько.
Випуск газети №:
№100, (2009)Рубрика
Економіка