Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

30 вересня, 00:00

«Жирний» кредит

Один із найбільших українських операторів ринку соняшникової олії — «Кернел Груп» — залучив $63 мільйони кредитних ресурсів від українського дочірнього банку одного з європейських банків. Як зазначається в повідомленні холдингової компанії групи Kernel Holding S.A. на Варшавській фондовій біржі, її два дочірніх підприємства підписали кредитні угоди з банком 26 вересня. Згідно з одним із них, дворічна кредитна лінія на $45 мільйонів буде використана для поповнення оборотного капіталу, в тому числі частково для рефінансування більш дорогих кредитних ліній. Другий довгостроковий п’ятирічний кредит на $18 мільйонів було підписано для фінансування розширення потужностей Полтавського олійно-екстракційного заводу з 250 тисяч тонн до 430 тисяч тонн на рік відповідно до раніше оголошених планів. Назву банків-кредиторів та умови фінансування компанія не уточнює.

Фінансова стабільність великого будівельника похитнулася

Чистий збиток компанії XXI Century Investments, холдингової компанії девелоперської групи «XXI Століття», в першому півріччі 2008 року становив $76,763 мільйона, тоді як перше півріччя 2007 року компанія завершила з чистим прибутком $1 мільярд 18,432 мільйона. Компанія пояснює збитки переоцінкою активів у бік зменшення.

Облігації — в обороті

«Брокбізнесбанк», що почав 4 серпня 2008 року розміщення власних процентних незабезпечених облігацій серій «А»-»В» на загальну суму 300 мільйонів гривень, до середини вересня розмістив ці цінні папери в повному обсязі. Покупцями облігацій виступили вітчизняні фінансові компанії. Як повідомлялося, прибутковість по трирічних облігаціях серії «А» на перший—четвертий купонні періоди встановлюється в розмірі 12,5% річних, а по п’ятирічних облігаціях серії «В» на перший—восьмий купонні періоди — 13%. Виплата прибутку по облігаціях обох серій здійснюється щоквартально (заплановано 12 та 20 купонних періодів відповідно). Процентну ставку на подальші купонні періоди встановлює правління банку на рівні, який є не нижчим за облікову ставку Нацбанку України (НБУ). Номінал облігації — тисяча гривень, а номінальний обсяг кожної серії — 150 мільйонів гривень. Термін обігу облігацій серії «А» — до 13 серпня 2011 року, серії «В» — до 18 серпня 2013 року.

Новий спецекспортер

Уряд України ввів до переліку українських спецекспортерів казенне науково-виробниче об’єднання (НВО) «Форт». Це визначено постановою Кабінету Міністрів №859. Відповідно до документу, підприємство отримало право на експорт продукції військового призначення власного виробництва, а також на імпорт продукції військового призначення для потреб власного виробництва до 1 серпня 2011 року. НВО «Форт» створено в 1991 році для забезпечення коштами індивідуального захисту підрозділів МВС України. Підприємство спеціалізується на розробці та виробництві стрілецької зброї. До останнього часу до переліку українських спецекспортерів входило 16 компаній. Обсяг експорту озброєння та послуг військового та спеціального призначення України, згідно з різними експертними оцінками, складає в середньому $0,5—0,7 мільярда щорічно.

Рухомий склад поповнять до 2020 року

Державна адміністрація залізничного транспорту «Укрзалізниця» до 2020 року поповнить свій пересувний склад майже на 1,197 тисячі магістральних електровозів. За її даними, зокрема, у відповідності з комплексною програмою оновлення рухомого складу залізниць України на 2008—2020 роки, планується закупити пасажирські електровози: що працюють на змінному струмі — 196, на постійному струмі — 118, швидкісні двосистемні — 125; вантажні електровози: на змінному струмі — 169, на постійному струмі — 553, двосистемні — 36.

Китайські трактори пустять на українське поле

Провідний в Україні постачальник агротехнологій, техніки, запчастин і сервісних послуг, корпорація «Агро-Союз», збирається 2009 року продати близько тисячі китайських тракторів YTO потужністю 180 к.с., поставки яких до України на правах авторизованого дилера наразі розпочала корпорація. До кінця поточного року корпорація розраховує продати понад 250 таких тракторів. У цей час корпорація веде переговори з банками про пільгове кредитування покупців цієї техніки. Ці трактори призначені для енергоємних робіт і агрегатуються з вітчизняними й імпортними сільгоспмашинами тягового класу до чотирьох тонн.

Словенці збираються в Україну

Одна з провідних компаній фінансового ринку Європи — словенська KD Group — планує в середині 2009 року запустити в Україні відкриті фонди, повідомив журналістам головний керівний директор KD Group і KD Holding Матьяж Гантар. За його словами, через два тижні відбудеться засідання спостережної ради KD Group, на якому буде ухвалене рішення виведення на український ринок фондів і компанії з управління активами. При цьому топ-менеджер наголосив, що на їхню реєстрацію піде близько дев’яти місяців. Гантар також повідомив, що KD Group не планує наступного року виходити на банківський ринок України й займатися ризиковим страхуванням.

Банківська консолідація

ЗАТ «М-Інвест» збільшило участь у статутному фонді ВАТ «Мегабанк» (обидва — Харків) до 44,5936% з 41,8217% на 1 липня. Згідно з офіційним повідомленням кредитно-фінансової установи, відповідні зміни відбулися 26 вересня. ВАТ «Мегабанк» (раніше — банк «Добродій») заснований 1990 року. Найбільшими акціонерами банку на 1 липня поточного року були Віктор Суботін (4,5547%) і ЗАТ «М-Інвест» (41,8217%). При цьому найбільшим бенефіціаром банку на початок липня був Суботін. Згідно з даними Нацбанку України, до 1 липня 2008 року за розміром загальних активів (2,513 мільярда гривень) Мегабанк посідав 44 місце серед 178 українських діючих банків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати