Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Тендер на початку тунелю
Державна адміністрація залізничного транспорту України «Укрзалізниця» збирається оголосити тендер із проектування Беськидського тунелю. Наразі завершено першу фазу проектування — розвідку рельєфу та геодезичні роботи, які почалися минулого літа. Після цього, з урахуванням отриманих даних, проводитиметься проектування самого тунелю. В «Укрзалізниці» наразі не готові назвати точної дати проведення тендера. Як сказав представник Держадміністрації, конкурс буде оголошено «найближчим часом».
Продано. З другої спроби
Регіональне відділення Фонду держмайна по Житомирській області наприкінці травня з другої спроби продало на аукціоні недобудовану швейну фабрику «Пламя» в с. Брусилів (Житомирська обл.) разом із земельною ділянкою за 2,034 мільйона гривень ТОВ «Київський будівельно-індустріальний союз». Як повідомили в прес-службі ФДМ, на аукціон було подано п’ять заявок, участь у ньому взяли три претенденти, і під час торгів ціна збільшилася з 1,211 мільйона гривень. Площа земельної ділянки (цільове призначення — землі промисловості) — 14,65 тис. кв. м, будівельна готовність об’єкта — 82%. До продажу об’єкт знаходився на балансі київського державного підприємства «Управління капітального будівництва». Згідно з умовами продажу, покупець зобов’язаний добудувати об’єкт у дворічний термін і створити мінімум 40 робочих місць. При цьому він самостійно визначатиме варіанти його подальшого використання.
Реальні облігації інтернет-компанії
Київське ТОВ «Інтернет Інвест» (доменний реєстратор Imena.UA, хостинг-провайдер Mirohost.NET) завершило розміщення трирічних іменних вісоткових облігацій серії «А» на загальну суму майже 10 мільйонів гривень, повідомив президент компанії Олександр Ольшанський. «Заявлено було 10 тисяч облігацій номіналом 1 тисяча гривень, ми недорозмістили 70 штук», — сказав він. За словами О. Ольшанського, облігації випущено в бездокументарній формі, відсоткова ставка становить 18% річних. Андеррайтером випуску виступила компанія «ТАСК-брокер», що входить до групи компаній «ТАСК». Отримані інвестиції будуть направлені на будівництво дата-центру в Києві та відкриття представництв компанії на зарубіжних ринках.
Чи вийде на ринок державний зернотрейдер?
Голова правління державної акціонерної компанії «Хліб України» Іван Рішняк пропонує створити на базі компанії державного зернотрейдера. «Державі необхідно на рівних грати на ринку зерна, маючи свого державного зернотрейдера в особі ДАК «Хліб України». Я вважаю, що це обов’язково слід зробити. Я вийшов із відповідними пропозиціями до Президента України, уряду», — зауважив він. За словами І. Рішняка, в Україні працює близько 10 могутніх транснаціональних зернотрейдерів, які займають близько 80% українського зернового ринку. «На моє переконання, це неправильно, держава повинна включити ринкові важелі, щоб брати участь у регулюванні ринку зерна», — наголосив він. Як зазначив І. Рішняк, ДАК може стати вагомим оператором на зерновому ринку, оскільки має близько 80 підприємств і два припортові елеватори, які можуть експортувати 2,5—3 мільйона тонн зерна на рік.
Представництво ЄБРР «прописали» в Україні. Законом
Верховна Рада ратифікувала договір між українським урядом і Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо співробітництва та діяльності постійного представництва ЄБРР в Україні. За відповідний закон учора проголосувало 229 депутатів із 447, які зареєструвалися в залі. Представляючи закон, голова комітету із закордонних справ Олег Білорус зауважив, що ратифікація договору сприятиме розширенню ефективного співробітництва з ЄБРР шляхом регулювання на законодавчому рівні питань про відкриття на території України офісів банку та надання пільг і привілеїв працівникам постійного представництва цієї міжнародної організації. За його словами, ухвалення даного закону не впливатиме на прибуткову частину бюджету, оскільки вводиться кілька пільг, а також звільняється від оподаткування діяльність представництва, відповідно до положення угоди про заснування ЄБРР.
Труднощі співробітництва
«Дніпроенерго» зазнає труднощів при документальному оформленні природного газу, споживаного електростанціями з ресурсів «Газу України», дочірньої компанії НАК «Нафтогаз України», повідомив журналістам голова правління енергогенеруючої компанії Юрій Бочкарьов. Він уточнив, що «Дніпроенерго», яке раніше уклало договір на поставку природного газу з «Газом України», не отримало від цього газотрейдера актів прийому-передачі обсягів газу, які теплові електростанції (ТЕС) спожили в березні — квітні 2008 року. Ненадання актів у встановлені терміни, за словами Ю. Бочкарьова, викликане неврегульованістю відносин між «Газом України» та регіональним підприємствами із газопостачання та газифікації (міськ- і облгазами), які забезпечують доставку палива розподільними газовими мережами безпосередньо на ТЕС. При цьому керівник «Дніпроенерго» повідомив, що газотрейдер «УкрГаз-Енерго», з яким компанія працювала до березня, своєчасно надавав необхідні документи і пропонував більш вигідні умови поставок, ніж «Газ України». Він уточнив, що новий постачальник до початку розрахункового місяця вимагає від генкомпанії в чітко фіксовані терміни внести 100%-ву передоплату за місячний обсяг споживання природного газу, тоді як раніше передоплата розбивалася на три платежі, при цьому терміни перерахування коштів по узгодженню сторін могли відсуватися.
Випуск газети №:
№98, (2008)Рубрика
Економіка