Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Інвестиції в широкосмуговий доступ
Компанія Soudelor Limited, що входить в телекомунікаційний холдинг FTH Corvette Telecom (обидві — Кіпр), купує понад 50% акцій київського ЗАТ «Індастріал Медіа Нетворк». «Компанія «Індастріал Медіа Нетворк» залучила іноземні інвестиції для подальшого розвитку мережі широкосмугового доступу до інтернету. Одним із ключових умов угоди є збереження команди українських менеджерів», — говориться в прес-релізі української компанії. «Внаслідок угоди компанія отримає не лише значний обсяг інвестицій, але й доступ до досвіду інших компаній, які входять до холдингу, а також можливість залучення кредитів західних фінансових інститутів під гарантії інвестора», — зазначається в документі.
«Дорога» на Франкфуртську біржу
Свій офіс у Києві відкриває швейцарська компанія 3D Capital AG (Цюріх), що спеціалізується на виведенні компаній з невеликою капіталізацією на IPO Франкфуртської фондової біржі (FSE). Компанія повідомляє, що її прихід в Україну викликаний інтересом компаній, що базуються в Швейцарії, до таких галузей української економіки, як енергетика й видобування корисних копалин. Зокрема, у третьому кварталі цього року очікується початок котирування на FSE міжнародній компанії, що базується в Швейцарії, яка зайнята в інвестуванні в енергетику та уранову галузь, повідомляється в прес-релізі. Компанія також повідомляє, що одне їх підприємств з портфеля її інвестицій веде переговори об отримання концесії на видобуток золота в Україні.
На «напівпровідники» знайшлося чотири претенденти
Конкурсна комісія з продажу 74,99% акцій запорізького ВАТ «Завод напівпровідників» на конкурсі з використанням відкритої пропозиції ціни за принципом аукціону допустила до участі в торгах усіх чотирьох учасників, що подали заявки. Як повідомили в прес-службі Фонду держмайна України, у конкурсі 15 червня візьмуть участь ТОВ «SPECTRUM Silicom Technology S.R.O.» (Словаччина), а також українське ТОВ «Силікон», АТЗТ «Інтер-Контакт», ТОВ «Співдружність-Прогрес». Раніше повідомлялося, що стартова ціна пакету, яка пропонується до продажу, становить 47,7 мільйона гривень. Фіксовані умови конкурсу передбачають, зокрема, реалізацію програми технічної реконструкції підприємства і впровадження прогресивних технологій; збереження профілю діяльності, а також робочих місць протягом півроку після підписання договору купівлі- продажу, погашення підтвердженої ВАТ кредиторської заборгованості протягом трьох місяців із дати підписання договору.
Українській АЕС потрібні товстостінні труби. Допоможе Корея
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» представила компанії SUNG IL (Південна Корея) інвестиційний план розвитку виробництва труб і трубних комплексів для атомних електростанцій в Україні й запропонувала їй участь в його реалізації. Про це вчора повідомила прес-служба НАЕК. «Ми пропонуємо вам розглянути можливість комплектації наших виробничих ліній обладнанням і технологіями, які використовуються у виробництві в Південній Кореї», — заявив віце-президент «Енергоатома» з ремонтів і заводського виробництва Володимир Пишний на зустрічі з представниками SUNG IL, яка відбула в Києві. Він зазначив, що державний концерн «Укратомпром» планує в майбутньому повністю забезпечувати трубами українського виробництва вже діючі в країні АЕС і ті атомні станції, будівництво яких передбачене Енергетичною стратегією України на період до 2030 року. Україна має досить розвинену трубну промисловість, у тому числі у сфері енергетичного машинобудування. У той же час українські підприємства не виробляють деякі види труб, зокрема, товстостінні трубопроводи високого тиску, в організації виробництва яких могла б узяти участь компанія SUNG IL, додав віце-президент НАЕК.
Ясак не платиться, не тече бензин
Заборгованість державного бюджету України з відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) перед ЗАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) становить 400 мільйонів гривень. «Мені доведеться звертатися в уряд і підіймати це питання. У іншому випадку на підприємстві може трапитися фінансовий колапс. Ми не зможемо платити за зобов’язаннями за нафту», — стверджує голова правління ЗАТ Сергій Глушко. Як повідомлялося з посиланням на Глушка, за станом на середину квітня, заборгованість держави з ПДВ перед компанією становила 290 мільйонів гривень.
Акціонерам із Татарстану (РФ) належить у загальній складності понад 55% акцій «Укртатнафти». Пакет акцій «Укртатнафти», що належить Україні (43,054% статутного) у цей час перебуває в управлінні НАК «Нафтогаз України».
Держава дозволяє...
Уряд України затвердив порядок ухвалення рішення про проведення додаткових емісій акцій, їх викуп державою або внесення додаткових внесків у статутні капітали господарчих товариств, у яких державі належать корпоративні права. Суб’єкт, уповноважений управляти корпоративними правами держави, у тижневий строк після одержання повідомлення про збори акціонерів госптовариства, на яких планується розглянути питання про збільшення статутного капіталу, подає Мінекономіки, Мінфіну, Мінюсту, Фонду держмайна й профільному міністерству пропозиції щодо доцільності проведення додаткової емісії, викупу цих акцій або внесення додаткових внесків і відповідний проект розпорядження Кабміну. Названі органи розглядають відповідні пропозиції, перелічені та інші документи й у тижневий строк дають висновок і погоджують відповідний проект розпорядження Кабміну. Останнє є підставою для голосування представника держави на загальних зборах акціонерів товариства.
Кабмін також доручив Міністерству фінансів при формуванні проекту держбюджету на відповідний рік передбачати кошти на викуп державою акцій додаткових емісій або внесення додаткових внесків до статутних капіталів госптовариств із корпоративними правами держави. Кабмін також дозволив Головному контрольно- ревізійному управлінню здійснювати перевірки державних закупівель. Раніше нормативні акти уряду не передбачали для ГоловКРУ повноважень з перевірки держзакупівель.
Випуск газети №:
№94, (2007)Рубрика
Економіка