Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Чеські «вітряки» з’являться в Криму
Кілька вітрових електростанцій сумарною встановленою потужністю до 300 МВт готовий до 2010 року побудувати на території Кримського півострова чеський холдинг WIKOV Industry a.s. Відповідний інвестиційний проект був представлений в ході зустрічі власників і керівників холдингу з головою Верховної Ради Автономної республіки Анатолієм Гриценком і головою Ради Міністрів автономії Віктором Плакидою. Вартість проекту оцінюється в 370 мільйонів євро. Представники чеського холдингу також заявили про готовність створити спільне чесько-українське підприємство для обслуговування вітрових електростанцій. Перші десять «вітряків» у рамках проекту можуть бути встановлені вже до кінця року. Гриценко позитивно оцінив перспективи співробітництва з WIKOV Industry, відзначивши пріоритетність розвитку вітроенергетики на території півострова.
Словаки хочуть торгувати з Україною
В Україні 23—24 травня відбудеться «Українсько-словацький бізнес-форум 2007». Його ініційовано Словацько-Українською торгово-промисловою палатою (Словаччина) та Українсько- Словацькою асоціацією (Україна). Для учасників форуму сформовано «Каталог інвестиційних проектів і пропозицій України». В рамках заходу в Київ прибуде торгова місія словацьких підприємців, зацікавлених в пошуку ділових партнерів в Україні, метою якої є проведення зустрічей та переговорів підприємців Словаччини та Чехії з керівниками та представниками компаній, підприємств, фірм та організацій України, підписання партнерських угод, договорів та контрактів.
Реклама також двигун. Прогресу
Корпорація «УкрАвто» збирається створити філію під назвою «Авто Борд». Вона надаватиме послуги з розміщення об’єктів зовнішньої реклами. Таке рішення прийняли загальні збори акціонерів корпорації. «Ми й раніше займалися зовнішньою рекламою, а тепер вирішили створити філію», — повідомила керівник прес-центру корпорації Ірина Михальова.
Злиття з «поглинанням»... неефективних управлінців
ЗАТ «Інтерпайп НІКО ТЬЮБ» і ЗАТ «Інтерпайп НТК» (м. Нікополь Дніпропетровської обл.), що входить у трубно-колісну компанію «Інтерпайп», планують об’єднатися в одне підприємство, що спеціалізуватиметься на виробництві безшовних труб для нафтогазової промисловості. «Злиття двох нікопольських заводів є логічним процесом у рамках проведення реструктуризації компанії й оптимізації витрат на управління. Таке об’єднання дасть можливість ефективніше керувати фінансовими й виробничими потоками в компанії», — цитує прес-служба генерального директора компанії Олександра Кірічка. Позачергові збори акціонерів обох компаній, що зливаються, на яких будуть прийняті відповідні рішення, призначені на 15 червня. Процес злиття триватиме близько п’яти—шести місяців.
Буровугільний басейн: нове життя
Міністерство вугільної промисловості України створює держпідприємство з видобутку бурого вугілля «Бурвугiлля» на базі повернених з оренди цілісних майнових комплексів державної холдингової компанії «Олександріявугiлля» (Олександрія, Кіровоградська обл.) і розташованого там же «Управління з рекультивації земель», структурного підрозділу виробничого об’єднання з видобування й переробки бурого вугілля «Бурвуглекомплекс». Створення нового держпідприємства передбачене наказом Мінвуглепрому від 15 березня. Метою створення підприємства є концентрація виробничих і фінансових ресурсів, удосконалення структури управління й підвищення ефективності виробництва, зазначається в документі.
Мобільні банкомати
Український професійний банк (Київ) запровадив оплату послуг мобільних операторів UMC, «Київстар», «Астеліт», «Українські радіосистеми» через банкомати. У меню банкомата потрібно обрати операцію «ВАУЧЕР»; далі — оператора мобільного зв’язку, після чого обрати суму поповнення. Після цього банкомат друкує чек — ваучер з кодом поповнення рахунку. Комісія за придбання ваучера не справляється.
Приватні компанії заощаджуватимуть енергоресурси за допомогою єврокредитів
Європейський банк реконструкції й розвитку виділив Укрексімбанку $50 млн. на кредитування енергозберігаючих проектів і вирішення проблеми неефективного використання енергоресурсів в Україні. Відповідну угоду укладено в рамках програми на суму 100 мільйонів євро, спрямованої на співробітництво з фінансовими установами в сфері енергоефективності й проектів у сфері поновлюваної енергетики в Україні, що була схвалена радою директорів ЄБРР у жовтні 2006 року.
Потенційними клієнтами програми енергоефективності будуть українські приватні компанії, які зможуть одержати від банків-учасників субкредити на суму до $5 мільйонів. Як наслідок, приватні компанії зменшать споживання енергоресурсів і відповідні витрати, що особливо актуально в контексті зростання цін на енергоресурси в Україні. Додатковим фактором кредитування буде також зменшення викидів парникових газів.
Наприкінці січня, повідомляють «Українські новини», ЄБРР прийняв зобов’язання щодо інвестування 2,87 млрд. євро в більш ніж 130 проектів в Україні.
Випуск газети №:
№72, (2007)Рубрика
Економіка