Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 грудня, 00:00

«Куряча» позика

Кредит на $30,9 мільйона на термін 36 місяців видав Перший український міжнародний банк ЗАТ «Комплекс «Агромарс». У результаті кредитний портфель корпоративних клієнтів ПУМБа виріс на 69,2% порівняно з початком цього року й перевищив еквівалент $600 млн. «Агромарс» є другим за величиною виробником м’яса птиці в Україні. Він володіє найбільшою в країні птахофабрикою, продукція якої продається під торговою маркою «Гаврилівські курчата». 2006 року компанія ввійшла до низки 50-ти підприємств країни, що найбільш динамічно розвиваються. Наступного року одним із її стратегічних напрямів стане розширення асортиментного ряду, у тому числі повна переробка бройлерний курей, виготовлення напівфабрикатів, ковбас і т.ін. Зараз компанія завершує процес придбання компанії ВАТ «Курганський бройлер», що знаходиться в Харківській області.

У небо — за електронним квитком

Прага — Київ стала десятою повітряною лінією, на якій авіакомпанія «АероСвіт» — Українські авіалінії» ввела електронні квитки. Таку технологію ще в серпні 2005 року «АероСвіт» застосував першим з усіх авіаперевізників країн СНД. Відтоді компанія поетапно вводила електронні бланки на польоти з Нью- Йорка, Тель-Авіва, Софії, Делі, Бірмінгема, Гамбурга, Торонто, Стокгольма й Бангкока. За цей час на рейси українського перевізника було оформлено близько 35 тисяч електронних квитків. Частка їхнього продажу найвища на маршрутах з яких «АероСвіт» починав просування нової послуги. Так на лінії Нью- Йорк — Київ на електронних носіях сьогодні продається кожний четвертий квиток, а на лінії Тель-Авів — Київ — кожний п’ятий. 2007 року «АероСвіт» планує розповсюдити технологію електронного квитка на всі свої міжнародні маршрути, а також на внутрішньоукраїнські напрями. Використання такого квитка зручне для пасажира тим, що такий квиток неможливо загубити чи забути. При проходженні на посадку пасажиру досить пред’явити документ, що засвідчує його особу. Процес оформлення електронного проїзного документа простіший і зручніший порівняно з квитком на паперовому бланку — цю операцію можна зробити не виходячи з офісу або з дому, скориставшись комп’ютером із виходом в інтернет. Такі проїзні документи «працюють» нарівні з традиційними паперовими бланками. Їх можна буде використовувати не тільки при прямих польотах маршрутами української авіакомпанії, але й на рейсах зарубіжних перевізників-партнерів, що забезпечують подальшу доставку пасажирів із квитками «АероСвіту».

Світло зі Славутича

Новий завод компанії «Світлові Технології» — російського виробника світлотехнічного обладнання — відкрився в місті Славутич. Завод побудований «з нуля» й за самими високими технічними стандартами. Автоматизація підприємства перевищує 90%. Високотехнологічне виробництво оснащене інноваційним обладнанням із Великої Британії, Італії, Бельгії, Люксембурга. Стартові обсяги виробництва — до 50 000 світильників у місяць — будуть збільшені найближчим часом не менше ніж вдвічі, оскільки виробничі потужності першої лінії дозволяють випускати до 150 000 світильників щомісяця. Усього планується ввести в дію шість виробничих черг. На пусковому етапі до роботи на новому заводі приступили 120 осіб. Усього на шести лініях виробництва можуть бути задіяні близько 1200 фахівців. Генеральний директор представництва компанії в Україні Олег Вербенко зазначив при запуску підприємства: «Світлові Технології» — російська компанія, відкрита для співпраці з Україною, незважаючи на економічні ризики. Спільна робота може послужити прикладом ефективного розвитку для української економіки загалом. Ми упевнені, що майбутнє нашої країни у взаємовигідному співробітництві з Росією й націленості на Захід. Наш досвід демонструє, що Україна в союзі з Росією може й повинна успішно конкурувати на європейському ринку».

Прокатний стан, могутній і економний

На Алчевському металургійному комбінаті в урочистій обстановці введено в експлуатацію прокатний стан-3000 — найбільш високотехнологічний на всьому пострадянському просторі. Ця подія — важливий етап реалізації програми реконструкції комбінату на 2004—2010 роки, яка передбачає оновлення агломераційного, доменного і сталеливарного виробництва, монтаж електростанції потужністю 300 МВт, а також зниження шкідливих викидів. Її вартість 10 мільярдів гривень. Господар комбінату — корпорація ІСД також збирається до кінця 2008 року замінити коксовим і доменним газом природний газ, що використовується у виробництві. Це дасть змогу знизити його споживання на 80%.

Із 2004 року ІСД вклала в технічне переозброєння Алчевського меткомбінату понад 3,7 мільярда гривень. У 2007-му на це планується спрямувати 3,5 мільярда гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати