Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Отримали по заслузі
Асамблея ділових кіл України на днях представила переможців конкурсів та рейтингів у рамках Міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХI століття». За особистий внесок в інтелектуальний розвиток сучасного суспільства Герой України, голова правління Промінвестбанку, професор Володимир Матвієнко отримав почесну Міжнародну нагороду імені Сократа, яка вручається найбільш визначним особистостям світу. Визнання Європейської бізнес-асамблеї здобув також і очолюваний Володимиром Матвієнком Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк — Промінвестбанк, отримавши звання «Краще підприємство Європи». Промінвестбанк займає лідируючі позиції в українській банківській системі і входить до тисячі найбільших банків світу. Як відзначає Володимир Матвієнко, 60 відсотків фінансових ресурсів Промінвестбанк спрямовує в інноваційно-інвестиційні проекти. «За роки незалежності банк вклав в українську економіку 55 мільярдів доларів США, що є дуже вагомим порівняно з іноземними інвестиціями, — говорить він. — Ми працюємо на розквіт нашої держави, і за ці роки банк перерахував до бюджету країни понад 2 мільярди гривень».
У пошуках газу
Самопідйомна плавуча бурова установка «Таврида» Сімферопольського державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» завершила буріння першої експлуатаційної свердловини на Одеському газоконденсатному родовищі. Про це вчора повідомила прес-служба «Чорноморнафтогазу». Компанія також завершила будівництво видобувної платформи на родовищі. У рамках освоєння Одеського родовища «Чорноморнафтогаз» до кінця нинішнього року також планує побудувати нежилу платформу, встановити на ній технологічне обладнання, приступити до буріння другої експлуатаційної свердловини й укласти дев’ять кілометрів підводного трубопроводу від свердловин до платформи. Перший газ з Одеського родовища планується отримати восени 2007 року, ще через рік — повністю освоїти родовище й довести обсяги видобутку природного газу до одного мільярда кубометрів на рік.
Найсучасніший стан
На Макіївському меткомбінаті буде побудований новий потужний прокатний стан. На думку фахівців інституту «Укргіпромез», які переробляли проект 390-го спільно з «Важкопромелектропроектом», це буде найсучасніший стан у ГМК України. Його розрахункова річна продуктивність досягатиме 700 тисяч тонн готового прокату. Основні вузли й агрегати стану 390 виготовлятиме фірма MWЕ (Німеччина), піч — LOI, а проектування й шеф-монтаж енергоустаткування здійснюватиме компанія TRANSPESCH. Управління станом буде повністю автоматизоване. Тут буде застосована одна з останніх розробок SIЕMENS — система АСУТП «Simatik — 7». Загальна сума інвестицій, які акціонери заводу планують направити на споруду стану 390, перевищує 300 мільйонів гривень.
Вкладає гроші в спирт
Обсяги інвестицій Першого Національного виноробного холдингу в розвиток ВАТ «АПФ «Таврія» до кінця року складуть майже $2,5 мільйони. Більше половини цієї суми направлено на спорудження нового цеху витримки коньячних спиртів. До середини наступного року на ВАТ «АПФ «Таврія» завершиться перша черга будівництва цеху для витримки коньячних спиртів (400000 дав абс. спирту). Загальна потужність цеху становитиме 1,2 мільйона дав абс. спирту. Введення в експлуатацію нового цеху витримки призведе до нарощування об’ємів закладки й витримки коньячних спиртів. Реалізація цього проекту дозволить на 60% збільшити обсяги виробництва ординарних коньяків. Разом зі зростанням обсягів виробництва коньяків передбачено й розвиток виробничих потужностей з розливу коньяків. До кінця року завершиться поставка нової лінії розливу потужністю 6000 пляшок на годину. Постачальником лінії виступить болгарська компанія «Біомашинбудівництво».
«Обновки» для судноремонтного заводу
Лідер важкого машинобудування України за обсягами продажу ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь, Донецька обл.) розпочав виробництво обладнання для термінала з перевалки зернових і сипучих вантажів, який буде розташований на території Маріупольського судноремонтного заводу. Згідно з повідомленням прес-служби ВАТ «Азовмаш», обладнання виробляється на замовлення однієї з агропромислових компаній України, назва якої не розголошується. У документі зазначено, що вироблене компанією обладнання комплексу поворотних вантажних машин КППМ-500 потужністю перевалки 500 тонн вантажу за добу, дозволить завантажувати судна менше ніж за дві доби.
Випуск газети №:
№187, (2006)Рубрика
Економіка