Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 травня, 00:00

«Прикурити» по-харківськи

ЗАТ «Філіп Морріс Україна» відкрило нову фабрику з виробництва сигарет у Харківській області. Як передає Інтерфакс-Україна, потужність нової тютюнової фабрики 30 млрд. сигарет на рік. Вартість будівництва становила близько $100 млн. «Ця фабрика є наступним кроком у продовженні довгострокової та конструктивної співпраці «Філіп Морріс» з Україною», — заявив на церемонії відкриття президент регіону Східна Європа, Близький Схід і Африка Philip Morris International Жан-Клод Кунц. За словами генерального директора ЗАТ «Філіп Морріс Україна» Романа Берента, фабрика вироблятиме такі всесвітньо відомі марки сигарет як Marlboro, LM, Chesterfield, Virginia Slims, Parliament і Bond street для внутрішнього споживання й експорту. Підприємство має сертифікат якості ISO9001, на ньому працює близько 90 осіб.

Експерти запитані ринком

У Києві розпочало роботу українське представництво компанії КОВА International Real Estate Consultants (Копенгаген, Данія), що є міжнародним експертом із консультаційного супроводу операцій у сфері комерційної нерухомості. Як повідомив виконавчий директор компанії Ерік Бах-Нілсен, це «багато в чому викликано почастішанням запитів міжнародних клієнтів KOBA, якi цікавляться ринком нерухомості, про ринкову кон’юнктуру в Україні. Це свідчить про дефіцит професійних експертів у сфері комерційної нерухомості — як консультантів, так і девелоперів». За його словами, компанія цілковито розраховує на лідерство в цій сфері, оскільки «в Україні одиниці тих, хто має хоча б мінімальний досвід роботи у міжнародних операціях». Компанія 2005 року забезпечила курирування операцій в обсязі EUR 300 млн.

Пакет акцій для IPO поки не визначено

Національна акумуляторна корпорація «Іста», найбільший український виробник акумуляторних батарей, ще не визначила розмір пакету акцій для публічного первинного розміщення (IPO), яке вона збирається здійснити 2006 року. Про це повідомив керуючий директор компанії «Драгон-Капітал» Томаш Фіала на інвестиційній конференції в Києві. «Компанія досить швидко розвивається та збільшуватиме свої потужності й для цього до кінця року планує залучити кошти через публічне розміщення акцій», — повідомив Т. Фіала. За його словами, «Іста» планує протягом найближчих двох років подвоїти потужності й провести вертикальну інтеграцію. З урахуванням планів щодо проведення IPO «Іста» планує до 2008 року стати найбільшим у СНД виробником акумуляторних батарей.

Морському порту потрібен термінал

Одеський морський торговий порт (ОМТП) оголосив конкурс на будівництво нового контейнерного терміналу пропускною спроможністю 1 млн. контейнерів у 20-футовому вимірюванні на рік. Згідно з умовами конкурсу, орієнтовна сума інвестицій на будівництво терміналу «Карантинний мол» в Одеській затоці Чорного моря площею близько 36 га оцінюється в $252,2 млн. Заявки на участь у конкурсі приймаються від суб’єктів господарювання — юридичних осіб (резиденти або нерезиденти України) до 16 червня. За даними порту, термін окупності інвестицій оцінюється в 10—12 років. На вчорашній день заявки на участь у конкурсі вже подали шість претендентів. ОМТП — найбільший порт України. Його потужності дозволяють пропускати понад 15 млн. тонн сухих і до 24 млн. тонн наливних вантажів щорічно.

Перестрахувальний захист ємністю $1 млн.

Перестрахувальна компанія «Лідер Ре» (Київ) придбала перестрахувальну ємність з вантажних ризиків у розмірі $1 млн. Про це повідомила голова правління компанії Алла Волошина під час Першої міжнародної конференції з перестрахування «Київська весна 2006». За її словами, перестрахувальну (ретроцесійну) ємність для компанії забезпечила британська страхова та перестрахувальна група Brit Insurance, що має рейтинги АМ Best на рівні «А» (чудовий) і Fitch на рівні «А+» (стабільний). За підсумками 2005 року Brit Insurance увійшла до першої п’ятірки провідних страхувальників країни. Як зауважила А. Волошина, наразі «Лідер Ре» має можливість приймати в перестрахування вантажі різної специфікації, швидко реагувати на потреби ринку й максимально повно задовольняти всі вимоги страхових компаній.

Прицінитися, щоб купити

Корпорація «УкрАвто» оцінює в $300 млн. вартість обладнання індійського автомобільного заводу в місті Сураджпур. Таку оцінку вартості обладнання дав заступник голови правління корпорації з автовиробництва Олег Папашев, відповідаючи на запитання агенції Інтерфакс-Україна. Він підтвердив зацікавленість корпорації в придбанні цього обладнання для виробництва двигунів, факт ведення переговорів із цього питання і зацікавленість інших компаній у цій покупці. За словами О. Папашева, зараз усі зацікавлені сторони докладатимуть певні зусилля для зниження ціни обладнання. Раніше повідомлялося про те, що індійський автомобільний завод у Сураджпурі був запущений DaewooMotors 1995 року. Після зупинки підприємства його виставили на продаж.

Банків-«іноземців» вже одинадцять

Кількість банків зі стовідсотковим іноземним капіталом в Україні на початок травня зросла до 11, тоді як на початок року їх було дев’ять. Як повідомив Нацбанк України, за станом на 1 травня в країні функціонувало 28 банків з іноземним капіталом, тоді як загалом ліцензію Нацбанку на здійснення банківських операцій мали 166 банків. При цьому чисті активи українських банків на вказану дату перевищували 233 млрд. грн. «Сьогодні можна впевнено стверджувати, що банківська система є однією з найбільш розвинених сфер національної економіки, успішно виконує покладені на неї функції», — зазначається в повідомленні НБУ, приуроченому до Дня банківських працівників, який відзначається в Україні сьогодні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати